Kosmo (2016) (seriál) odpad!

Protrpěn 2. díl. Obměna posádky (Miss Kurníku místo Musilové) mi je celkem jedno a "politická satira" je dost koblihářsky ubohá. Veřejnoprávní televize by se měla zamyslet nad užíváním vulgarismů před 22. hodinou.

Romeo a Julie (2016) (divadelní záznam)

Kulik.Z to vystihl přesně. Julie se od začátku chová jako rozmazlený spratek, taky ji Kapulet častuje slovy jako "děvko". Takže se pak našinec nediví, když náctileté publikum na repliku "dnes spí se Smrtí" reaguje "však je to děvka"... Shakespeare napsal množství komedií a HD si vybere nejznámější tragédii a udělá z ní komedii. Tragédie. Julie se chová převážně lascivně, producíruje se v kalhotkách a v módním tričku s vypláznutým jazykem. Ale publikum si získá, protože do hlediště vhodí svou svatební kytici... Postavu mafiána Petra jsem nerozklíčoval;chůva je alkoholička... Jako parodie amatérského divadelního souboru snad, ale profesionální divadlo by mělo hledat jiné cesty než podobné pitvoření. I kvůli hudebním vystoupením (která nejsou úplně špatná, ale spíš mi přišla zbytečná) je představení příliš dlouhé. Líbilo se mi plně využité pískoviště - hřiště, klášterní zahrada, postel, hrob.

Velvet Havel (2014) (divadelní záznam)

Pitvořící se férie. Odtrpěno v HD 14.10.2016. Kdyby mělo představení přestávku, odešel bych. Druhá hvězdička za to, že jsem jako první odcházel z divadla a doběhl bus :-)

Tintinova dobrodružství (2011)

Spielberg by dokázal poutavě odvyprávět snad i jízdní řád. Tintin s Filutou a Haddockem dokážou divy. Haddockova hláška "loupeživý loskutáku" mě dostala :-)

Cesta vzhůru (2015)

Hvězdička z úcty k Radkovi a k horám. Formát dokumentu je nudný, místy až trapný. Jít na tohle do kina, tak odejdu. Koho zajímá, že Radek spí na ostro, po probuzení chodí močit na zahradu a pak si jde zaplavat? Chybí informace o tom, kdo mluví. Dcera z prvního manželství je identifikovatelná: "V této čekárně mě počali." Home video, v němž se Radek dívá na home video (záběry ožralého vousatého vodáka zápasícího s lodí ale ukazuje i na besedách, takže jaksi ztrácí kouzlo...).

Já, Mattoni - Nahý muž (2016) (epizoda)

Hvězdička za název, kterému ale odpovídají zatím všechny díly. Mattoni dál pokračuje ve snaze ukázat, jak je nesympatický.

Rapl - Smrt na lovu (2016) (epizoda)

Prostředí mysliveckých honů je zachyceno věrohodně. Osobní linie Kuneše superhrdiny mě ale ruší.

Vražda (2007) (seriál)

Původně jsem měl v plánu každý den kouknout na jeden díl. Nevydržel jsem a během týdne jsem zhlédl celou první řadu. Autoři zajímavě pracovali s různými odbočkami a věrohodně zachytili charaktery postav.

Most - Série 2 (2013) (série)

I ve druhé řadě se Sága s Martinem skvěle doplňují. Autoři dokáží znovu stupňovat napětí. Pernilino zadržení delegátky na toaletě je jedna z nejpůsobivějších scén...