Zámek (1968)

Franz Kafka a jeho Zámek na mě zapůsobil už při čtení této knihy. Není to však čtení pro každého. To samé platí i o filmu. Je působivý, deprese a beznaděj z něho přímo vyzařuje a také ho zřejmě každý úplně nezkousne.

V jako Vendeta (2005)

Film sice nenabídne strhující napínavou podívanou, ale i přesto má něco do sebe. Jak zde již bylo řečeno "V" má neskutečné charisma, které na mě zapůobilo asi nejvíc. Ani Natalia Portman opět nezklamala. Prostě čtyři hvězdičky padnou jako ulité.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Když odmyslím fakt, že neohrožený major Zeman bojuje za trochu jiné ideály než uznávám já, tak tento seriál nabízí velice doboru detektivní podívanou.

Predátor 2 (1990)

U mě jasně vede první díl. A neříkám to kvůli Arnoldovi. Tady je už jasně znát, že se film chce prodávat na úspěchu předchozího dílu. Město je sice moc hezká scenerie, ale pro tento film byla džungle o moc příhodnější.

Já, robot (2004)

První část filmu, kdy nám je představena společnost v budoucnosti je vážně parádní. Potom už všechno upadá a konec kdy neohrožený hlavní hrdina zachrání vše co se dá je již úplně nudná. Přesto ve mně film zanechal příjemný pocit a nádherné zpracování přebilo všechna negativa.

Bílí muži neumějí skákat (1992)

Streetball v Los Angeles. To by si zasloužilo o mnoho více filmů s touto tematikou. Díky tedy alespoň za tento. Snipes a Harrelson jsou vážně skvělá dvojka. Což se potvrdilo i v budoucnu. Taky je nutno vyzdvihnout Wesleyho proříznutou pusu a jeho nemilosrdné narážky na všechny okolo. Skvělý trash talking při hře samotné. - "Házíš to tam jako cihly" - "Cože?" - "Že to tam házíš jako cihly. Víš co? Vezmeme všechny ty cihly co jsi právě vyházel a postavíme z nich útulek pro bezdomovce. Aspoň bude mít tvoje máma kde bydlet!"

Trosečník (2000)

Nenapadá mě moc herců, kteří by dokázali ústřední postavu tohoto filmu zahrát tak jako Tom Hanks. Už jen když uvážíme, co pro roli musel obětovat.

Lepší už to nebude (1997)

Někdy bych během tohoto filmu nejradši Jacka Nicholsona něčím bacil po hlavě, ale v konečném hodnocení mi byl vlastně sympatický. Prostě to skvěle zahrál. Vážně skvěle.

Terminál (2004)

Hanks a Spielberg. Tato dvojice zaručuje skvělou podívanou. Platí to i tady, ale pro mě tento film ihned po prvním shlédnutí ztratil kouzlo. Ovšem během toho prvního jsem se bavil velmi dobře.

Mazaný Filip (2003)

Je to řesně takové, jaké jsem to čekal. Sklepácká partička se vyřádila a výsledkem je skvělá komedie. A opět mě nejvíce odrovnal svojí rolí Pavel Liška. Ten chlapík je prostě výbornej...