• Krátkometrážní

Legenda jménem Lamborghini (2022)

Nie je to zlý film, ale v skutočnosti to nie je o autách. Je to o živote Ferrucia Lamborghini, ale trochu tomu chýba hĺbka. Všetko je príliš rýchle a nejde to do detailu. Ocenil by som aj viac scén týkajúcich sa aut, nielen prvého 350 GTV. V celom filme sú jedny preteky, potom stavia Lamborghini traktory, a neskor ho urazí ho Ferrari, tak si Lamborghini postaví svoje prvé auto a potom to preskočí k predaju firmy... Film je v poriadku priémerní, ale dalo sa stoho vytlačiť oveľa viac. 55%

Blesk (1995)

Film je fajn, ale strih a posledné preteky sú príliš prehnané. V akčných scénach je priveľa slow-motion záberov a v posledných pretekoch zase zrýchlite zábery, vďaka čomu to vyzerá strašne. Tiež dochádza k nehodám každých 10-20 sekúnd na poloprofesionálnych pretekoch... Mohol to byť celkom dobrý film ale ten editing to pokazil. 55%

Pět nocí u Freddyho (2023)

Film nie je dokonalý, ale mňa a kamošov zabavil (vyrastali sme na FNaF). Vizuál, praktické efekty a herci boli dobrý. Nechcem príliš spoilerovať, ale je to slušný príbeh, ktorý viac menej zapadá do lore hier. Samozrejme to nemôže byť na 100% rovnaký príbeh ako videohry, preca len to je film. Páči sa mi že sa objavil Youtuber Matpat a song „The living tombstone“ v credits. Film nie je odfláknutý, ale vidno, že sa snažili potešiť starých aj nových fanúšikov, tak sem tam je nekonzistentný. Jedna vec, ktorá skutočne vynikla, bola, že v prvej tretine/polovici má film veľa hororových aspektov, jumpscary a gore, ale zvyšok filmu je tam toho oveľa menej. Keďže aj tak nie som zrovna fanúšik hororovýh filmov, mi to nevadilo. Ak pôjdete na tento film s očakávaním, že bude strašidelný, budete asi sklamaní. Mnohé scény boli aj predvídateľné, čo je trochu škoda. Dokopy celkom fajn 70%

(T)Raumschiff Surprise - Periode 1 (2004)

Raumschiff Surprise je nemecká paródia na Star Trek Enterprise z nemeckým tupím teplúš humorom. Rýchlo to omrzý a začne to byť dosť otravné až trápne. Sem tam to má nejakú trochu vtipnú scénku ale dokopy je to nič moc. Neodporúčam.

Need for Speed (2014)

Need for Speed je film o superšpotových autách, nemá ale z hramy od firmy EA nič spoločné. Je to dobrá odychovka ale vela častí príbehu nemá logiku a vela toho neni vôbec vysvetlené. Sympatická herečka Imogen Poots a trochu príliš tichý Aaron Paul idú na nebezpečny road trip aby Aaronova postava Tobey Marshall, sa mohla zúčastniť supercar pretekov v drahom, 900 koný silnom Mustangu, a aby sa pomstil Dinovy ktorý pri illegalných pretekoch zabil jeho kamoša a hodil vinu na neho. Skoro všetky postavy maju neoriginalý, nudný charaktér, zvyšok postáv je variacia americkehó douchebagu. Tento film je skôr pre mladých teenegerov, ale aj tak sa dá raz pozrieť vďaka celkom dobrej akcii a pretekom.

Návrat do budoucnosti (1985)

Kultový film BttF nepoznajú len nadšency science-fiction, ale asi tak každý čo rád pozerá filmy, a to kvôly velmi originalnemu pribehu Martyho McFlye a Doktora Browna. Film je nekomplikovaná zabavná klassika osemdesiatich rokov, ktorá má svoje vtipné a aj napínave chvýlky, hlavne kvôly dobrej spolupráci Micheala J. Foxa a Christopha Lloyda. Zvyšok castu je tiež dosť podarený. Keby že Martyho hral Eric Stoltz ako bolo plánované aj kus točené by to proste nebolo ono. BttF aj velmý dobre zobrazuje americkú pop kultúru 80tich rokov a dáva kvôly tomu vela fanúšikov nostalgický retro vibe. Zemeckise vypustil do sveta majstrovské dielo ktoré pozerajú aj dneskajšie deťi ktoré nasledne neuspešný Delorean DMC majú zrazu ako auto snov.

Police Story (1985)

Police Story je jeden z najlepších akčích filmov ktorý nemá len super akciu a stunty, ale aj celkom dobrý, aj keď jednoduchý príbeh a paar vtipných momentov keď sa hodia. Jackie Chan zahral hrolu vynikajúco a jeho nebezpečné stunty, a stunty iních účinkujucich vo filme sú ohromujúce. Na choreografiu bitiek (Kung Fu) z Police Story sa žiadne iné filmy ani nechytajú (iba dalšie filmy Jackie Chana). Lokacie sú zaujímavé a celkom dobrý soundtrack/hubda davá tomu filmu šmrnc. Nie je to perfektý film, ale na rok 1980 je to veľmi úctyhodné. Divák nemôže očakávať Tarantinovku čo sa týka pribehu a postáv, ale akcia a choreografia je famózna.

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Bezpochyby najlepší Fast and Furious film. Dobrý príbeh a veľmi realistické preteky a driftovanie, ktoré dnes vo Fast and Furious filmoch veľmi chýbaju. Tokijská atmosféra je bezkonkurenčná, soundtrack je super, zaujímavé postavy... Nechápem, že hodnotenie na CSFD je také nízke...

Jackie Chan - Hero Story (1985) (hudební videoklip)

Pravdepodobne to hodnotím príliš vysoko, ale tento song mám fakt rád. Vždy si v hlave prehrávam akčné scény z Police Story filmov.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Prepáčte, ale toto je naozaj zlý film, snaží sa byť vtipný, ale nedarí sa mu to. Momenty, pri ktorých som sa uškrnul, zrátam na jednej ruke. Má dobrých hercov ako Jim Carry a Courteney Cox, ale to je asi tak všetko. Príbeh je neskutočne nudný. Jediným publikom, ktorému by sa to možno páčilo, sú deti. Jim Carrey má veľa skvelých filmov, toto nie je jeden z nich.