Alenka v říši divů (2010)

Místy dost ,,plitké", ale myslím že ,,Off with his head" a futrovák si budu pamatovat dlouho :)

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Začátek byl hodně rozpačitý, umělý a vážně hodně nepovedený. ,,Příběh" se rozjel až moc rychle a místy tak nějak beze smyslu a doteď se divím, kde v těch efektech a hlavně choreografii jsou ukryty peníze. Ale na druhou stranu je to velmi netradiční zpracování a to já rád :) Pro mě to zachraňovali Persephona, Hádes, Satýrek a Chiron. Pobavilo, neurazilo. ***

Crazy Heart (2009)

Jeff pro mně pohnul světem. Dlouho jsem na tenhle snímek čekal a musím říct, že zklamán rozhodně nejsem... Ale nesmíme zapomenout taky na Meggie - má dobrýho bráchu, je to kočka a ještě umí hrát :) P.S. Souhlas s larelay - o Oscara by nouzi mít neměl :) Těším se na další

Kněz je poděs (2007)

Abych uvedl své hodnocení na pravou míru - mám rád R. Williamse a čtvrtá hvězdička byla jen a pouze kvůli nepovedeným scénám u závěrečných titulků. Jinak průměrný film, který nepřekvapí, ale ani neurazí. Příjemná oddechovka...

Merci ! (2003)

Závěr je opravdu vypečený... nechci spoilerovat, tak neprozradím podrobnosti. Koukněte sami ;)

V rytmu soulu (2008)

Nejprve bych chtěl říct, že je mi ctí být prvním komentujícím tohoto díla. Nikdy předtím jsem neměl tu čest. Ale teď k věci... Od tohoto filmu jsem si nic moc extra nesliboval, protože takovýchto filmů se tu mihly desítky a nikdo si je nepamatuje. Tento si pamatovat budu. Už kvůli dlouhovlasému Samuelu L. Jacksonovi, svkělému Bernie Macovi, ale taky kvůli skvělé hudbě, která mě chvílemi zvedala ze židle. Věřte, že nejsem nějakým ortodoxním vyznavačem soulu, ale toto se mi líbilo...

Million Dollar Baby (2004)

Nemůžu tenhle film řádně okomentovat, protože nevím, co říct... To se mi dlouho nestalo. Jednoznačně nejsilnější příběh, co jsem v poslední době viděl. Taky jeden z mála filmů, u kterého jsem shlédl celé titulky. A když už jsme u titulků, došlo mi, že bych je asi nemohl pro tenhle film přeložit, načasovat, prostě nic. Přestože nemám rád boxerskou tématiku, přestože se cítím zvláštně, když u filmu zamáčknu slzu... I přesto se mi nechce zvedat ze židle. Nemám slov

Vincent (1982)

Velice se mi zalíbil výraz použitý Marigoldem, a sice : Burtonovský bujón... Hned v prvních vteřinách, jen co se objevil strom s Mistrovým typickým rukopisem, jsem veděl, že nebudu litovat. Ona krásně morbidní kočka na zdi, skvěle vyřešené prolínání rovin, úžasně šílený výraz Vincenta Price... K tomu přidejte nádherný rým a máte Vincenta. Skvělá podívaná

Killer (1989)

Parádní akční film. Kulky nestíhají létat, mrtvoly provrtané těmito kulkami nestíhají padat a Yun-Fat Chow se tváří prostě tvrdě. Klaďas prahnoucí jen po klidu a své přítelkyni se prostě nedá rozstřílet... Jenom na konec taková drobnost: trošku mi vadily bezedné zásobníky, ale chápu, že to prostě k řádnému akčňáku patří. Svkělá podívaná