Krok za krokem (1991) (seriál)

Jeden z nejlepších sitkomů, co znám, nikdy nezestárne, nikdy se neokouká. Moje oblíbené řady jsou poseldní dvě, šestá a sedmá, protože je tam Rich, který je mojí nejoblíbenější postavou, za nímž následuje Dana, Cody a J.T. Tohle je prostě klasika :)

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Kalsika mého dětství, už jen z nostalgie musím dát 4*. Vždy jsem se u toho zasmála, v podstatě to bylo moje první setkání s kouzly v televizi a filmu, dávno před tím, než přišel Harry Potter. Sabrinu jsem vždy chtěla za kamarádku a Harvey byl asi můj první seriálový crush. Když jsem se začala koukat, tak mi bylo mnohem méně než Sabrině, a teď jsem skoro stejně stará jako je ona v poslední sérii po sedmi letech, a pořád mám ten seriál ráda. To už něco znamená.

Smutky slečny Austenové (2008) (TV film)

Moc pěkné, roztomilé, dobové a elegantní, a také velmi smutné. Nějak mě ze začátku nenapadlo, že tenhle film bude Jane sledovat až ke smrti. Chudák Cassandra. No i když mně přijde, že by se "chudák" dalo použít u každé ženy v té době, nebo aspoň v tomhle filmu, tak, jak je prezentuje. Škoda, že si ta Fanny nevzala toho prvního nápadníka, protože Tomu Hiddlestonovi jsem prostě musela fandit. Byl tak rozkošnej. Co se týče samotné Jane, bylo to zvlášní ji vidět tak veselou a rozvernou, firtujíci, poskakující, s duší mladé dívky.

Svět zítřka (2004)

Ze začátku jsem na to jen fascinovaně zírala, protože, to si řekněme na rovinu, co do vizuální stránky je to vážně perfektní, a ta první akce s roboty pochodující po ulici mě vážně dostala. Když jsem se přenesla přes to, že nechápu, kde se tam vzala ta alternativní minulost a prostě to přijala, krom efektů mě to dál ale už moc nebavilo. Příběh je docela jednoduchý, místy až absurdně stupidní, a ne proto, že by to bylo sci-fi. I sci-fi má svou logiku, tohle ji tedy občas němělo. Musím uznat, že nápad je opravdu zajímavý a měl velký potenciál, ale tohle prostě bylo všechno moc překombinované a byl z toho chaos. Slaboduchý scénář se chílemi nedal poslouchat, ale chemie mezi Judem a Gwyneth to docela zachraňovala, jejich špičkování bylo výborné a na konci, jak si dali do držky, jsem se konečně zasmála. Jedinou vtinpu hlášku má ovšem Jude úplně na konci filmu. Edit: To si vážně tvůrci myslí, že mi přijde normální běhat celý film v lodičkách na jehlách, džunglí, na strojích na zemi, ve vzduchu....?

Mission: Impossible (1996)

Na tomhle filmu je vždy pobaví, že vždycky zapomenu, že už jsem ho viděla a jak to dopadne, takže už jsem to viděla několikrát a stejně jsem byla napjatá, kdo je tedy zrádce. První půlka v Praze je možná asi zajímavější než druhá, ale Londýn je taky pěkný :D Škoda, že všechny, co jsem si stihla oblíbit, zabili během prvních pár minut právě v Praze. Další osazenstvo už mě kromě Cruise nijak moc nebere. Cruise by mě taky nebral, ale člověk po setkání s ním trochu změní názor :) I když tedy někdy jsem měla pocit, že Ethan Hunt není agent, ale superman.

Jak se budí princezny (1977)

Úžasně romantické a vtipné zpracování klasické pohádky. Jan Hrušínský je roztomilý jako princ Jaroslav, ale nejvtipnější je asi Jan Kraus jako sebestředné ublížené princátko nebo Vladimír Menšík jako sluha Matěj. Všehovšudy nádherná pohádka.

