Každý dělá, co umí (2012)

Moje srdcovka! Dokonale vtipná komedie s nadhledem o životě a naději starého, ale pozitivního mládence a jeho praštěných kámoších! Stojí za to i vidět jeho luxusní byt :-) viděl jsem tenhle film asi 6x a vždy mě pozitivně naladil, pobavil a hlavní hrdina tu má fakt charisma, vyzařuje z něj pohoda a jeho osud dodá starým mládencům naději a příklad jak na to :-)

Docent (2023) (seriál)

Na české poměry velmi poutavý miniseriál, ideální kombinace protikladné dvojice (což už funguje od Profesionálů - Body a Doyle se v reálu nesnášeli) - Rambo jdr do všeho po hlavě, takže to má spád, a s docentem zas můžete společně přemýšlet. Bomba. I vyústění. Gratuluju.

Senzační prázdniny (1967)

Tak tohle je vakcína na letní pohodu. Doporučuji opakovat pravidelnou dávku.

Zátopek (2021)

Věrohodný a poutavý film. Popsalo to Zátopka velmi realisticky - bylo tam krásně vidět jakej to je k*k*t a to hezky koreluje s jeho stylem běhu a ponižováním Dany. A kupodivu mi tady Neužil nebyl protivnej, i když ho jinak moc nemusim.

Chatrč (2017)

Na tenhle film se nemůžete dívat očima a intelektem, ale srdcem, jinak je zbytečné se na to dívat a kritizovat ho (to je jako hodnotit operu podle kvality vazby notové osnovy). Tenhle film dokonale popsal co to je Bůh. Díky němu jsem po 40 letech pochopil vztahy v naší rodině a odpustil. Tenhle film vykresluje Boha takového, jakého znáte od Jirky Ledvinky, resp. živého Boha, kterého může zažít každý z nás a to i bez čtení nekonečných biblických textů a odříkávání motliteb a zasvěcení svého života klášteru - tedy žádná církevní agitka (církev je tam i zmíněna a to dost nelichotivě). Tenhle film vysvětluje proč i přesto, že Bůh je, se děje ve světě zlo. A za toto má ode mě 100% a kdyby bylo možné víc, určitě bych mu je dal. PS najdete tu v komentářích i hodnocení od katolíků a to vypovídá za vše - např. že si nedovede Boha představit jako prdelatou černošku...chápu, takže Bůh musí být jedině sexy playboy pověšený na kříži. To dokazuje, jak jsme dodnes zblblí církví a soudíme podle vzhledu, a zrovna to píšou katolíci - kdyby to jejich předci slyšeli, předci co byli za Habsburků násilně katolizováni, zatýkáni, mučeni, vězněni, tak kdyby slyšeli, že jejich potomci co mají absolutní svobodu dobrovolně se hlásí ke katolicizmu a přitom absolutně nechápou božství, myslím, že by se v hrobě obraceli.

Warrior (2011)

Další legendární hrdinský film o bojovnících - na mém žebříčku hned za Rockym. A největším bojovníkem je Nick Nolte, bojovník v tom pravém slova smyslu - duchovním. To co musí ustát v tom filmu od svých synů - klobouk dolů - za to byl Oscar zaslouženej. Bez něj by to nemělo tu šťávu, hloubku vztahů - chlapských vztahů. A šťávu (doslova) maj i všechny souboje a to je důležitý.

Projekt Modrá kniha (2019) (seriál)

Geniální seriál jak ztvárněním, tak výkony herců, tak speciálními efekty, ale úplně nejvíc je, že je každý detail založený na skutečnosti. Víc než 90% událostí je vědecky objasněno. A naprosto geniální je myšlenka na konci, že mimozemské jevy se vždy vyskytnou když my sami sebe (Zemi) chceme zničit např. jadernými zbraněmi, takže nám vlastně pomáhají. Stejně tak je zde nádherně vykreslené fungování US armády a její nekonečné mlžení a umlčování svědků většinou kvůli vlastní kariéře. Podobnost FBI a CIA s naší StB a BIS není náhodná. Dohledával jsem si spoustu informací o Dr. Hynekovi (českého původu co dal světu výraz "UFO") a o kapitánu Quinnovi (ve skutečnosti E.J.Ruppelt) a vše v seriálu sedí - od ruské špionky v jejich rodině, přes doktorovo dohlížení na film Spielberga "Setkání 3.druhu", přes Roosveltský incident, UFO nad Washingtonem 1947, nálezy kovů z jiné planety, vývoj B2, oblast 51, bahenní plyny, laboratoř v hangáru 18, angažování německých vědců pro US raketový program (po válce, Braun, Oppenheimer), setkání Hyneka s Kennedym, ruské pozorování UFO při vývoji jaderných zbraní atd. atd. (takže komentář od uživatele Zacka, že je to volné jako... , jsou jen nabubřelé žvásty).

1890 (2017) (seriál)

Ač zápletka je od první minuty jasná, tak herecké výkony Vás udrží až do posledního dílu. A natočeno to je na československé poměry výborně, hudba skvostná a taky se u toho zasmějete. Rozhodně si zaslouží víc než 60%.

Svět podle Prota (2001)

Konečně originální nápad, a celkem vtipně zpracovaný. To bych od amíků nečekal. I když Spaceyho nesnáším, tady mi nevadil. Bridges jako vždy skvělej. A fakt je to i napínavý, ale pozitivně napínavý, žádnej stupidní thriller.

Zmizení (2013) odpad!

Hugh Jackmana mám moc rád a Jacka Gyllenhaala miluju. Ale ani to nestačilo ani na jedinou hvězdičku. To je tak neskutečně plytkej a nudnej a naprosto trapnej film s modelovejma situacema, že nechápu jak někdo mohl napsat, že to je napínavý. Jak mám tyhle herce rád, tak tady Hughovi nevěřím ani za mák, že je to hystericky běsnící otec kvůli uneseným dcerám a už vůbec ne Jakeovi, že je policajt. Tenhle film je ohraná, trapná a úplně zbytečná sračka.