Veronika, prostě Nika (1980) (TV film)

Možná je to úplně hrozný film, kdo ví, ale na mě v dětsví hluboce zapůsobil a na rozdíl od většiny filmů, které člověk přes třicet let neviděl a úplně na ně zapomněl, mi stále straší v hlavě. Karel Augusta pro mě už nikdy nemohl představovat kladnou postavu. Ba ani neutrální :)

Mia a já (2011) (seriál)

Gustav Klimt meets My Little Pony. The horror...

Land of the Tiger (1997) (seriál)

Takový indický Attenborough, s neiodolatelným přízvukem :) Moc pěkný šestidílný dokument o divoké přírodě v Indii.

Slepá hora (2007)

Psycho. Nechápu, jak se to režisérovi v Číně podařilo natočit (i když, od té doby.. nic, že..), protože veřejně zobrazit oficiálně neexistující únosy žen a jejich prodej do zapadlých vesnic, kde muži potřebují manželky, to se v Říši středu nenosí. Tím spíš, že se to děje i nadále a všichni nad tím mhouří oči a mastí si kapsu či ego.

Obyčejní lidé (1980)

Oskarový snímek, o kterém jsem v životě neslyšela. Narazila jsem na něj vlastně jen díky Donaldovi Sutherlandovi, ale do židle mě přikoval výkon Timothyho Huttona. Jak ten člověk zvládl naprosto bezchybně zahrát roli kluka, který bojuje v hloubi deprese o své vlastní přežití, tak prožitý žal, který diváka dokáže hodit do podobných chvil, to je neskutečné. Výborný film, ale chce to mít správnou náladu.

Zkratkou v Oregonu (2010)

Takový téměř meditativní příběh - velice pomalý děj, minimum akce, dlouhé záběry, omezené dialogy, atmosférická hudba. Navíc natočené ve formátu 4:3, protože čepce pionýrských žen jim radikálně omezovaly rozhled, a tento příběh je mnohem více než na muže zaměřený na ženskou složku osadnické výpravy. Moc se mi to líbilo, podivně táhlé, ale vtahující, s koncem, který vás buď naštve nebo ...

Of Human Bondage (1934)

Tedy takhle zmršit báječnou knihu, to se jen tak nevidí. Bravo!

Průvodce (2008)

Jako by se teatrálnost mísila s japonskou pozvolností, film se zvláštně přeléval ze schematičnosti k humoru, dále k prostotě a zase zpět. Tlačilo na city o něco víc, než jsem u Japonců zvyklá, ale nakonec mi to dneska docela sedlo, takže jsem si to užila.

Jak funguje vesmír (2010) (seriál)

Sama bych to asi nesledovala, ale čtyřletý syn je z toho nadšený. Takové to americké opakování každého faktu se v případě malého dítěte hodí, takže hodnotím spíš za něj než za sebe.

Návrat na Brideshead (2008)

Ještě jsem to neviděla (napravím) - ale nemůžu si pomoct: EVELYN WAUGH byl MUŽ, ne žena! Oficiální text distributora mě dostal do kolen..