Vymítač ďábla (1973)

Historická hodnota nezpochybnitelná, v ubíjení diváka se dnes ovšem může hrdě postavit vedle devítihodinových němých šlágrů.

K zázraku (2012)

Viz komentář Hild... snad k sobě s Terrencem najdeme časem i tuto cestu, jinak o krok zpět a snad také zase příště.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Zatímco původní film obstál proti zubu času se stejným leskem, s jakým mě oslňoval zas a znova zamlada, dvojka jej naprosto všechen ztratila a zůstalo jen udiveně pozdvižené obočí směrem k vlastnímu mladšímu já a jeho divným filmovým úchylkám. (4* > 2*)

Sviňák (2013)

Asi nejlepší tříhvězdičkovka, co jsem viděl :-) Film sám o sobě je jednoduchý až hanba a jak znám Welshe, předlohu nejspíš příliš nevytěžuje. Ale McAvoy naprosto, ale naprosto vládne.

Kapitán Phillips (2013)

Zdaleka nejslabší Greengrass, jehož jindy veškerou pozornost strhávající režie ustupuje scénáři, který si je sám sebou natolik sebestředně jistý, že je schopen přes půl filmu exponovat prvky, které nakonec nechá totálně zapadnout (sedadlo č. 15???). Lodičky hrály zábavnější roli i v Battleship a Hanks zůstává zoufale nevyužitý. Přesto jde o slušné řemeslo od sice spícího, ale stále velkého filmového tvůrce.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Season 1: 8/10 /// Season 2: 10/10 /// Season 3: 7.5/10 /// Season 4: 7/10 /// Season 5: 9/10

Thor: Temný svět (2013)

Thor 2 míří na samou špici marvelovského filmoverza. Filmovědní inteleguáni v něm (snad až příliš snadno) naleznou brilantní dekonstrukci superhrdinského filmu, všichni ostatní tak skvěle vyváženou směs frajerského hláškování a osudové epičnosti, jaká tu ještě nebyla. "Tradá!"