The Battery (2012)

Nezávislý nízkorozpočťák, venujúci sa dvom outsiderom, ktorí sa potulujú po vyľudnenej krajine. Naviac tu máme pár "romero" zombies, ktorí ale v tomto príbehu nehrajú prakticky ani druhé husle. Celkom originálne a zujímvavo spracovaný film. Dobre vybrané scenérie, ako aj ústredný herecký tandem. Ten síce nie je ktovie ako sympatický, ale vďaka dobre zvládnutej filmárčine sa stávame tretím členom ich mikrokomunity. Nazdávam sa, že tu máme do činenia s novým režíjným talentom. Som len zvedavý, čím nás Pán Gardner v budúcnosti prekvapí.

Cabin Fever (2002)

Ja som sa náhodou kráľovsky bavil. A snáď to bude aj premna najlepšie vybraným prostredím pre horor.

Drtivý dopad (1998)

Omnoho civilnejšie a zaujímavejšie ako tupý Armagedon.

Pozemšťané (2005)

Ideálny motivačný návod pre začínajúcich vegetariánov. A všetkým mäsojedom dobrú chuť.

Měsíční past (1988)

Na 4 to síce nie je, ale je to moja prvá origoš kazeta. Béčkový námet, herci i spracovanie, takže Interzonic na hrad!

Bratrstvo (2009)

Veľmi solídne napísaný, zrežírovaný a predovšetkým výborne zahraný komorný snímok o dvojici pravicových extrémistoch, ktorí sa do seba zamilujú. Náročná téma, ktorej sa však autori zhostili na výbornú. Nie je to patetické a nešuští to papierom. A samozrejme depresívne otvorený záver. Čo dodať? Veľká škoda, že sa tento silný a inteligentný film nepresadil v oscarových nomináciách.

Orphan (2009)

Výborný, desivý, napínavý nervák. Nebyť toho záveru, išiel by som suverénne na 5.

Vyvolený (2000)

Suverénne najkrajšia Shamalovka o hľadaní vlastnej identity a miesta na svete.

Ledová smrt II (2008)

Od Haloweenu H20 tu dávno nebol kvalitný slasher. Táto Nórska špecialita mi spravila radosť.