Bezchybné zpracování "Šípkové Růženky", ve kterém je od všeho čím pohádky fungují přesná dávka. Nezapomenutelný sluha v podání Vladimíra Menšíka.(15.4.2003)

Jak české pohádky nemám moc rád, tato patří mezi těch pár výtečných a Hrušinského překonávání překážek na cestě za Růženkou mě vždycky pohltí tak moc, že mám tendence kopat strouhu s ním. :)(25.12.2005)

Vorlíček se po dvouch letech tvůrčí krize vrátil k tomu, co mu jde nejlépe. Ke vtipné pohádce, ve které nejvíce potěší Mistr Menšík v roli bujarého sluhy. Souboj prince v podání Krause a medvěda-Menšíka je vážne nezapomenutelný. A přestože moc nemusím nepříliš dobrého herce Jana Hrušínského, v téhle pohádce mi přijde naprosto v pohodě.(20.9.2003)

Po českém podání Popelky neméně skvělé zpracování Šípkové Růženky. Neodolatelný humor a spousta pohádkovosti i bez příšerně animovaných draků, exotických jmen a flikování několika pohádek dohromady. Zdravíme pana Trošku, respektive jeho pozdní tvorbu, abychom mu nekřivdili.(25.5.2005)

Tohle je ještě jedna z opravdu posledních hezkých pohádek, které u nás byly natočeny. Drtivá většina pohádek, natočených v 80. a 90. letech už ani zdaleka neměla takovou správnou pohádkovou atmosféru a ono kouzlo, které dětem vždy tak učarovávalo. Tahle ho ještě má, a to je moc dobře.(26.8.2002)

Další z klasických pohádek, která se rovnou mohla jmenovat Šípková Růženka a každý by hned věděl, o co jde. Nejvyšším hodnocením však hodnotit nebudu, protože pohádka mi nijak k srdci nepřirostla a ani ji nemám chuť vyhledávat. Holt někdy je kvalita důležitá, ale to slavné "něco navíc" ještě víc.(24.12.2009)

Pohadky proste miluju - a tahle patri mezi nejlepsi - i diky skvelemu vykonu Pana Herce Mensika.(24.5.2002)

Jako princ dnešní doby, samozřejmě taky vím o způsobu, jak se budí princezny, ale zase by se na to nemohli koukat děti.(26.12.2009)

Filmová mile humorně pojatá variace nestora československé pohádkové školy Václava Vorlíčka na klasické motivy Šípkové Růženky. Jak se budí princezny nese všechny rysy vysokého standardu režisérova tvůrčího rukopisu a jistě ne neprávem je tato pohádka ve zlatém fondu československých filmových pohádek a se železnou pravidelností se objevuje na českých vánočních obrazovkách. Nejen díky autorovi hudby Karlu Svobodovi, ale i době vzniku, je tato pohádka velmi podobná jinému pohádkovému hitu z dílny pana Vorlíčka - Třem oříškům pro Popelku... s bonusem neopakovatelného humoru Vladimíra Menšíka navrch...:-)(14.12.2006)

Průměrná princeznovská pohádka...(14.8.2008)

Opravdu velmi dobrá pohádka s vynikajícími hereckými výkony Vladimíra Menšíka, Libuše Švormové a Jana Krause.(20.2.2003)

Skvělé zpracování "Šípkové Růženky" s výtečnými herci.(6.11.2007)

Omyl, princezny se budí takhle. Jinak další slušnej kousek..(22.10.2009)

Vladimír Menšík je geniální herec a skvělý bavič, který zahrál v téhle pohádce bravurně, jak on to dělá? :) Dnešní česká generace se může jen učit. Skvost pohádkového světa.(26.12.2013)

Taková ta stará poctivá pohádka, kde sice je šlechta zesměšňována, nikoliv však nezbytně učelově v rámci a duchu budovatelské (v tomto případě normalizační) nálady. V této pohádce jde o něco jiného, než o obvyklou prapagaci, jakou známe ze starších děl. Proto je mi i tato pohádka bližší košile. A to i skvěle zvoleným výběrem tehdejších herců s Vladimírem Menšíkem v čele. Jan Kraus byl též excelentní kripl.(20.12.2011)

Klasická česká pohádka Pražského jara a zlatých let šedesátých vůbec, chtělo by se zvolat i dodat při četbě jednovětých, jednoznačně černobíle hodnotících soudů. Nástup civilních, vnějškově i niterně ve svých projevech odpatetizovaných hrdinů, reagujících na v tomto - a nejen v tomto ohledu - přepjatě sentimentální padesátá léta, se projevil i zde. Hravost dívčího Růženčina mládí, skvěle pojednaného Bohumilou Zelenkovou, úsilí chránit a zachránit nevinné mládí, které se provinilo již pouhým faktem svého bytí, to všechno jsou posuny, které tomuto klasickému dílu vtiskují nenapodobitelně neopakovatelnou tvář. Fakt, že v našich pohádkách předlistopadu až na výjimky hráli přední čeští herci a angažovali se v nich i nejlepší režiséři pomyslného "velkého" umění, byl dalším z činitelů opravňujících mluvit o světově proslulé české (československé) škole dětské a mládežnické tvorby. Zlínský festival, pozoruhodný unikát své doby - a chválabohu i naši současnosti - buď nejen mně svědkem. Ale teď už mě omluvte - ta hora keřoví vonícího nezaměnitelnou vůní už na dálku mě volá. Proč? No přece ...(30.12.2007)

Další krásná pohádka Václava Vorlíčka. Režisér opět vsadil na krásnou pohádkovou atmosféru, Svobodovu hudbu a vynikající herce a povedlo se mu to. Především díky Vladimíru Menšíkovi a Janu Krausovi.(9.4.2007)

.. no, některé bych raději nechal navždy spát!! Tenhle Vorlíčkův pohádkový kousek mi k srdci nikdy dvakrát nepřirostl - přijde mi nejen prázdný, ale hlavně (na pohádku o to hůř) až chladný!!(25.12.2011)

Skvělý Vladimír s hysterickým hlasem...:-)(11.8.2008)

Jedna z nejvydařenějších českých pohádek, která mě (podobně jako S čerty nejsou žerty) nepřestane bavit asi nikdy. Výborní herci, dokonalý scénář plný nečekaně emotivních scén a nádherná hudba. Lepší než Tři oříšky.(29.8.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13