Kingsman: Tajná služba (2014)

Matthew Vaughn se stává mým oblíbeným režisérem. Co film, to naprostá pecka. A to jsem si myslel, že násilí v Kick-ass už nepřekoná. Matthew a asi i Mark Millar mě dokázali nekompromisně přesvědčil o opaku. Kingsman je to, co jsem si tajně přál od Bondovek, ale zárovně věděl, že to v nich nikdy neuvidím. Šílené nápady (meče jako protézy), zajímavá a překvapivá kamera (zvláště v kostele), spousta výborné akce a vynikající casting. Nejvíce mě dostalo spojení kontrastů - velmi konzervativní oblečení vs. high-tech hračky. Od Vaughna chci hned další film! Když to bude pokračování Kingsmana. tím lépe.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Do role přesně padnoucí Neeson, dobrá atmosféra, slušný příběh. Na druhou stranu otravný "spolupracovník", rozvláčnost, natahovaný konec a minimum akce.

Playgirls II (1995) odpad!

Za Michaelu Kuklovou a Dagmar Ďáskovou bych tu půlhvězdičku dal:-)

Invaze světů (2005) odpad!

Díval jsem se na to jen kvůli tomu, abych poznal filmy této distribuční společnosti. Je mi líto, ale i já jsem tudíž přispěl k vyrábění dalších paskvilů s podobným názvem jako originální film. Dávám s přehledem odpad a myslím, že odpadové filmy ještě urážím.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jak malá hranice je mezi životem a smrtí. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi bude líbit film o diskuzi tuctu lidí odehrávající se v jedné místnosti. Skvělí herci, výborná kamera, skvělé nápady - dusno, vedro, nefungující ventilátor, bouřka, různá hlasování.... Další den jsem si film musel pustit znova. Jediná má výtka směřuje k tomu, že ve skutečnosti by měli podobné argumenty, zamyšlení, rekonstrukce, pochyby atp. předvést spíše vyšetřovatelé a právníci než porotci.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Asi jsem měl fandit Mojžíšovi a jeho lidem, ale film mě donutil fandit Egypťanům. Obávám se, že to ale nebyl záměr tvůrců. Největší problém filmu je Baleův bůh, který by spíše potřeboval dostat pár facek, než ho neustále poslouchat. A když pak pošle na celou nežidovskou část 10 egyptských ran, při kterých zemřou odhadem tisíce lidí a Mojžíš to nedokáže vysvětlit, jednoduše mu nemůžu fandit. Ač mám rád Ridleyův styl, zrovna zde mi vizuální stránka přišla hodně rušivě. Možná měla více podpořit vyznění legendy, ale mě spíše otravovala.

Město 44 (2014)

Velkolepé vzhledem k rozpočtu a neamerickému původu. Nápadité. A bohužel i divné, především kvůli zpomalenému záběru lásky mezi letícími kulkami. V tu chvíli jsem nevěděl, jestli to má být sen či realita. Každopádně to působilo jak pěst na oko a navíc to nebyl poslední podobný záběr. Je to škoda, že se režisér v těchto chvílích nekrotil, protože jinak "hezky" natočil válečné hrůzy i změny v chování postav a jejich dopady na vztahy. Nevšiml jsem si ani žádných chyb ve vojenské technice. I když jsou z toho nakonec jen tři (či spíše tři a půl) hvězdy, tak mě mrzí, že podobně velkého filmu se od českých filmařů asi nikdy nedočkáme.

Jupiter vychází (2015)

Jupiter vychází, či spíše zapadl hodně ke dnu. Fajn triky (obzvláště bouře na Jupiteru), fajn boty, fajn design lodí i měst. Zbytek je nuda. Pobavila scénka připomínající Dům ve kterém se zatmívá rozum z 12 úkolů pro Asterixe, ale co dělala tady netuším.

Divergence (2014)

Představení světa a jeho zákonitostí spolu s poslušnými lidmi mi přišlo úplně ujeté a tak blbé, že jsem občas přemýšlel, jestli to někdo myslí vážně. V prostřední části skupina, do které se dostane i hlavní hrdinka, provádí zábavné kousky a tak film rozhodně nenudí. Nicméně konec a návrat do fungování světa už ve mně bohužel nevzbuzuje ani kapičku naděje pro další díl.

Sedmý syn (2014)

Hodně slabá verze Hansel & Gretel: Witch Hunters. Potenciál to asi původně mělo, herecké obsazení taktéž, triky i lokace dejme tomu... Ale to je vše, protože vše zůstalo trestuhodně nevyužito. Škoda