Pach krve 3 (2009)

Jednotka je pre mňa naj, avšak táto tretia časť je omnoho lepšia ako dvojka .. si myslím :-) Ide o to, že i keď spracovanie, scenár, triky neboli žiadne skvosty, tento diel prekypuje dobrými nápadmi. Je tu síce len jeden krvilačný maník, ale postaviť proti nemu väzňov má niečo do seba. Naviac sa mutant predstavil veľmi novátorskými pascami, sťahovacia sieť zo žiletkového drôtu .. hm, mučeníčko, to je moje potešeníčko. MOJE NAJ - Možnosť zhliadnuť najväčší krájač vajec v akcii. :-))))

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Nevadí, že je to na prvý pohľad lacné, a to tým nemyslím rozpočet. Ono to totiž postráda logiku a tak je to opäť miesto hororu veľmi zábavný film. Dozvieme sa, že keď neviete ˇkam ďalej, je najlepšie ísť po ceste, citujem: ako kačice, ale za to zrejme môže dabing. No, podľa zloženia tímu, skôr ako husy. Je fajn, že mutanti dostali aj iný rozmer, máme tu dokonca "chutný" sex, zrejme sestry a brata .. a skalpu. Lenže vrodené vady sa zrejme prejavujú len na lebke a za normálnych okolností zvieracími zvukmi komunikujúca rodinka znenazdajky odmumle modlitbičku pred obedom. Paródia za štyri, ako horor len za jedna.

Válka termitů (2006)

A národ oboril sa na národ ... len veľkosť členov národa sa rapídne zmenila. Skutočne som miestami mal pocit, že sledujem vojnový film plný strategických ťahov, umierania na obrannej línii a božích zásahov, keďže v tomto prípade je dopadom zhora takmer všetko. Podnecovala to či už kamera alebo skvele skomponovaná hudba. Pulzujúca kráľovná termitov je ako z inej planéty - inšpirácia Votrelcami je viac než jasná :-)))

Odposlech (2006)

Náhodná stánková voľba - a ni ho. Nie dokonalých 5, ale zaslúžených určite. Celý film sa venuje tomu, čomu napovedá názov a i keď som si to nevedel veľmi predstaviť, ani na chvíľku som sa nenudil. Skvelá scéna vzájomného odpočúvania a útoku silou zvuku. I keď som sem-tam tápal v terminológii, nijak to nekazilo celkový dojem. MOJE NAJ - Bolo jasné, že jednotlivec len ťažko uspeje. Zo zvyšných nejasností ma vyviedli ihneď základné pravdy: vojna sa neskončila a žiaden život nestojí 400 miliónov dolárov ...

Pupendo (2003)

Komnsti jsou svine a Pendo je nahovno film :-)))))) A Čechy .. best beer here

Hory zalité krví (2009)

Pre mňa osobne sú Hory zaliate krvou na poli hororu po dlhom čase viac než príjemným prekvapením. Nepoznal som, nič som nečakal a dostalo sa mi vrchovate. Nielenže sa zahráva s hororovými klišé a doťahuje ich do koncov, ktoré sme si pri iných filmoch často iba priali (streľba na hlavného antihrdinu), inak, vždy som vedel, že v tých lesoch musí byť super mobilný signál :-), ale ponúka asi najpríťažlivejšieho masového vraha od dôb Mikea Myersa. Babyface je skutočne "sympaťák" na pohľadanie, temný úvod mu len pridáva. A koniec naozaj naznačuje, že sa niečo chystá .. ale to je zase viacmenej klasika, nie?

Michael Jackson's This Is It (2009)

Pre mňa nesplnený sen. Túžil som vidieť Jacka na pódiu a zobrať si so sebou jeden z najväčších zážitkov môjho života. MJ odišiel a my sme prišli o zrejme najdokonalejšiu hudobno-tanečnú show v dejinách. Poznal svoje piesne to poslednej noty, tancoval s ľahkosťou, ako keby sa tak mal pohybovať normálne. Prezrel som si, čo už nezažijem a je mi to ľúto. Ale radšej by som to nezažil a vrátil nám, fanúšikom, Michaela späť. Vďaka, Michael za tvoju muziku, ľudskosť a vôľu zachrániť tento svet. MAKE THAT CHANGE!!!

Mary a Max (2009)

Dospelý animovaný film, ktorý som videl v jednom z klubových bratislavských kín v pôvodnom znení a keďže šlo o pozvanie, ani som netušil, čo sa bude premietať. O to viac na mňa táto vtipná depresia a s nadhľadom poňatá realita zapôsobila. V neposlednom rade som si uvedomil, akou nádhernou formou komunikácie je písanie listov. Obe hlavné postavičky boli nadmieru zvláštne, no zároveň preukrutne normálne. Ich premeny boli úchvatné a ich dialógy na diaľku nesmierne vtipné. NY musel byť jednoznačne v odtieňoch šedej :-) Animácia bola bez chyby, mojou najobľúbenejšou rekvizitou bol mesiac na oblohe. Dojímavé, zábavné, plné satiry na každodenný život. MOJE NAJ - Už si napamätám, ako sa ten imaginárny priateľ Maxa volal, ale ... "môj psychiater mi povedal, že už žiadneho neviditeľného priateľa nepotrebujem. Tak teraz sedí v kúte a číta knihy"

District 9 (2009)

Pre mňa životný zážitok. Jedno z naj sci-fi, aké som doteraz videl. Vypisovaním kladov by som len zbytočne zaberal miesto. Veľmi ma tešili reklamy typu .. TOTO KINO JE LEN PRE ĽUDÍ. Ja som zmenu z dokumentu na akčňák veľmi ocenil, ale najmä ani poriadne nezaregistroval. Bolo to plynulé ako puberta. A teraz šup šup naspäť do top 200, kam tento film zaručene patrí. MOJE NAJ - Skvelý hlavný pozemský protagonista, dokonalí všetci mimozemskí návštevníci. Tak uvažujem, že ak kreveťáci jedia mačacie žrádlo, po ich metamorfóze by sa možno začali meniť na príbuzných Alfa a prešli by rovno na samotné mačky.

Hanebný pancharti (2009)

Myslím, že Tarantino je z môjho pohľadu jediný chlapík, ktorému takto NEHANEBNE dovolím meniť dejiny: tie vo filme i samotne dejiny filmu. Nebudem omielať, aký vydarený je scenár, ako skvele je zvolená hudba a ako bravúrne je film natočený. Delenie na kapitoly mi sprvu prišlo zbytočné, potom ma však uzemnila Odplata veľkej hlavy ... Bradov akcent sa bude ešte dlho napodobovať, nad Mélanie sa budeme ešte dlho rozplývať a na nové úlohy Waltza veľmi tešiť. MOJE NAJ - Bolo lahodné počúvať všetky tie jazyky a ich jemné odtiene. Jeden z filmov, kde nemám veľký záujem o dabing :-)