Stalo se (2008)

Taky se vám zdá, že Shyamalan už pomalu ztrácí schopnosti natočit pořádný film, horor, u kterého vám mrazí v zádech od začátku do konce? The happening mě už vlastně ani nepřekvapilo. Bylo to tak hrozně blbé a nudné, že ani nevím, co k tomu napsat. Nevím co se se Shyamalanem děje, dříve by nic takového do světa nevypustil. Celý film je narozdíl od jeho nejlepších hororů založen na béčkových lekacích scénách a diváka má asi mrazit při pohledu na strom plný oběšenců, muže lezoucího pod jedoucí kombajn, či stařenky ukazující prstem na kameru se slovy: "Vy mě chcete vykrást!". Jenže nemrazí, divák se nebojí, divák se nudí. Je to škoda a doufám, že Shyamalan chystá nějaký pořádný comeback, protože jinak u mě asi skončil...

Tobruk (2008)

Nebylo to úplně špatné, ale čekal jsem trochu něco jiného. Některé scény byly opravdu zdlouhavé a já se tak místy nudil. Na české filmy je to ale určitě nadprůměr...

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Než jsem shlédnul tento snímek, neměl jsem ani ponětí, že někdy existoval někdo jako Nicholas Winton. Dokument byl podán vynikajícím způsobem, který poskytnul spoustu informací a pokud se to tak dá říct (vzhledem k povaze těch informací), tak i zábavnou formou. Síla lidskosti je důkaz, že ať už se stane cokoliv, vždy se najde alespoň jeden dobrý člověk, který nečeká, až všechny problémy vyřeší někdo jiný.

28 dní poté (2002)

Mě tedy Boyle ani teď nezklamal. Líbil se mi způsob, kterým je film divákovi podáván, líbila se mi hudba. A když pominu dost nepřirozený vývoj postav a několik detailů, můžu s klidem říct, že se jedná o jeden z mála filmů s nemrtvými, který se mi líbil. Dávám čtyři hvězdy a myslím, že zaslouženě.

Zelená míle (1999)

Tenhle snímek se mi líbil snad ještě víc než Shawshank. Perfektní herecké obsazení, vynikající předloha, mistrovská režie... a takhle bych mohl básnit ještě dlouho. Jediná vada na kráse je český dabing, ale ani ten nebyl nejhorší. Můžu s klidem prohlásit, že je to jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl...

Zapomenutý ostrov (2008)

Popravdě řečeno, když jsem si to pouštěl, tak jsem neměl tušení do čeho jdu. Jinak bych to asi nikdy neviděl. Na můj vkus až příliš ujetá rodinná komedie.

Gran Torino (2008)

Nemám slov. Málokdy se mi stává, že bych zažil něco, co bych nedovedl popsat slovy. Gran Torino byl pro mě tím největším filmovým zážitkem za posledních pár měsíců, možná let. Sarkasmus, pesimismus a humor, který se celým dějem táhne, mě donutil smát se nahlas. Skvěle vyprávěný příběh mě ani na chvíli nenudil a do úplného konce jsem nevěděl, co bude dál. Pokud je toto opravdu poslední film Clinta Eastwooda, pak musím říct BRAVO! Tohle je totiž odchod, jak má být!

Milionář z chatrče (2008)

Není nic, co bych mohl filmu vytknout, ba právě naopak! Nevím co se mi líbilo nejvíc, jestli to byl nádherný příběh, emotivní způsob, jakým byl vyprávěn nebo třeba hudba, která ho skvěle doplňovala. Ptal jsem se, proč zrovna tenhle snímek vyhrál oscara za nejlepší film roku, když jediné jméno, které z něj znám, je Danny Boyle. Teď už to vím.

My Fair Lady (1964)

Byl to ohromný zážitek. Krásné písničky, vtipné dialogy, příjemní herci a hezké kostýmy. Je třeba víc slov?

Earth (2007) (TV film)

Ptal jsem se sám sebe, jak je možné, že se dokument dokázal umístit tak vysoko v žebříčku na ČSFD. Abych si mohl odpovědět, musel jsem se na Earth podívat sám. Teď už to vím. Musím přiznat, že jsem s tímto snímkem prožil jeden z nejvelkolepějších zážitků u monitoru za posledních pár měsíců. Nádherné scény, skvělá hudba a záběry, které snad člověk ani nemohl natočit. Nemůžu hodnotit jinak, než za plný počet.