Melodie mého srdce (2007)

Pohádkově laděný příběh, v němž dominuje hudba. Písničky zaujmou, ale Evanovo /Augustovo vnímání zvuků, to okouzlí. Hudba má čarovnou moc.

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Shrek kritizuje komercionalizaci Vánoc, ale tvůrci přitom vydělávají celkem zbytečným kraťasem na zavedené značce. Nesrovnatelně slabší než česká klasika.

O Šípkové Růžence (2006) (TV film)

Verše Jiřího Žáčka mají spád. Ve druhé polovině dokonce scénář překvapí novým motivem "výběru ženicha". Růženka v podání Mariky Šoposké je půvabná, vhodně zvolené jsou i sudičky.

Hana Zagorová v Lucerně (2010) (koncert)

Nebýt křečovitého intermezza Jana Bendiga, pak se jednalo o výborný koncert. Naštěstí po Bendigovi následoval Štefan Margita, takže sváteční duch koncertu se zachoval. Živě: DKO Jihlava - prosinec 2008.

Svět přírody - Lobo - vlk, který změnil Ameriku (2008) (epizoda)

Setonovo dilema při setkání s Lobem: hrdinství, nebo zločin? Výborná rekonstrukce příběhu o lovci a vlkovi je doplněna dobovými fotografiemi i komentáři soudobých histroriků a přírodovědců. Krásné záběry na divokou přírodu.

Vánoční koncert Karla Gotta (1994) (koncert)

Gott zpívá jako o život, dělá reklamu muzikálu Jesus Christ Superstar a snaží se jazykově laškovat o nadělování radosti a udělování vyznamenání. Diváci v Lucerně se bavili, ale přes televizní obrazovku se vánoční atmosféra nepřenesla.

Pokoj v duši (2009)

Pokud je umění natočit film o ničem, pak je Pokoj v duši jedním z nejumělečtějších snímků. Nádherná písnička Jany Kirschner mi evokovala výpravný příběh ze života, ale dostalo se mi útržkovitých scén, v nichž se místy odráží Križanova lyrika, ale celkově mozaika obyčejných strarostí nefunguje - namátkou zcela vyčpělý motiv psíčka/ štěněte.

ČT Live - Petr Bende & hosté (2009) (koncert)

Podobné navození vánoční atmosféry si může dovolit pouze Pan Zpěvák a tím Petr Bende je. Vánoční aranžmá potěší, cimbálovka okouzlí (úprava Bohemian Rhapsody je zdařilá).

Exekutor (2005)

Akademicky chladné podání neotřelého tématu podtrhuje konec, v němž napravený antihrdina odsuzuje všechny včetně sebe.