Constantine (2014) (seriál)

Komiks neznám, film neznám, ale na poli seriálů je to čistý průměr. Matt Ryan coby Constantine sice dobrý, ale epizodní zápletky často nebyly moc zajímavé. Žádná škoda, pokud už další série nebude.

Fun to Imagine (1983) (seriál)

Feynman s nadšením sobě vlastním vysvětluje, jak to ti malí prevíti atomoví dělají, že vzniká teplo, oheň, kyslík, guma se smršťuje a led klouže, proč vlak nevykolejí nebo proč nedokáže jednoduše říct, jak funguje magnet. Dnes už nic světaborného, ale tato videa (konečně jsem viděl všechny) mě přiměla k tomu, si o Feynmanovi zjistit víc a dovedla mě k jeho výborným knihám, za což jsem jim velmi vděčný.

Velká ryba (2003)

Tim Burton mě tentokrát dostal tak, jak jsem to vůbec nečekal. Krásný film a zasloužené 5*. Ostatně jak jinak hodnotit film, který mě dojal k upřímným slzám a přitom jsem neměl pocit, že by mě nějak prvoplánově citově vydíral?

Úsvit planety opic (2014)

Vizuální stránka parádní a opice fascinující. Jen kdyby to nebylo tak příšerně černobílé a předvídatelné. Plus mínus od půlky už to zachraňovaly pouze ty triky, což je docela škoda.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Spousta vtipů už klasicky hozena do trailerů a do filmu samotného už kromě nich zbyly více méně jen ty průměrné a fekální (doslova). Pár překvapivých cameí, pár dobrých scén, fešná Charlize Theron, nesympatický Seth (ten člověk možná umí psát, dabovat a režírovat (byť mu to tentokrát moc nevyšlo), ale jako herec u mě zkrátka ne), Liam je Liamem (a pořád mu to žeru), Neil Barneym, ale jinak žádná sláva.

Lupiči paní domácí (2004)

Pouze potvrzení, že mezi mnou a Coenovými je to opravdu jako na houpačce, protože mě tentokrát jejich film opět velkým obloukem minul. Kromě divně se křenícího Hankse a správně ujetého Wayanse vůbec ničím zajímavé.

Birdman (2014)

Divný film. Ale to nemyslím nijak zle, naopak. Je sice pravda, že úplně nadšený jsem z něj nebyl, ale rozhodně se mi líbil a je natolik neobvyklý (ano, mluvím hlavně o "jednozáběrovém" podání a s tím spojené technické stránce), že je to ve srovnání s ostatními filmy svěží změna.

John Wick (2014)

Po Equalizeru, se kterým toho má Wick společného celkem dost, další velmi povedený stylový akčňák, který nesklouzává k trapnosti. Na druhý Raid to ani náhodou nemá, ale jestli nás budou podobnými filmy dál párkrát do roka zásobovat, budu rád.

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Banda zmrdů žije z toho, že kradou co se dá, vybírají výpalné, provozují lichvu a k lidskému životu mají asi takovou úctu, jako já k děravým ponožkám. Pokud teda zrovna nejde o jejich vlastní kejhák. Ne každému v jejich rodinách to sice vyhovuje, ale protože jim takové peníze rozhodně nesmrdí, tak to s radostí tolerují a dělají, že je taková obživa vlastně normální. Tak to zkrátka je. Ale přesto je chtě nechtě musí mít člověk aspoň trochu rád, protože jako seriál je to prostě boží. Výborně napsané, zahrané a hromada dalších superlativů, co k tomu patří… Jsem rád, že jsem Soprány přestal ignorovat a pustil se do nich a to samé vřele doporučuju i ostatním. Jenom škoda, že teď proti tomu vypadá Boardwalk (stejní tvůrci, pár stejných herců) jako chudší bráška. Spolu s Breaking Bad nejlepší dramatický seriál, co jsem měl možnost zatím vidět a z mojí topky ho rozhodně nic ještě dlouho nesesadí.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Slušný kvalitativní sešup dolů při srovnání s dvojkou. Mladá krev naprosto nezajímavá s hrozným představováním (obzvlášť u Rondy Rousey), příšerně digitální, už příliš mnoho postav a někteří tak nedostávají tolik prostoru, kolik by zasloužili, úplně bez krve, bez ustřelených hlav, bez létajících končetin a finále v „Pripyjati“ přepálené i na poměry této série. Ovšem Banderas, Gipson, Snipes i Ford mě potěšili, dívat se na to rozhodně dalo, ne, že ne, a i přes všechna negativa se mi to docela líbilo. Takže za mě 4*, ale s přivřenýma očima a hódně odřenýma ušima. Lehce spoileroidní PS: Takže on řekne svým skorodůchodům, kteří už to mají vesměs za pár, ať si užívají zbytek života a raději si s sebou na sebevražednou misi vezme mladé lidi, kteří mají ještě celý život před sebou? To je od něj vážně milé.