Zoo (2015) (seriál)

Toto je prvý serial pri ktorom som si uvedomil že mám radsej zvierata ako ľudí, hrdinovia mi nie sú nesympatický ale ako si ma baví sledovať ako ludstvo schytáva ranu za ranou od Animále posilnenej sajrajto z firmi Raiden Global . Čítal som aj knihu, je o niečom inom, zatial čo v seriáli ide o niečo volané materská častica ( alebo to je bunka, už si ten názvo presne nepamám), v knihe je na vine zvláštny druh ziarenia sírený prostrednictvom elektrickeho prúdu, obe spracovania sú výborné ale kniha ma dokázal aj dojať, seriál tiež u mňa vzbudil celú skálu pocitov ale dojať ma nedokazal, no ani ma nehneval, a to si velmy cením, výborný dej 1 po poslednu epizódu, skoda ze dalšie série už nenatočili, kinha Zoo 2 vyšla, no nikto sa nemal k činu takú kvalitu zfilmovať či zoseriálovať, velká škoda. Čakám teda stale s nadejov ze sa raz skončí doba komercný bezvýpovedných brakov a babrakov za kamerami aj za scenarmi a seriali ako je ZOO zažijú velku renesanciu (obrodenie a návrat)

Zoo (2016) (seriál) odpad!

Ako urobiť serial s názvom ZOO ktorý vôbec nebude o ZOO a zvieratách v nej ?  Partí v zložení Braňo Mišík, Ivan Predmerský, Jozef Koleják,Michaela Bobocká, Veronika Kolejáková, Kristina Levai, Ján Luterán, Barbora Hrínová, Tereza Oľhová a Martina Sľuková sa to podarilo. Hercov uprimne ľutujem ináč su týto herci špičková trieda a elita mezdi Slovenskými hercami. Škoda bolo by zaujimavé vidieť takyto formát len urobený niekmy kto naozaj vie o čom život v ZOO je.

Superchyty (2004) (pořad)

Ako je možné že súťaž ktora podporovala tímového ducha a športovanie má len 28!% ?. Je len škoda že časom prestal byť dôaz na to aby sa deťom a dorastu aj niekto venoval. Dnes sú ľudia príserný karieristi a egoisti, všetci si riešia iba a len seba a svoju karieru,  je to neskutočne egoisticke čo sa dnes deje. Výsledkom toho že sa zrušily relácie a vôbec celé vysielanie pre deti a dorast, toho výsledkom sú dnešné prípady detí čo nosia sekery do škôl a podobne desivosti docíňajú, bez vzorov bez cieľov bez (v dobrom slovazmysle) autorít, sledujú Mad Max Max Payn a xXx a tak sa aj chovajú, ako tý gangstri čo sú im ukazovány v TV ako "vzory". Nie superhrdinovia, hrdinovia, športovci či ostatné normálné súčasti civilizácie, ale asocialný gangstri a superzločinci, toto je dnes nastavené ako "vzor" nikto sa nemôže čudovať čo nám to tu vzniká za deti a dorast neskôr aj mladych dospelých ludí. Možno to v 00 rokoch nebolo technicky dokonalé ale deti sa hrali a v USA sa do škôl nosili rôzne pomôcky nie zbrane, hrali sa športy nie CS v priamom prenose. Deti mali za vzor vedu, civizáciu, športy a nie zločincov. Superchyty sú jedným zo žánrov na ktorý je dnes zakázané spomínať si.

Dinotopie (2002) (seriál)

Tento seriál bol to najlepšie čo som kedy v prvej polovici nultých rokoch videl, séria to nikdy nehrala príliš na vedu, o to lepši bol za to príbeh.

Andromeda (2000) (seriál)

Další výborný seriál ktorý mnohý nepochopil. Jednoznačne práve Andromeda stojí za tým že som sa zamiloval do Sci-Fi. Serial bol výborne spracovaný dejovo aj prostredím, serial má velmy zaujímavý dej, osobne som obdivoval najviac kapitána Dylan-a Hunt-a. Oprotj Battle Star Galctica je Abdromeda naozaj podarený seriál, Abdromeda jasne skováva také filmy a serialy ako je Deň Nezávislosti 1 alebo Star Wars, Andromeda je jedno z má k a naozaj dobrých a kvalitných Vesmírnych  Sci-Fi ktoré sa točia okolo jednej Vesmírnej Lode a jej posádky, česť výnimkám dalšim podobne dobrím serialom sú  Star Treky zo Jean-om Luc-om Picard-om. Milujem Herkulesa a milujem aj Andromedu, kto dal menej ako 4☆ nepochopil o čom by naozaj malo byť Sci-Fi a Fantasty, že nie o boji pre nic za nič, ale o deji a uveriletlnej a vťahujucej atmosfére. Mnohé dnešné filmy sú tak plytké že si človek trieska hlavu o dno keď ho náhodov vtiahnú do svojho dejového priestoru, to ale Andromede ani Herkulesovi rozhodne nehrozí.

