• Fantasy

Transformers: Probuzení monster (2023)

"Zlo se nedá zcela přemoci." Máme tady další souboj robotů na naší matičce zemi. Maximálové se snaží vnést do série něco nového. Za mě tam tihle zvířecí roboti moc nezapadají. Boj o kostku vystřídá boj o klíč.  Jinak nic nového. Záporáci jsou opět nabušení a skoro celý film jsou k neporažení. Samotné finále to však zázračně zvrátí. CGI vypadá lacině jako omalovánky. Směšný robo oblek připomíná Iron Mana z Wishe. Casting na herce jako u Bee stojí za starou bačkoru. Občas se pronese něco vtipného a mě milovníka aut potěší Porsche 911 Carrera ale jinak jde o sterilní nudu. 4/10

Zátah: Vykoupení (2011)

"Pojďme tohle město vyčistit." Bytovka plná mafiánů už si brousí zuby na policejní komando. Dvacet elitních vojáku je vydáno na jistou smrt. Krvavý masakr ve kterém umírá naděje jako poslední. Bez sebemenšího  slitování se jde tvrdě na věc. Naspídované bojové scény a přehlídka luxusní kung-fu choreografie. Snímku vládne napětí, surovost a brutalita. Skvělá žánrovka jako ze staré školy. Nízkorozpočtová krvavá asijská jízda na plný pecky. 9/10

Cable Guy (1996)

"Ahoj, máš nějaký problém s kabelovkou?" Výtečný Carrey ve své tajemné roli psychicky narušeného opraváře. Svírá ho samota a potřebuje se někomu dostat do života. Pak je ale sakra těžké se tohoto vyšinutého slídila zbavit. Broderick je jednoznačně ve stínu. Jim to celé utáhne herecky sám. Střídá vtipné hlášky a grimasy. Výborně se doplňují žánry komedie a drama. Z jeho vážnosti až někdy mrazí. Nápaditý příběh ze kterého samota udělá psychopatického člověka. Plus výborná atmosféra devadesátek. 7/10

Bumblebee (2018)

"Jmenuji se Bumblebee." Jak velký žlutý robot ke jménu čmelák přišel. Domácí mazlíček z něj nebude, páč se umí pořádně naštvat. Herci jsou slabý a příběh se snaží neustále dojímat. Volkswagen má alespoň pěknou reklamu. 4/10

Oppenheimer (2023)

"Můžeme ukončit tuhle válku." Fyziku jsem na základce neměl rád a tak jsem půl filmu protrpěl. Nekonečně dlouhé bádání a přípravy mě nudí k smrti. Stále si říkám, už máte vyrobenou tu jadernou bombu? A mohl bych ji konečně vidět v akci? Po skoro dvou hodinách přichází na mé přání. Destrukční test téhle bestie trvá asi jen 5.minut. Tohle je pro mě nejlepší úsek celého filmu. Ničitel světů Oppenheimer je rázem vystřelen na vrchol své slávy aniž by mu zatím došlo co vlastně stvořil. Následuje soudní drama s projevem lítosti nad tou hrůzou, kterou Japoncům provedli. Dialogy nabízí bleskové výměny. Herecké obsazení je napěchované slavnými herci. V Murphyho tváři je dokonale vidět odhodlanost. Pro mě je tohle úmorně dlouhý životopis o otci atomovky, určen především labužníkům historie okolo druhé světové. Mě tedy jako laika to vůbec neozářilo. V kině bych pravděpodobně na tomhle snímku usnul. 6/10

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

"Všichni za jednoho!"  Svatá trojka Athos, Portos, Aramis a D'Artagnan, který chce být také mušketýrem. Dobrodružný příběh o neskonalém přátelství ale také o intrikách, které otřásali francouzským královstvím za vlády Ludvíka XIII. Melancholické podzimní barvy, kostýmy a kulisy vytvářejí parádní atmosféru nebezpečného a špinavého středověku. Sympatické herecké obsazení. Nejvíc vyčnívají šedivý Cassel a mrcha Green.  Šermířské souboje působí realisticky. Škoda jen, že to utnuli v tom nejlepším. Osobně jsem si na téhle nové adaptaci pošmákl a těším se na pokračování. 8/10

Téměř dokonalý zločin (2000)

"Vidím věci a cítím věci, které se ještě nestali." Sympatická Blanchett s nálepkou čarodějky, která vidí do budoucnosti. Detektivní thriller pod rouškou tajemna. Příjemné a kvalitní herecké obsazení ve kterém si to nejvíc užívá Reeves v roli záporáka. Napětí pomáhá budovat hudba a kvalitní zamotaný příběh. 8/10

Pomáhat a chránit (2011)

"To je kurva nádhernej den!" Gleeson jako vesnický polda řeší v poklidném maloměstě případ pašování drog. Je to staromládenec a jeho metody a přístup k práci mě bavili. Trojice záporáků pobaví nad svou tupostí. Obyčejný příběh bez větší zápletky. Celý film je postavený na suchém irském humoru, který buď dáte nebo ne. Vše jede v poklidném tempu a teprve finální přestřelka nabídne pořádnou akci. Nechybí vtipné narážky na černochy nebo ameriku. Já se bavil. 7/10

Včera, dnes a zítra (1963)

"Když je ženská těhotná, nemůžou jí zavřít." Film náhodou to teď dávali na ČT. Tři povídky a z toho ta první o nekonečném dělání dětí aby se nemuselo do vězění byla nejlepší. Zbytek mě těžce nudil. Na tak zvučná herecká  jména to byla nuda. 6/10

Linkin Park: Road to Revolution (Live at Milton Keynes) (2008) (koncert)

Nejlepší živák Linkinů jaký byl kdy pořízen! Atmosféra je někde jinde než v americkém Texasu. Večerní atmosféra dovolí naplno rozbalit světelné efekty. Po hudební stránce je to opět vybroušené představení. Chester je ve své top formě. Má tradičně čistý hlas a ve výškách rve ušní bubínky i u televize. Úchvatný a čistý mix rapu a metalu. Rozvášněné anglické publikum, které pomáhá kapele ve zpěvu a dotváří tak skvělou energickou show. 10/10