Ready Player One: Hra začíná (2018)

Pro mě možná nejlepší Spielbeg. I tak je to klasická pohádka jen zabalená do úžasného vizuálu. Skvělá práce, spousta nápadů a výborné postavy (Halliday je boží). Těch pomrknutí je tam vskutku hodně a bavilo mě vyhledávat další. Pár blbostí nebo nelogičností se sice najde, ale vzal je čert.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Zábavné dobrodružství, které naštěstí není tou klasickou pohádkou. Vystačí si většinu stopáže se dvěma postavami. Polobůh i dcera náčelníka jsou úžasní. Jejich špičkování a rozhovoray jsou to nejlepší na celém filmu. Idiotské kuře tomu dodává absurditu a samotný oceán magickou hloubku. Akční scény jsou nápadité a svižné, graficky je to dokonalé (room of monsters). Jediné, co bych dal pryč úplně, je většina písní. Nechal bych tak dvě maximálně (píseň jíž se představí polobůh vládne). Celkově rozhodně moc pěkná pohádka, či spíše dobrodružný film, který rozhodně nenudí a přináší spoustu nového.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Když jsem byl malý, tak jsem hrozně žral seriál. Stejně už tehdy jsem tušil, že to je blbost. Škoda, že se film té brakavosti a zábavnosti seriálu neblíží. Nebo, že by ano, ale já po cca dvaceti letech už to vnímám jinak?:-)

Rudá volavka (2018)

Hodně drsné a dobré. Velmi pěkně zahrané. Překvapivé zvraty. Jen si vždycky u takových filmů říkám, jestli jeden člověk může ošálit organizaci jako CIA nebo podobnou.

Tátova volha (2018)

České filmy (ty nové) rád nemám a proto jsem čekal naprosto nekoukatelných 90 minut, také jsem čekal komedii. Dostal jsem klasickou českou tragikomedii (umí se u nás vůbec točit něco jiného?) a na české poměry docela fajn kameru (ale občas jsou záběry na krajinu nebo Volhu příliš dlouhé), herecké výkony a hudbu. Film má poněkud debilní příběh s naprosto zbytečnými pasážemi. Nejhorší mi přišel konec, kde buď okamžitě došly peníze nebo obojí. Jedna hvězda.

Black Panther (2018)

Marvel to zase dokázal. Představil naprosto nový a velmi zajímavý cool svět s výbornými postavami. Záporákova motivace i jeho cíle jsou velmi dobře vykreslené i pochopitelné. Akční scény nápadité. Prostředí wakandy famózní. Za mě plná palba.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Moc pěkně vypadající koprodukční film s velmi dobrými herci. Jen mi trochu vadilo, že císařský palác a celý dvůr hraje Kroměřížský zámek, který honosností a prostorem Hofburgu a Schönbrunnu opravdu neodpovídá. Většinou. Ale jinak chválím výpravu, kameru i hudbu. Nenudil jsem se a to jsem viděl oba filmy po sobě.

Letíme (2017)

No není to až tak špatné, a je to totálně ujeté a občas vtipné (facebook a wi-fi). Jednoduchý animák s celkem fajn grafikou (americké produkci se samozřejmě nemůže rovnat) a nápady.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

WOW. Čím začít? Vizuál filmu je naprosto úchvatný stejně jako hudba. Už od první bitvy až po závěrečné titulky přichází jeden překvapivý zvrat za druhým. Nikdo nemhol takový děj čekat a chápu, že to spoustu lidí odradí. Mě to naopak perfektně sedlo. Kylo, Finn, Rey, Luke i Po tady prochází vývojem, který je posouvá o hodně dál. Vedlejší postavy v čele s admirálkou si své místo bezproblémů najdou také. Celý film se nese ve znamení zkázy a určité bezmocnosti. Vtipy až na jeden mi přilšly přesně trefené. Jsem nadšený a těším se strašně moc na závěrečnou epizodu.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Nuda a šeď. Zvláštní a trochu přestřelná forma, sáhodlouhé nudné scény, kromě jedné hlavní a jedna hvězda za vynikající herečku. Nebavilo mě to.