V Bruggách (2008)

Brilantní! naprosto ve všem.Zdaleka nejlepší film roku 2008..užíval jsem si každou vteřinu.Už je v mé TOP10 vůbec.Ten scénář je...něco nepopsatelnýho, MUST SEE.A hudba - úžasná.A ještě jsem neviděl film, u nejž bych se u prakticky všech scén musel smát a zároveň mít neodvratitelnej pocit beznaděje...Fakt 10/10.

Michael Clayton (2007)

Solidní drama/thriller...Žádná akce, tenhle film si mojí pozornost udržel jinými způsoby.Wilkinson byl extra skvělej, Clooney klasicky dobrej, a Gilroyova režie nenápadná, ale efektivní.

Až na krev (2007)

Nuda k posrání. V tomhle filmu se prostě NIC neděje, ani božskej výkon DDL (k jehož postavě jsem ale ani přes ten skvělej výkon nemohl cítit ani sympatie, ani antipatie - protože děj prostě za nic nestál) ani místy zajímavě znepokojující hudba to nemohly vytrhnout.Spíš mi to přišlo jako dokument o počátcích těžby ropy, okořeněnej o rozklad jedný postavy.Bohužel to ale bylo natočený extrémně nezáživně - Horník hledá stříbro, místo toho najde ropu.Začne kopat studny, zbohatne.Nějakej kluk zjistí, že má na rodinném ranči ropu, přijde za naším horníkem (vlastně teď už "oilmanem"), a za nějaký prachy na ruku mu řekne, kde ten ranč je.Oilman tam přijede, začne těžit, jeho adoptovanej kluk mu při nehodě ohluchne, zdejší náboženskej fanatik ho začne srát, střih, jsme o 16 let v budoucnosti a starej oilman fanatika zabije.Thats it. Už dloooooouho jsem se takhle moc netěšil na titulky. Jo a ten konec - DRAAAINAGE! WTF? To skoro zavánělo sebeparodií.Nejvíc overrated film vůbec.

Nine Inch Nails Live: Beside You in Time (2007) (koncert)

Dokonalé hudební DVD nejlepší skupiny na světě. Ještě o kousíček lepší než And All That Could Have Been.Skladba Beside You in Time a její vyvrcholení je něco neskutečného...

Monstrum (2008)

Tohle že stálo jenom 25 melounů ?! Vypadá to na 150! Jinak je to samozřejmě neskutečnej adrenalinovej nářez..a těším se na sequel.

Paříži, miluji Tě (2006)

Pár jich bylo skvělých, pár jich bylo slabých..Tykwer byl jednoznačně nejlepší, už jen ta skladba sama o sobě mě dostala o pár měsíců dříve než jsem vůbec shlédnul film.Poslední Paynova povídka byla také hezká, Mimové se mi líbili,Coeni příjemně překvapili (jsem od nich zvyklej na nudu typu NCFOM), ale třeba Chinaman nebo Hoskins mě nebavili vůbec.Hit and Miss...ale ty 4* si tenhle projekt zaslouží (ikdyž je to spíš 70%).

Policejní odznak (2002) (seriál)

Nejlepší policejní show ever (spolu s The Wire...ikdyž The Shield je zábavnější a adrenalinovější).Také podoba se Sopranos je docela velká, oba seriály v podstatě stojí na hlavním protagonistovi - zatímco Sopranos mají Tonyho/Gandolfiniho, Shield má Vica/Chiklise - a oba mají koule utáhnout v podstatě celej seriál sami.Přesto je tu ale samozřejmě i dost jinejch, zajímavejch postav - Aceveda, Rawling, Shane... Vykreslení těch nejhorších čtvrtí L.A nemá chybu..opravdu bych tam žít nechtěl.Drsnej, hnusnej svět, a drsnej, hnusnej seriál..v tom nejlepším slova smyslu.Jednoznačně 10/10.EDIT po zkouknutí celého seriálu včetně finále: The Shield je geniální dílo.Nikdy na něj nezapomenu a za pár let si ho zkouknu znova (ikdyž na to mám chuť už teď).

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Jednoznačně nejlepší díl Ramba.Brutálně naturalistickej, a, nebojím se říct, kulervoucí (občas doslova).Posledních 20 minut je snad největší masakr kdy zachycenej na plátně..mlask. Mám jedinou výtku - ten film je hrozně krátkej! Většinou mám s filmy opačnej problém, ale tady bych fakt klidně těch 20 minut přidal.

Vlákna (1984) (TV film)

Noční můra.Extrémně působivý film, zobrazující následky nukleární katastrofy s mrazivou důkladností..film, na nějž nikdy nezapomenu, a jež si pravděpodobně nikdy znovu nepustím.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Zezačátku to bylo super, ale třetí sezóna mě už místy tak nudila, že jsem s tím málem seknul..snad se to ve čtvrté zlepší, je na čase.