• Fantasy

Legenda o drakovi (2015)

Dobrý slovanský fantasy film? Neočakávala som, že ma príbeh tak chytí, ale stalo sa. Postavy boli uveriteľné, výprava krásna,... síce klišé romantická zápletka, ale jej vloženie do slovanských tradícii a slovanskej kultúry bolo osviežujúce a originálne. Určite odporúčam na príjemný večer.

Temné síly (2018)

Konečne jeden dobrý sci-fi film. Samotný nápad nie je príliš originálny, ale tvorcovia sa s týmto hendikepom vysporiadali výborne a preto je film príjemný na pozeranie, hoc druhú časť by som si kukla asi len zo zvedavosti ako sa príbeh skončí. Na druhú stranu ma to navnadilo na objednanie si knižiek, keďže si myslím, že tie budú stáť za viac.

Kde zpívají raci (2022)

Veľmi príjemné prekvapenie. Čakala som klišé romantickú hatlaninu, ale objavila som originálny "mystery" romantický príbeh, od ktorého som nemohla odtrhnúť oči. Očividne boli moje prosbu vypočuté a niekto natočil normálny romantický film. Niektoré veci tam síce nedávajú zmysel (preto 4/5), napriek tomu to bude pravdepodobne jeden z mojich obľúbených filmov. Príbeh je zasadený do krásneho prostredia mokradí, hlavná hrdinka je neokukaná, zápletka je originálna a rozuzlenie sa nedá okamžite uhádnuť. Určite odporúčam na príjemný večer.

Moje vina (2023)

Otrasné a nepresvedčivé herecké výkony. Ďalšia španielska romantická sračka typu bad boy X nerd girl, ktorá sa tvári, že nie je ako ostatné, ale kopíruje každú gýčovú zápletku, ktorú kto kedy vymyslel. Niektoré scénky (napr. príchod jej ex) tam nemali čo robiť, niektoré boli úplne zle odohrané a na niektoré som sa nedokázala ani pozerať.

To nic, drahá (2022)

Nápad 8/10. Prevedenie 5,5/10. Herecké výkony niektorých postáv má nepresvedčili. Žáner thriller sa mi k tomuto filmu moc nehodí. Je to skôr pohodový film, ktorý má dobrú zápletku, ale to je asi všetko.

Sandman (2022) (seriál)

Na tento seriál som narazila úplnou náhodou pri hladaní fantasy seriálov na Netflixe a rozhodla som sa mu dať šancu vďaka zaujímavému popisu. Seriál ma na pomery Netflixoviek príjemne prekvapil - je to pochmúrnejšie neokukané fantasy, ktoré nesklame - zaujímavý príbeh, dobrá atmosféra či herecké výkony. Mínusom sú však určite mnohé pasáže, ktoré som úplne nepochopila (nečítala som knihy) a niektoré postavy, ktoré tam akoby nemali čo robiť. Osobne sa mi nepáčila ani priveľká typizácia niektorých postáv a miešanie rôznych náboženstiev či mytológii (trochu sa v tom človek stráca).