O Šípkové Růžence (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 57 min

• AngelAngie

Vysílala ČT1 ..(9.11.2008)

• kulyk

Zahradník vypadá jak Hudler. Což ničemu nepomáhá. A Jezdící Ječinka má příšerný vkus na chlapy! He he.... A nyní spolu s W+H - ,,To je ve verších, celý ve verších." ,, Celý? Aha. Tak to JE tragédie" ...... A nad Růženu bych se taky radši moc nenaklápěl. Hezký to není, hrát to neumí, kouká to jako uskřípnuté sele.(8.5.2013)

Chtěla jsem to sem hodit ve verších, ale nebudu zbytečně machrovat. Veršovaná Růženka s krásnou Růženkou, poměrně pohledným zahradníkem, zatraceně sexy králem (incest bych chápala, ale pak už by to nebyla pohádka) a královnou která nepohoršuje (jsem se hodně snažila říct o ní něco pozitivního). Verše někdy malinko tahají za uši, ale pohádka je roztomilá, inovovaná větší aktivitou postav, které se obvykle jen mihnou a vyjedí královskému páru spižírnu (sudičky se prostě normálně vyskytují jen na oslavách, vyžíračky obecné) a tak člověk odpustí i ty triky, které se v pohádkách Zdeňka Zelenky poněkud notoricky opakují.(27.7.2012)

Zatím nejnovější adaptace notoricky známé pohádky o Šípkové Růžence, tentokrát ve verších Jiřího Žáčka.(30.12.2006)

• HoneyBunny

Zelenko, Zelenko, kam až chceš klesnout? Nesmrtelnou tetu považuju za jednu z nejlepších pohádek devadesátých let. Ale tohle je hnus. Bezradní herci (nejhorší je trojka vyšeptalých sudiček), ultrašpatné triky, chatrný scénář. A korunu tomu dává fakt, že pohádka je veršovaná. Ale jak! Královna: "Pozor, dcero, schod!" Princezna: "Co se to tu děje?" Král: "Jde ti o život! To už je moc. Zlatej Pepíček Zíma a princezna Lada.(26.12.2006)

• Darth Sidious

Trapárna...(27.7.2012)

Náhodou. Mne sa táto rozprávka páčila. Celkom nápadito boli dialógy zostavené do veršov. Okrem toho ten král bol skvelý. Herci hrali celkom dobre. Páčilo sa mi tam napríklad to, že neboli zvyčajné trápne čarodejné triky. Veľmi milé a pozerateľné. Videla som už aj sto krát horšie rozprávočky, pre túto:55%(9.11.2008)

• Crocuta

"To je osud, kdo by se mu vzpouzel" "Láska je nejmocnější ze všech kouzel!" Ty vole, to jsou rýmy!(9.11.2008)

• raroh

O kvalitě provedení hovoří už to, že autorem scénáře je rádobybásník Jiří Žáček.(6.7.2010)

Verše Jiřího Žáčka mají spád. Ve druhé polovině dokonce scénář překvapí novým motivem "výběru ženicha". Růženka v podání Mariky Šoposké je půvabná, vhodně zvolené jsou i sudičky.(25.12.2010)

Veršované texty mě překvapily. Trošku mě tahaly za uši, ale pak jsem je nechala volně plynout a věnovala se jenom příběhu. Líbily se mi i triky, které mi připomínaly Nesmrtelnou tetu.(6.7.2010)

• Želik

Slabota, bavila som sa iba tým, že som sa snažila byť vo veršovaní pred hercami a vymýšľala som znesiteľnejšie rýmy.(7.7.2010)

• Chrysopras

"Přidaná hodnota" týhle pohádky je její veršovaná podoba, ale jinak je to takový nemastný neslaný, prostě slabší kousek.(10.11.2008)

• Tommassi3

"Ach Bože !! Izabela !! Ze samé zášti zešílela.."(28.9.2014)

Kéž by to nebylo rýmované. Občas to vyznělo spíš komicky. Navíc někteří herci to opravdu přednášeli jako básničku (Krobotová s jejích Ach!) Kdežto Růženka byla opravdová sympaťačka. Kdyby tam ty rýmy nebyly, vytáhla by to Růženka i o dvě hvězdy výš. Moc hezká výprava, sympatičtí herci, jen stupidní rýmu typy Ach! Jen žádný strach a zmiňovaný Schod! Jde ti o život :))(9.11.2008)

• otík

Moderní verze Šípkové Růženky dopadla naprosto tragicky. Zcela nevýrazní herci, hlavní hrdinové jsou spíše až nesympatičtí, zcela zprzněný původní námět klasické pohádky, digitální růže, nesmyslná kouzla kouzelných tetiček, ... no hrůza, děs, hnus, bída, katastrofa. Dokonce ani hudbu neskládal žádný skladatel. Nikdy více. Hudební režie: Václav Fiala(27.9.2012)

nenadchl mě ani jeden herecký výkon,přesto nakonec pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí :-)(29.7.2012)

• kajas

"Pomoz mi vybrat ženu, Bože, ať se mnou sdílí trůn i lože." A takových básnických perel najde divák víc. Herecké výkony také zrovna nezaujmou (zahradník je naprosto tragický). Za tuhle pohádku by se měl Zelenka, režisér parádní "Nesmrtelné tety" (jejíž hudbu tento film neskutečně vykrádá), pořádně stydět.(29.3.2013)

• PollyJean

Veršovaná pohádka je sebevražedný úkol, už v princezně se zlatou hvězdou to párkrát notně skřípalo, ale tady se to nedá přežít ve zdraví.(2.1.2010)

Obrazově i scénáristicky trochu zbrklá pozvánka na zámek Žleby, která se jako pohádka nevyrovná ilustracím v mojí dětské knížce. Hudba usnula v operetním župánku, verše především tempu příběhu škodí, herecky překvapivě vyniká Šoposká a hyzdící přebujelé náletové dřeviny. "Dceruško, jde ti o život !" - "Ach!" Základbí verze pro nejmenší. 2-3*(31.12.2013)

<< předchozí 1 2 3