Slíbená princezna (2016) (TV film) odpad!

Přežil jsem úvodní královskou masáž (Čvančarová se Stránským jsou dalším z nepovedených královských párů), ale titulky vypadaly nadějně. Ovšem nesmyslný scénář pohřbil jakékoliv náznaky pohádkovosti. Strategie? Opít tvůrce, spoutat je a nechat odplout do nějaké hoooodně zapomenuté zátoky.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Průměrný příběh. J. Komínek se doplňoval víc s "parťáky" (M. Novotný, M. Kraus, L. Vaculík), než s princeznou (L. Černá). J. Korn dva tři "štěky" zvládl, J. Hanzlík zloducha taky, stejně T. Pauhofová. Výprava podprůmerná, působila jako levná studiovka. Děj naštěstí nekomplikovaný, připomínal Neohroženého Mikeše. Charakteristika rytíře jako negramoty a jeho manželky jako renesanční ženy asi největší omyl ve scénáři.

Skautské desatero Jíry Stránského (2016) (TV film)

"Škoda každého dobrého slova, které se neřekne. Jiří Stránský ......................................................................... Portrét zarámovaný skautským prostředím je nejen milou poctou autorovi, ale i příjemným setkáním, byť jen prostřednictvím obrazovky, pro jeho čtenáře. Kdo zažil "Fosila" živě, ocení ještě víc.

Pustina (2016) (seriál)

I když mám pár výhrad (téměř nefunkční lesní školka, patrně product placement v podobě rušivých "našlapaných" aut v sociálně slabším prostředí) hodnotím jako seriálový počin nejen roku 2016. Výstižná je recenze v LN.

Pustina - Epizoda 8 (2016) (epizoda)

Pachatele jsem sice opět neuhádl, i když do cca 5. dílu jsem ho měl mezi podezřelými vysoko. Nicméně nepřekvapilo, že to udělal, ani proč to udělal. A jeho odchod do nápravného zařízení zapadá do mozaiky prostředí, které autoři vykreslovali. PS: Kienastův nápad podporuji!

Pustina - Epizoda 6 (2016) (epizoda)

Autoři dokáží věrohodně zachytit bezútěšnost prostředí.

Pustina - Epizoda 5 (2016) (epizoda)

Netradiční paralelní vyprávění. Podání rodičů - Jaroslav Dušek a Zuzana Stivínová - je přesvědčivé; ovšem stačí jeden pohled sestry (Eliška Křenková) a diváka mrazí.

Cesta do Vídně a zpátky (2007) (TV film)

I když příběh táhnou hlavně Ivana Chýlková s Miroslavem Etzlerem, tak i obsazení vedlejších rolí se povedlo (M. Pleštilová, J. Polášek, Z. Dušek). Autoři rozvedli jednoduchou zápletku vtipně a nevtíravě. Otevřený konec potěšil.

Dva životy (2012)

Zajímavý námět je zpracován dost chaoticky.