Abysses (2023) (seriál)

Úžasný seriál ktorý je urgentný a urputným varovaním pre ľudstvo, parádny Enviromentálny Sci-Fi Horor v ktorom to už moria a oceány prestalo baviť a ukázali ľudstvu že v porovnaní najstarším životom na planéte je nikým a ničím. Dúfam že tento serial pomôže upeniť povedomie o ochrane morí a o utrpení mnohých druhov organizmov ktoré v moriach a oceánoch žijú.   Trochu my to pripomínasériu kníh  ZOO od Jamesa Patersona tam tiež príroda povstala kvoli zlu ktoré človek páchal, viem že toto napísal niekto iný a som rád že je viacej autorov a scenáristov ktorý robia takéto potrebné varovné filmy, seriáli a knihy a série kníh. The Swarm-Abysses-Vzbura Oceánov jednodnoducho fantasticke Sci-Fi varovanie pred možmými hrozbami, ak ľudstvo nexmení prístup, zle pochodíme na celej planéte nie len vo vode ale aj na súši a vo vzduchu+ podzemí tiež.

Žáby bez jazyka (2020) odpad!

Toto nemá hlavu ani pätu, dej je chaotická zlátanina hrajúce sa na umenie v žanre Socialna Dráma. To má byť čo ?,  má to lln chabý základ a potom kopec chaosu. Prosím vás zbalte tento brak a dopravte ho na dno Marianskej Priekopy a tam ešte zapečaťte.

Vědma - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Škoda že tento parádny serial mal iba 5 častí. Aj na hodnotení tohoto serialu sa odrazila nechápavosť Slovákov. Vždy som sa čudoval že prečo nikto na Slovensku neurobí Fantasty alebo Sci-Fi prípadne Sci-Fanty, teraz to už viem, väčšina Slovákov totiž asi nie je schopná vnímať krasu hĺbky deju a tak televíziam nezostáva nič iné neź totčíť blbosti typu rodinné pprípady ( ja ích volám kreténske príbehy), a radovať sa že keď neprší tak aspoň kvapká ( keď nemôž obohacovať verejnosť, tak aspoň tlčú kapitál cez debiliny ktoré nikto s mozgom nesleduje.) Česť Markíze a jej streamovacej službe Voyo že to aspoň vyskúšali aj keď to bol risk.

Vědma (2023) (seriál)

Parádny Fantasty miniserial. Ale ako je už zvykom, dobré a kvalitné si Slováci nevážia. Serial má dobrý a kvalitný dej,  len škoda že mal len 5 častí, ten koniec vyzeral výborne, škoda že sa už nedozvieme čo bolo potom. Neviem či je nádej na to žeby seriál pokračoval keďže tuto na ČSFD dosiahol iba 37%. U mňa má jednoznačne 99% a to jedno percento čo nemá je iba preto že bol moc krátky ( mal málo častí, privítal by som dalšie, škoda že to nemám v moci)

Vědma - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Parádny serial a prvé Česko-Slovenské fantasty. Na to že fantasty tu ešte nikto netočil, toto móže spolahlivo konkurovať Hollywood ( trochu preháňam ). Vyrovnaný dej, zaujímavá zápletka, a neokukané 2 protipóly ( Alchymisti a Bytosti Svetla ). 3 časť bola je super bude zvedaý na 4 a 5, finále bude podla mňa velkolepé vo vsetkých smeroch a ohladoch.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Parádne pokračovanie Dňa nezávislosti, za mňa úplne najvuac super bol ten koniec a spomenutie že je vo vesmíre viacejinteligentných civilizácí a všetky majú spoločného nepriatela pricom Zem ako jediná obstála v inváznom utoku tohoto nepriatelského druhu... výborný nábeh na 3 diel... len 3 diel akosi neprišiel, škoda tešil som sa.

Slovania (2020) (seriál)

Je mi ľuto že niecomu co bolo robene v koprodukcíi s Ukrajinou, musím dať 2☆, ten dej je úplne utrhnutý od hystórie. Ja viem že to mala byť hystorická fikcia s prvkami fantasty, ale toto boli starogermánska mentaluta prezlečená v staroslovanských hávoch. Dravosť drzosť nelútostnosť a šamanistické obrady hodné Haity ( dokonca nie len germáni ale ešte aj Haiťania), každý kto sa čo i len laicky zaujíma o oredkresťanské dejny Slovanov vie že vyznávali harmoniu s prirodou, ze lov bol pre ních vzácnosť a potom museli velmy ďakovať bohom a priniesť mnoho neživých úlitieb (obiet), Slovania vyznávali hlavne prirodu a bytosti ktoré podla ních prebývali v rôznych atribútoch krajiny ( rôznych "duchov" stromov a lesa ako celku), krestania potom pomýlene písali  že Slovania uctievaju skaly,stromy a blesky ( v skutočnosti to boli Porenut (príroda v horách a lesoch, no tam často vyznávali aj Ladu niekde volaná aj Rada od nej dnešne ženske meno Rada-Radka)t, Radegast (Hory-skaly) a Parom (Hromy, Blesky, Krúpy, Letne Pičasie ale aj vojny či letná úroda). Hystória by mala byť vždy konzultovaná s etnológmi a etnolingvistami, takato hystória by mala byť ešte konzultovana aj s religoinistami.. ale týchto Slovanov sj zjavne niekto vycucol s prsta, keďže sa chovajú ako zmes starogermánov a Haiťanov.

Dunaj, k vašim službám - Season 2 (2023) (série) odpad!

Druhá sezóna horšia než prvá. Prosím už nepokračujte, przníte obdobie 2 svetovej, prekrucate fakty aj reálie. To mala byť dramaticka komedia ?, lebo ja som myslek že to mal byť Hystorický Seriál, no toto sa na hystóriu ani len nepokúša hrať

Dunaj, k vašim službám - Episode 10 (2023) (epizoda) odpad!

Arabi v nacistickom štáte kvoli ktorým ešte aj špeciálne uzavrú obchodné cenrum a "prezumpcia neviny či nezávislý súd" v nacistickom štáte ??... je to čím ďalej tým horšie. Veď sa to s hystorického seriálu premenilo na bezvýpovednú komédiu. Nemohlo by to to už skončiť ?, to sa fakt nedá sledovať.

Terra Nova - Hnutí odporu (2011) (epizoda)

Dobrý diel, škoda že serial nepokračoval. Bolo by zaujimavé sledovať ako sa dej bude ďalej vyvýjať. Ruka toho zločinca nemon Trh bola proti, ževraj načo rozum keď oblbnutý ludia budú sledovať aj serial bez zmysluplneho deju. Škoda Terra Nova mala pokračovať, velká škoda.