Ostrov (2005)

Zajímavý motiv, dobří herci, pěkná hudba a spousta dobře vypadajících scén. U Ostrova jsem se opravdu celkem bavil, ale za velké minus považuji obrovskou průhlednost děje. Většina událostí filmu se dá předvídat i víc než půl hodiny dopředu, což je velká škoda, protože příběh postrádá moment překvapení.

Lidské tělo (1998) (seriál)

Jeden z nejlepších dokumentů, které jsem měl v hodinách biologie možnost shlédnout. Podává pro normální lidi zajímavé, pro studenty užitečné informace velice zábavnou formou. Můžu s klidem prohlásit, že tenhle dokument mě jako jeden z mála v biologii neuspal.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Další velice zajímavý seriál z produkce HBO. Musím říct, že jsem se hodně dlouho rozhodoval jak ho vlastně hodnotit, jak ho komentovat. Nakonec by mi vlastně nic nebránilo dát rovnou plný počet hvězdiček, přestože jsem viděl zatím jen pár dílů. Ale nerad bych se spletl jako tomu bylo třeba u Prison Breaku nebo Lost. Takže, zatím dávám 4 a další díly rozhodnou, jestli hvězdu uberu, přidám, nebo to nechám jak to je. Anna Paquin nejen dobře hraje, ale hezky se na ní kouká. Hudba, která v seriálu čas od času zazní je perfektní a tvůrcům dávám za velké plus, že se nebojí zabíjet i oblíbené až hlavní postavy. Jen doufám, že pak nebudou záhadně vstávat z mrtvých jako v některých dalších seriálech... EDIT: Za druhou sérii ubírám jednu hvězdu.

Comeback (2008) (seriál)

Hned u prvního dílu jsem byl docela mile překvapen, český seriál který není úplně o ničem. Jenže hned s dílem druhým přišlo zklamání. Comeback je na naši kulturu docela povedený sitcom, ale pořád tomu hodně chybí. Jen několik z četných pokusů o vtip se povede. Skoro mi přijde, jako by byl scénář psán podle vzoru vtipů, které si vypráví žáci základní školy na chodbách o přestávku. Ano, být o pár let mladší, tak se tomu asi směju. Teď mi to ale přijde více trapné než vtipné. Je to škoda, ale jediná věc, která tento seriál drží nahoře, je Dejdarův talent.

Iron Man (2008)

Úžasná podívaná z pěkně zpracovaných efektů, chytře volené hudby a zajímavého, skvěle vyprávěného příběhu. Downey nemá jako Iron Man chybu, bez něho by film ztratil většinu kouzla... Nemám nic, co bych tomu mohl vytknout. Možná jednu věc, chtělo to trochu víc scén s Iron Manem, jeden let do Asie a jedna bitka s kolegou z práce je možná trochu málo..

Nora Roberts: Lesní jezírko (2007) (TV film)

Pěkně zahrané, dobře vymyšlené, průměrně natočené. Musím uznat, že jsem se nenudil, ale očekával jsem trochu složitější větvení děje. Některé detaily byly nedomyšlené, což filmu dost ubírá na kvalitě, ale myslím, že úplná ztráta času to není..

Kurýr 2 (2005)

Sice už to nebylo tak dobré jako první díl, ale zas takový průšvih to nebyl. Jason Statham se v roli nezranitelného béčkového hrdiny s nezničitelným autem očividně cítí více než dobře. Pěkně se na to kouká, ale jistá dávka nadhledu je nutná..

Ultraviolet (2006)

Líbila se mi hudba, jenže k čemu je filmu, který se snažil stavět hlavně na efektech, pěkná hudba, když efekty stojí za prd ? Myslím, že Kurt Wimmer má na víc. Oprava, nemyslím, já to vím, protože jsem nejen viděl Equilibrium, já si ho potom i koupil! Ultraviolet bylo proto velké zklamání a nezachránilo to ani obsazení Milly Jovovich, jejíž úroveň bývala taky úplně jinde...

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Líbilo se mi ztvárnění vztahů Palestina - Izrael - Amerika a několik vtipů, ale to je tak všechno. Zohan je film plný nejrůznějších šíleností, které jen může někdo vymyslet, ale většina z nich je spíše trapná než vtipná. Ale přestože se nejedná o žádný zázrak, tak můžu s klidem prohlásit, že nejhorší to taky nebylo. Na dnešní dobu docela průměrná komedie, která když už nepobaví, tak aspoň zabaví. Pozn. - český dabig je příšerný!

Horší než smrt (2007)

Nic moc na to, jak to spousta lidí hodnotí. Většinu filmu jsem se nudil a i těch 90 minut mi přišlo nekonečných. Občas sice zazněl nějaký povedený vtip, ale to je tak všechno. Na druhou stranu, horší než smrt to asi nebylo...