X-Men: První třída (2011)

Perfektní, naprosto perfektní. Krom pár mini výhrad, ke kterým se dostanu, to bylo opravdu výborné. Čekala jse, že to bude skvělý film, ale překonalo to mé očekávání. Sérii X-Men mám moc ráda a myslím, že tenhle film se pyšně zařadí po jejím boku. Musím pochválit výběr hlavnívch představitelů, James McAvoy je jeden z mých nejoblíbenějších herců, a i když v úplném začátku jsem si ho jako Profesora X nedokázala představit, teď s tím nemám sebemenší problém. Michaela Fassbendera nemám ráda, ale jeho Magneto byl úžasný, charismatický. Co se týče dalších mutantů, nemám výhrady. Efekty nebyly sice dechberoucí, ale přesto velmi nadprůměrné,akce tam je, a to hodně a dobrá, ale to, co diváka opravu zavrtalo do sedačky a přilepilo mu oči k plátnu, bylo to, jak byl koncipovaný děj, chvílemi si tam divák div nehryzá nehty a zapomene dýchat. Chvílemi je to i vtipné a ty vtipy se povedly, stejně jako různé narážky na už existující trilogii. Musím ještě vyzdvihnout soundtrack, který se opravdu více než povedený. Jediná moje výhrada spočívá v pár slabších místech ve scénáři, ale to už se v té vší dokonalosti ztratí. Btw. cameo Hugha Jackmana je vtipné a překvapující, leč docela nelogické. Vaugh už předtím měl druhé místo na mém žebříčku nej režisérů, uvažuju, že ho přehodím na první.

Merlin (2008) (seriál)

Po pěti dílech zatím velmi slušné a dost mě to baví. Podle fotek byla většina hlavních představitelů nesympatická,teď mi vadí akorát Morgana (ty ženy vážně nechodily ve středověku takhle zmalované). Merlin je roztomilý, Artuš by byl sexy, kdyby neměl křivé zuby, ale je to fajn frajírek. Guinevere je sympatická. Přemýšlím, jak tu legendu vlastně znám abych si mohla zkoušet domýšlet děj. Přece jen existuje spousta verzí. Btw., Lancelot je typický hezounek, toho asi nebudu mít ráda. Guest appearance Michelle Ryan mě potěšila. Uvidíme, co bude dál. Edit: Po 10 dílech - Artuš má úžasně sexy hlas. Morganu mám čím dál tím víc nerada, mluví, jako když má astma. Oh and...bromance FTW :D Po druhé a třetí řadě: Jsem závislák :D Úroveň seriálu se prudce zvedá, každá další série je zajímavější než předchozí. Nejlepší postavy mám teď Arthura, Guinevere, Merlina, Uthera a Gwaina. Mám ráda epizodní role mých dalších obíbených britských herců. Morganu si konečně můžu s klidem nesnášet, když už je zlá. Ta herečka je hrozná, neumí hrát a ten její škodolibý úšklebek, který má v každém druhím záběru, mě fakt vytáčí.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Co se dá k tomuhle filmu napsat dalšího, co už nebylo řečeno? Legendární klasika. Kdybych měla hodnotit filmy zvlášť, dvojka by byla asi moje nejméně oblíbená, ale přesto jí dávám 5*, co to o kvalitě vypovídá? Že je tohle perfektní film, perfekrní tehdy i teď, a povinnost pro fanouška sci-fi. Alan Silvestri a jeho hudební téma je epické. Zvláštní, když si člověk uvědomí, že rok 2015 tu máme za chvíli a porovná jejich představy 30 let staré, s tím, co máme teď.

Kopačky (2008)

Zvládla jsem jen asi prvních dvacet minut, ale nuda nuda nuda. Chtěla jsem to vidět, protože mám trošku crush na Jasona Segela a vysoké hodnocení tady mě navnadilo, ale nejlepší část filmu byla úplně na začátku (říkete mi puberťačka, ale jestli ta rozchodová scéna měla být smutná, já jsem selhala, protože jsem se musela hihňat - myslím, že zážitek z Jasona úplně nahého mi asi zůstane na dlouho), a pak už to byla jen nuda, takže když mi za nějakou dobu přestaly sedět titulky, ani mi nebylo líto, že nemůžu pokračovat dál .Možná to někdy ještě i dokoukám, ale pochybuji.