Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Tenhle film jsem nikdy neviděla celý a k srdci mi rozhodně nepřirostl, ale uznávám, docela zajímavý námět a vzhledem k tomu, co za ptákoviny se točí dneska, pěkný film.

Oběti - Karambol (2008) (epizoda)

Nomálně mě na české filmy nikdo nedonutí se koukat ani omylem, ale k tomuhle jsem se dostala náhodou a z osobních důvodů mě děj velmi zasáhl. Škoda otevřeného konce, i když byl dojemný.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

To letech bojkotu tohohle seriálu jsem se konečně rozhodla dát mu šanci. První řada: slušné 4*. Některé díly byly hodně dobré, až jsem se smíchy lámala, ovšem trochu víc bylo těch průměrných a některé byly nudné. Nicméně skvělá oddechovka a baví mě to. Nechápu, co mají všichni na Barneym, mně leze na nervy. Stejně tak Robin, která je mi protivná. Nejlepší postavy pro mě jsou Marshall a Lily. Proto se mi nelíbil konec řady. Druhá řada: Barneyho i Robin beru trošičku na milost, ale oproti první řadě je to zatím docela nuda. Edit: OK, druhá řada mě baví jako první. Edit2: Druhá řada byla super, měla jen pomalý rozjezd. Barneyho musím vzít na milost, občas hodně pobaví. Třetí řada: Zatím slušné, kvalita neklesá. I když mě to nebaví tolik jako řada druhá. Čtvrtá řada: První díl naprosto dokonalý. Dál je to slušné. A začínám mít ráda Barneyho. Edit2: Barney je fakt awesome, když má city :D. Tady jsem si ho oblíbila. Pátá řada: Prvních šestí dílů výborných, sedmý díl hrozný, dál už celkem OK. Barney je po Marshallovi moje druhá nej postava, za ním Lily a Robin. Ted mě začíná vážně štvát, je fakt otravnej. Šestá řada: Barney je bezva, už ho mám ráda. Tvůrci začínají trochu přitvrzovat s dějem (viz Marshallův táta), ale pořád je to stejně vtipné. Konec řady bylo zatím největší WTF v seriálu.

Neznámý (2011)

Výborně natočený špoinážní thriller, u kterého se pořád budete ptát "A jak to vlastně teda je?". Myslím, že během filmu jsem si vymyslela asi deset různých teorií, jak by to mohlo být, podle různých dějových zvratů, ale než jsem se dopracovala k tomu správnému, trvalo mi to, a pak jsem tomu skoro až nemohla uvěřit, protože to by mě fakt nenapadlo. Bylo to hrozně zajímavé a napínavé, to se musí nechat. Docela psycho taky, když si člověk představí, že by byl v jeho kůži. Liam Neeson dovedl skvělý výkon jako vždy. A Němci mají snad patent na automobilové honičky, chvílemi jsem si připadala, jak když koukám na Kobru 11. Každopádně je to film, který určitě stojí za to vidět, protože patří mezi ty nadprůměrné ve svém žánru.

Jsem číslo čtyři (2011)

Upřímně jsem tedy podle traileru čekala nějakou lehčí sci-fi a vůbec by mě nenapadlo, že to bude až tak akční a hororové. Dobrovolně mě na horory nikdo nedostane, ale tohle jsem si kupodivu užívala, i když asi tak pětkrát jsem se nehorázně lekla a některé bitky nebo scény byly vážně drsné (třeba uklízeč ve škole, ew). Nejvíc jsem se asi bála u Strašidelné jízdy na valníku, to bylo úplně jasné, že tam se něco stane. To se dostávám k jinému aspektu, a to je ten, že děj byl strašně předvídatelný (teda místama byl naopak nepředvídatelný až moc, např. Samovu reakci na to, co John opravdu je, jsem vážně nečekala) a chvílemi tedy bylo až absurdní, jak vztah mezi hlavními postavami pokračoval, ale všechny ty akční scény tohle přebily. Je fakt, že chvílema ta kamera tak poskakovala, že jsem nevěděla, jestli je rovně nebo vzhůru nohama, ale závěrečná bítka byla fakt hustá, to jsem doslova seděla celou tu dobu s očima dokořán a hubou na zemi, jak mě to přibilo k sedačce. Výsledný bordel na basebalovém hřišti byl výbornej :D Každopádně by mohla být dvojka, má to očividně otevřený konec. Jo, ještě jsem se zapomněla zmínit o naproto skvělém psu, co vlastně není pes (ale ani ještěrka;) :D A ještě bych ráda poznamenala, že Alex Pettyfer je fakt dobrej a ta holka, co hrála tu jeho, byla hrozně protivná, a ta druhá holka, co jim všem nakopala zadek, byla naopak sympatická.

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008)

Oproti děsivé dvojce docela příjemná změna k lepšímu. Je fakt, že Gabrieliny a Troyovy cajdáky se vážně nedají povětšinou poslouchat, ale aspoň je to už trošičku dospělejší a snesitelnější film, i když je samozřejmě plný klišé a Ameriky až hrůza. Ale v podstatě se na to koukat dá, rychlejší písničky jsou pěkné a je tam Jimmy Rakeťák :D

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

Jednička obelčená do přeslazeného kabátu. Písničky o trochu horší, (i když I Don't Dance je úžasná) a prostředí ještě kýčovější. Opět stojí za to hlavně hudební a taneční čísla.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Teenage Disney film o dokonalé střední škole a americkém snu. Ano, je to v podstatě ptákovina, ale když to člověk nebere moc vážně, dá se na to i koukat v pohodě, i když teda nad pár věcmi se samozřejmě protočí oči. Ale písničky jsou povětšinou moc pěkné.

Panství Downton (2010) (seriál)

Typicky precizní britská televizní tvorba, jak ji známe. Tzv. period drama je můj oblíbený žánr, takže bylo jasné, že se mi to bude líbit, ale že mě to až tak nadchne, to jsem upřímně nečekala :) Zvlášť když jsem se na to podívala z prvně z úplně jiných pohnutek než to, že je to to briský historický seriál s kupou mých oblíbených herců, ale toho váš ušetřím. Nádherná výprava, skvělé dobové kostýmy a rekvizity, zajímavý a napínavý děj, romance. Postavy složité i jednoduché, "hodné" i "zlé". Někomu fandíte a někoho byste nejradši shodili pod auto. A to pěkné na tom je, že vás to tak vtáhne, že máte pocit, že to uděláte :D Každopádně, 7 epizod je málo. Ať už je druhá řada. Edit: Druhá řada podle očekávání dosahuje kvalit řady první, děj se tročku přiostřuje a zamotává mnohem víc, ale stejně se i mnohem víc rozmotává. Nemám nejmenší důvod měnit své hodnocení, pro mě zůstává nejlepší britským seriálem.

Ztracený svět (1999) (seriál)

Moje seriálové guilty pleasure. Knihu jsem zatím nečetla, i když bych chtěla a teď už ji konečně i mám, a filmy ze série Jurský park mě nikdy moc nebavily. Ale seriálu Ztracený svět jsem podlehla hned. Mám asi slabost pro dobrodružné seriály z minulosti :D Velkou zásluhu má na tom podle mě obsazení, kde se sešli výborní herci jak z domovské Austrálie, tak odjinud. Marguerite Krux je spolu se Sam Carterovou (SG) moje nej ženská seriálová postava a lord Roxton býval můj dívčí crush. Když se to vezme kolem a kolem, nevím, proč bych tenhle zábavný i dramatický dobrodružný seriál nemohla milovat i navzdory ukrutně nízkéhmu hodnocení. Lidi neví, co je dobrý.