Puppet Master (2012)

Máme tu amatérský snímek, který chvílemi působí jako neamatérský. Vizuální stránka je výborná, stejně tak souboje a speciální efekty. Za zmínku stojí i velice povedený původní (!!)soundtrack skladatele Jerela Northerna.

Veřejní nepřátelé (2009)

Někde jsem četl, že Public Enemies nenadchnou, ale nenudí. Jaké to potom bylo překvapení, že mě tento film nejen nenadchnul, ale i nudil a místy iritoval. Celé dvě hodiny se v podstatě děje jen to, že Purvisův tým chytá Dillingera, což se jim buď povede a nebo ne. Když se jim to povede, tak Dillinger uteče a Purvis ho nahání znovu a znovu a znovu. Kdyby při tom aspoň fungovala nějaká zajímavá interakce mezi postavami, bylo by nám hned o něco veseleji. Jenomže prokreslenost postav je takřka nulová, takže Depp & Bale skoro neměli co hrát, i když by chtěli. Vedlejší postavy byly pro samotný příběh zbytečné, digitální kamera nevhodná a rušící a emoce nulové, takže je vám vlastně jedno, kdo koho zabije, kdo přežije atd. Napadlo mě, že by se Public Enemies jakožto životopisný film, dal použít pro výuku ve školách. Jenomže to by musely sedět fakta, což nesedí. I přes to, že si scénárista dějiny poněkud poupravil, nedokázal z celého příběhu vytěžit, co mohl. Raději doporučuji "Catch Me If You Can" o Franku Abagnaleovi, který je obsazen stejně kvalitními herci, jde také o "naháněčku", ovšem s napínavým scénářem a výbornou režií.

Zjizvená tvář (1983)

Zpočátku jsem nechápal, proč je zrovna tento film tak kultovní, ale naštěstí se vše v dobré obrátilo. Když se řekne "herecký koncert", tak se mi od teď vybaví Al Pacino v roli Tonyho Montany. Četl jsem tu názor, že film později ztrácí tempo a je škoda, že se z Montany stává troska. Já mám na to právě opačný názor a začal jsem se bavit až když přišly ke slovu opravdové emoce. No a závěr pro mě zůstane kultovním masakrem. Jako celek zatím hodnotím čyřma hvězdičkama, možná se po druhém shlédnutí výsledek ještě zlepší.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Film jsem si pustil hned po přečtení knihy a byl jsem příjemně překvapen, s jakým citem je celý osud hrdinů ztvárněn i v něm. Komorní atmosféra snímku slušela, jen v pár scénách bych (s citem a s rozumem) přidal na bitevní vřavě pro umocnění situací, ve kterých se hrdinové nacházeli, ale chápu, že na to asi nebyl rozpočet. Na druhou stranu vůbec není poznat, že se jedná o televizní film, dle mého názoru vypadá na svoji dobu úžasně a určitě by se skvěle vyjímal i na velkém plátně. Knižní předloha byla více šokující a krvavá, i tohle tady docela chybělo, ale výsledný dojem je vynikající díky povedené režii a kvalitnímu scénáři, který se drží předlohy a nejsou v něm nasázeny nesmysly, jak se často u filmů točených podle knihy stává.

Květy války (2011)

Prvních 100 minut filmu mě naprosto pohltilo, všechny složky perfektně fungovaly a Christian Bale byl ve své roli notorika, ve kterém se postupně probouzí lidskost, perfektní. Bohužel posledních cca 40 minut snímku ztrácí tempo a hlavně skrze Balea tlačí přehnaně na emoce. Z tohoto důvodu dávám 4 hvězdičky a ne 5.

Max Payne (2008)

Po vizuální stránce výborné, akční scény povedené... Ale tím to bohužel končí. Je to veliká škoda, že z Maxe Payna udělali takovou slátaninu. My, co jsme hráli hru, víme, že to mělo daleko větší potenciál.

2012 (2009)

V kině se na to koukalo pěkně. Tohle je prostě o efektec, scénář je prostě apokalyptická klasika obsahující jedno klišé za druhým, ale to se dalo čekat.

Denní světlo (1996)

Samozřejmě, že je to béčko. Samozřejmě, že film nepřináší nic objevného. Ale nenudí to a příjemně se na to kouká. Takže u mě naprosto v pořádku :-)

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Tohle se nemělo stát, pane Kleine. On už předchozí díl nestál za nic, tak proč to nastavat ještě něčím takovým? Pane Kleine, no ták... Vždyť jste místo toho mohl natočit minutovou reklamu na Starobrno. Nestálo by vás to tolik sil.