Budiž světlo (2019)

Výbroný film ktorý ukazuje ako sa s náboženského zapalu rodí záluba v násili a sklony k nacizmu, velmy výstižné hlavne pre oblasti Oravy, Trnavy a Severovýchodu Slovenska. Farári žehnajúci najodpornejším zločinom a živiaci strach a nenávisť ktorá mení ludí v obludy. Výborne opísaná práva povaha Kresťanov a Kresťanstva, v panickej honbe za zlom a ohrozením ktorá nikdy nekončí, pred očami tma, v mysli prázdno, bezmyšlienkovito naledujúci pomýlenu ideu ktorá nikdy nebola realitov, väčšina s ních videla Bibliu iba zvonku alebo tam kde im ju čienoprdelnícky manipulátor z Katolibanu kázal otvoriť a zavreli ju presne tam kde im ju Katilibanec kázal zatvoriť, pochopil len tolko kolko Katoliban chcel, čiže nepochopil o svete naokolo nič. Introdoktrinácia detí je to najzrůdnejsie čo kedy Kresťania a ostatný Abrahámovský vymysleli. Tieto kreatúry a ích sekta by nemali mať prístup nikam okrem svojich kobiek, je chybou že je na školách povolené náboženské vyučovanie, keď o nábozenstve tak od  vedcov a teda Religionistov, nech sa deti dozvedia racionálnu pravdu nie tú sieť nezmyslov ktoré im tlačia panbíčkári do ích nevinných detských mozgov, miesto snov o úspechu v živote o pokroku vo vede a podobných tak snívajú o smrti a stave po nej... to je zvrátené, deti ktoré majú celý život pred sebov sa sú ucené že sa majú báť žit život na plno, sú im na školach "tlačené" do hláv bludy úplne odtrhnuté od reality, z detí potom vznikaju ekvivalenty luboša blahu či anny záborskej, FUJ !,  ... ale Film je výborný, úplne skvele opisuje koreňe zla v našej spoločnosti, zla menom -  Kresťanstvo

Světlonoc (2022)

1 hviezda za výborne a výstižné stvarnenie pravej kresťanskej nátury a mentality. Ináč totálny brak. Zaujímalo by ma čo sa stalo s tými deťmi, na označenie horor to nemá ani omylom aj keď nahá nátura Kresťanov a ích mentality je dosť hororová, ale na to nemusím pozerať horory, Kresťania sa chovajú presne rovnako aj v realite. Od stredoveku až po dnes, nikdy sa nezmenili a vždy sú schopný a ochotný konať zlo a zverstvá v mene ích egoistického boha.

Náš vůdce (2008)

Tento film je den až hrôzostrašne reálny. Mechanizmy ukázané v ňom na slovensku už bežia, dokonca je vidno zvrátený pohlad na svet, Slovensko sa uz ocitlo tak ďaleko že sa obete týchto mechanizmov už nehanbia chodiť po uliciach či písať na verejných fórach.. zlo sa vzpriamilo a prízrak nacizmu sa už neplází po kanálo ale doslova klusá po verejných priestranatvách.  Tento film by som púšťal každý deň ako zrkadlo pre spoločnosť. Škoda že dnes už Televízie o 🧠 a morálku nestoja. Uberáme sa rovnakym smerom ako tá skupina študentov, až na to že toto nie je skupina popletených studentov ale celá štátotvorná väčšina spoločnosti.

Mariupol: Očima obyvatel (2022) (TV film)

Je za potreby viacej takýchto filmov dokonca by bodol aj seriál. Mnohý ludia na Slovensku nemajú predstavu aký šok zkaza a des hrôza a trauma vznikne luďom keď sa zrazu ích mesto " v mihu oka" premení v prach popol a trosky, keď celý doterajsí život skončí a z vás sú zrazu "vysídlenci", nikto si nevie predstaviť aké je to prísť nie len o domov ale aj o celé svoje mesto či celu svoju obec, na Slovensku ľudia nemajú skusenost s konvenčnov vojnou a už vôbec nemajú skúsenosti s vojnou ktorá by sa odohrávala v duchu že vaša krajina bojuje a nepriatel je barbar ktorý koná tie najodpornejšie zverstvá. Som tiež len obačan Slovenskej Republiky a som rád že žijem v krajine ktorá je v bezpečí za bránami NATO a EU, Ukrajincom nič nezávidím nemám čo a aj keby som mal nezávidel by som, ja nie som závistlivý, dúfam že  sa Ukrajincom podarí vyhrať obrannú vojnu a vytlačiť ruské zvery späť tam kam patria.

Power Rangers Mystic Force (2006) (seriál)

Výborná séria, mnohý prehliadli a nepochopili myšlienku a odkaz tejto série. U mňa je to posledný Sci-Fanty seriál ktorý podla mňa stál za to, myšlienky boja dobra zo zlom ktoré sú zdôvodnené vysvetlené a dôsledne poprepájané, obzvlášť časti Temné Prianie 1, 2 a 3 majú hlboký (pozitívny) odkaz, zymslupnosť, logickosť a racionálnosť boja za morálne hodnoty, to je to čo mňa na tejto séríi Power Rangers najviac zaujalo.