• Fantasy

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

"Jsem penzista." Forďák se nechal naposled naverbovat do jeho kultovní role archeologa Indyho. No a jak dopadla další honba za artefaktem a boj s nacisty? Ten starý pardál Harrison má pořád charizma a jiskru v očích. Po svižném začátku a umělém omlazení hlavního hrdiny tempo rapidně upadá. Hádanky a pasti nejsou moc ohromující. Některé počítačové animace působí dost umělohmotně. Nezajímavý záporák Mikkelsen. Recyklované scény z minulých dílů a trapný humor. V nejlepším se má přestat a nechat jí spát ve slávě. U této značky to platí hned po trilogii. S úctou k hereckému mistrovi a jeho požehnanému věku je to u mě na tři hvězdy. 5/10

Nic ve zlým (2023)

"Vyrandím mu mozek z hlavy!" Kdo by nechtěl přijít o panictví s půvabnou Lawrenckou? Ta sexy ženská táhne celý film. Navíc se neskutečně odvázala, když nám předvede nahá na pláži bojové umění.  Feldman je vedle ní  jen taková roztomilá figurka na hraní.  Nic na mě tady nepůsobilo trapně ani afektovaně.  Je to prostá romanťárna asi s nepravděpodobnou zápletkou ale jako příjemnou jednohubku bych si to časem pustil klidně znovu. 7/10

Spása (2014)

"Uvidíme z jakýho seš těsta, vojáku!" Mikkelsen je uhněten z toho nejtvrdšího. Jako mstitel podniká nekompromisní  cestu pomsty. Surový rozjezd ve kterém ztrácí syna i manželku, tady mi běhal mráz po zádech. Herecké obsazení má říz. Mads toho moc nenamluví a raději koná špinavou práci. Morgan je nelítostný gauner no a Green je kobra i bez jazyka. Výtečně špinavý a surový western jako ze staré školy. 8/10

23 (2007)

"To číslo bylo všude." Po tomhle filmu už "23" mít moc rádi nebudete. Konspiračně se tady tohle číslo zmiňuje snad milionkrát. Carry je přesvědčivý v pro něj nezvykle dramatické roli nemocného člověka. Propracovaný příběh má zvraty jako na houpačce. Charakteristika postav mě bavila. Mám rád filmy, které vás neustále nutí přemýšlet nad dějem. Jste totiž pořád ve střehu a drží vás v napětí. No a ještě když je k tomu originální konec tak s chutí tomu zatleskám. 7/10

Noční hra (2018)

"Ti mizerní herci jsou pravý?" Parta komediantů, která se snaží utáhnout špatný scénář vtipem ale působí to na mě strašně tupě. Chybý pokus o nějaké zvraty v příběhu. Situace jsou dost hloupé až absurdní. Třeba vytahování kulky z ruky, která má viditelně čistý průstřel....ha ha haaa. Nebavilo mě to :( 4/10

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

"Celý film je jen fikce!" Kamilova celovečerní heistovka ze které smrdí další podfuck. Uschování auta a celé to vymrdání s Fortunou je zajímavé. Jenže samotné zpracování působí dost amatérsky. Příběh je takřka nulový a všechny herecké výkony jsou trapné. Pózer Kazma je viditelně velký matcho. Proto je obklopen jako mozek celé operace  kripl-týmem. Jejich mentalita je jako z pomocné školy a proto nevěřím, že by dokázali něco takového uskutečnit. Fake projekt na film Tajný zákop jediný pobavil. Jinak emoce na bodu nula. Plyšáci pro Ukrajinské nebo vyznání lítosti Kalousové jsou pro mě jen obyčejný apel na city. Prostě, když zabalíte hovno do celofánu a špičkovým marketingem poblázníte lidi, bude jim to chutnat jako čokoláda. Viděl v kině  4/10

Zvrácený (2002)

"Zabij ho!" Nikdy nenechte svou kočku odejít domu z večírku bez doprovodu. Venku se totiž toulají úchylná zvířata. Může to mít fatální následky. Cassel je nucen vzít pomstu do vlastních rukou, když mu pasák dojebal krásnou Bellucci. Obrácené plynutí času je má kouzlo. Máme tady několik silných momentů, které nikdy nevymažu z hlavy. Vizuálně odporný gay bar Rectum je jedno růžové peklo. Točící se kamera a dotěrný zvuk vyvolávají u diváka pocit úzkosti. Rány hasičákem do ksichtu zvrácené zrůdy ve mě vyvolávají pocit radosti. Surový akt znásilnění je nekonečně dlouhý. Příběh je mrazivě reálný. Silné umělecké krimi dílko, které každému nesedne. 8/10

Když Harry potkal Sally (1989)

"Ženy a muži nemůžou být nikdy přátelé protože se do toho vždycky plete sex." Tak pod tohle moudro se hned podepíšu. Bez servítek a hezky podaný vývoj dlouholetého přátelství jednoho páru. Na začátku je to brnkání na nervy,  pak tady máme sblížení a silné kamarádství, které volně přecházející v zamilovanost. Závěr je sice očekávaný ale i tak hezky uvěřitelný. Hlavně díky hlavní herecké dvojici. Crystal mi tam ze začátku neseděl ale díky jeho bláznivému chování se k empatické Ryan skvěle hodí. Tohle je inteligentní a nepřeslazená lidská komedie. Takovou už dnes nikdo nenatočí a tak se jen vykrádá. 8/10

Rychle a zběsile 10 (2023)

"Nic není nemožné!" Na svatého Torreta a jeho rodinu má zase někdo pifku. Úkol zní jasně, ochránit svého syna. Se svým Dodgem trhá asfalt a předvádí další pekelné kousky, které popírají absolutně fyzikální zákony. Vidět tohle Isaac Newton, tak ho trefí šlak! Já se přes tohle už za celou sérii dokázal přenést. Akce i bojových scén převážně s tupými figurkami z agentury  je přehršel.  Momoa jako záporák má všechno pod palcem a je vždy minimálně dva korky napřed. No, desestiletá příprava na pomstu  je prostě znát. Na mě působí svým chováním jako šašek. Zbytečně moc postav tříští jednoduchý příběh. Hláškující Cena je totálně trapný. Na vtip jsem se vůbec nechytal. Na další zázraky z Torretova šuplíku si musíme nějaký ten měsíc počkat. Tak vzhůru do další desítky. 4/10

Na plný pecky (1995)

"Vítejte v Empire Records!" V tomhle krámě vás obslouží partička sympatických teenagerů. Každý je z jiného těsta ale spojuje je láska k hudbě. Jako všichni dospívající i oni zde prožívají svá trápení všeho druhu. Deprese, průšvih z hazardu i zklamání z první lásky. Všechny podrží skvělý šéf, který je vždy podrží a společně brání obchod před prodejem. Tady jsou čtyři důvody proč si tak trochu zapomenutý film pustit..... za 1. báječná devadesátková atmosféra, za 2. melancholická dobová hudba, za 3. kouzelně nevinná Liv Tyler a za 4. vyléčí skvěle vaši špatnou náladu. 7/10