Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů s perfektní atmosférou a soundtrackem. Sice si nedrží špičkovou úroveň všech 37 dílů (vrchol je kolem 17ky), ale za zkouknutí stojí.Light je skutečně prvotřídní záporák.

The Hire: The Follow (2001)

Nádherná atmosféra a hudba.Viděno mnohokrát, vždy to zapůsobí...tento Hire mám asi nejraději.

The Hire: Ambush (2001)

Jeden z těch slabších BMW filmů, ale pořád slušnej.

Serenity (2005)

Miluju Firefly, protože to je nádherné scifi, jehož každý díl jsem viděl několikrát, a nikdy mě to nenudilo.Serenity je zakončení seriálu, je to prostě jeden delší, poslední díl navíc.Miluju tenhle seriál, tenhle film, tenhle vesmír.

Potomci lidí (2006)

Moc a moc působivej, atmosférickej film s místy absolutně úžasnou kamerou.K tomu můj oblíbenec Clive a musím dát 5*.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Adrenalinovej nářez. Doslova.Ale oproti Running Scared tomu trochu chyběj koule, jakkoliv to může vypadat neuvěřitelně.Každopádně je to zábavný a Statham je opět cool, takže se na dvojku dost těším.

Brutální Nikita (1990)

Jak miluju Leona a považuju ho za jeden z nejlepších filmů vůbec, tak mě Nikita totálně zklamala.Příliš velkou část filmu jsem se nudil, Nikita mi nebyla sympatická, vystoupení Viktora na konci bylo k smíchu a celkově to bylo až na pár scén dost utrpení.Na rozíl od Leona, jehož jsem viděl šestkrát a rozhodně ne naposledy, mi tady jedno shlédnutí bohatě stačilo.. EDIT po pár letech - druhé zkouknutí, v originále s anglickými titulky. Nevím proč, ale bavilo mě to najednou o dost víc, film dával větší smysl a docela jsem si to užíval. Je to Besson.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Super super super.57 let staré sci-fi, u kterého jsem se nenudil ani minutu, a to přesto, že je prakticky výhradně konverzační.Skvělý film (s prolhaným plakátem).

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Skvělé pokračování, u něhož nechápu ta všeobecně nízká hodnocení.Přitom po Aliens je to můj nejoblíbenější vetřelecký film. Má to všechno - skvělej (černej) humor, skvělou akci (vetřelci pod vodou jsou boží, a navíc to byla novinka v sérii),Ripleyová je sice jiná, ale skvělá, Perlmana taky můžu kdykoliv.U tohoto filmu se mi příliš nelíbí jen dvě věci - brzká smrt Michaela Wincotta a pak finální vzhled hybrida - ale to jsou celkem nepodstatné záležitosti.Fakt je, že jsem tenhle film viděl několikrát, a nikdy mě nenudil, takže mu těch 5* klidně dám.Jo a finální záběr na apokalyptickou Paříž (pouze v Director's Cut) se mi taky moc líbí..edit - teď poslouchám soundtrack, kterej je od pro mě neznámýho skladatela (John Frizzell), a je samozřejmě naprosto boží.

Dobrodružství Forda Fairlana (1990)

Ušlo to, ale místama jsem se šíleně nudil...hlášky ani akce mě tady prostě nebavily tolik jako např. v Die Hard 2 nebo Last Boy Scout.