Kmeny (2015) (seriál)

Zatím těžko soudit, dílů je málo. Ač bylo očekávání celkem vysoký, lepší než průměr to jako celek asi nebude. Jednotlivý díly: PUNK - **** - Nebylo to zlý, většina zpovídaných mluvila celkem souvisle a k tématu, ať už se to někomu líbí, nebo ne. Hlavně ten Hošek to vyzdvihoval, aspoň to díky němu byla sranda. Zato skautík... No nic. Lepší by bzl nějakej anarchopankáč/squatter. HOOLIGANS - Odpad! - To bylo jako co?! Bandičku víc vypatlanejch buráků už najít nemohli. A k tématu - co, jak a proč - tam nepadla jediná věta. Navíc (hlavně) ze začátku to vypadalo spíš na reportáž TV Nova. Hrozný! RAP - *1/2 - Pár vět k tématu tam sice asi padlo, ale souvislý teda moc nebyly. Vladimírovo písničky jsou možná celkem dobrý, ale ve formě básničky je to dost k smíchu. Ale aspoň to tomu dodalo trošku osobitej styl. Spíš mi přišlo, že to dělal někdo, kdo rap v hloubi duše nesnáší. A PSH je fakt hrozná sračka... A Orion je vocas roku. Bejt tam někdo jinej, tak to možná bylo o něco lepší. COSPLAY - ****1/2 - Asi nejlepší díl, aspoň co se výpovědní hodnoty týká. MOTORKÁŘI - **1/2 - Dejme tomu, takovej lehčí průměr. RAINBOW - *** - No, aspoň to byla prdel, což jsem tak nějak čekal. Vím že hipíci jsou obecně pošahaný, ale takovej magor (objímač) se jen tak nevidí. :-)

Stíny v horách (2011)

Poměrně zajímavej film, přestože mám problém ho hodnotit nějak extra vysoko. Grónská odpověď na slashery má royhodně několik zajímavých prvků, na druhou stranu až moc často působí jako neúmyslná parodie. Ono natočit horo v prostředí, kde není ani minuta tmy, je docela velká výzva. A je fakt, že pro nás to může působit trochu tísnivě. Je ale potom trochu problém, kam má záporák po činu zmizet... No, posouzení na vyřešení problému nechám na každým jednotlivci a nebudu spoilerovat. Za vidění to myslím stojí, minimálně člověk může posoudit jiný provedení téhož řemesla. To hodnocení prostě neberte úplně vážně, minimálně je to zajímavý.

Barbar Conan (2011)

Tak to s ohledem na skóre vypadá, že polovinu hodnotících tvoří pošahaný intoši (kteří by se podobným filmům měli radši z prinipu vehýbat) nebo fanatický obdivovatelé starýho barbara, kteří jinýho Conana než Arnolda nikdy neocení. Určitě to není kdovíjaký majstrštyk, ale na druhou stranu je to poctivá temná fantasy která se nese v původním literárním duchu. Žádný hodňouši, jenom kurvičky a pořádný kurvy. To mi celkem vyhovuje. Kdo potřebuje přiteplalý elfíky a hodný čaroděje? Já teda určitě ne. Mě stačí špína, poctivý násilí a černá magie.

Caligula (1979)

Jako když se vám historie vystříká do obličeje.

Monster Brawl (2011)

Film podobnýho ražení potřebuje hodně dobrejch a vtipnejch nápadů, který by odpoutaly vaši pozornost od chybějícího scénáře a dali vyniknout jedinýmu účelu, jakej takovej film může mít - zábavě. A ty tady bohužel úplně chybí. Takže chybí i zábava a tedy i jedinej důvod, proč na to vůbec koukat. Jediná dobrá scéna byla představení Bažiňáka v jeho přirozeném prostředí ve stylu přírodopisnýho dokumentu, ale ta měla bohužel jen 2 - 3 minuty, zbytek hnůj. Vůbec bych při bitce nestvůr uvítal ňáký pořádný fatality a využití jejich různejch schopností, ale tady se to většinou omezuje jen na to zápasení (jako pěstní souboj čarodějky s kyklopem fuckt nemůže bejt vyrovnanej), což je opravdu nuda. I gore prakticky chybí. Nebrat!

Společenství vlků (1984)

Karkulka se mi líbila, a to především vizuálem a pohlcující atmosférou. Je pravda, že příběhový chaos mi přišel poněkud naškodu, ale v průběhu filmu jsem ho zase tolik neřešil. On to obecně není film postavený na nějakém silném lineárním příběhu. Jediný, co mě opravdu iritovalo, byla smečka "vlků". Načechranější ovčácký psy už asi ani najít nemohli. Takhle já si teda vlky nepředstavuju. A přitom jednu chvíli se tam opravdoví vlci (vlčáci) objeví. No nic, to je jen takovej můj rejp.

Inland Empire (2006)

Nijak mi nevadí koukat na film, u nějž nevím která bije. Samozřejmě jen v případě, že mě něčím zaujme. Většinou mě to ale baví tak max dvě hodiny, což je pro mě největší mínus tohoto nového Lynchova počinu. Dvě hodiny mě to bavilo, ale pak už jsem byl tak vyčerpanej, že jsem to dokoukával víceméně z povinnosti. Což je bohužel škoda, protože to vypadalo více než slibně. Snad to dám někdy znovu s větším nasazením.

Gravitace (2013)

Konečně jsem dospěl k poznání, že 3D technologie nemusí sloužit výhradně k pozlacení filmového výkalu.

Podraz (2011)

Tak mi přišlo, že 50 Cent se ujal i psaní scénáře a režie. A Willis asi brzo bude hrát i v reklamách, protože jeho obsazení ničím jiným nebylo. Ne že by mi krvácely oči a měknul mozek, ale s požitkem to nemělo společnýho vůbec nic.

Ďáblovo dítě (2008)

Je pravda, že se jedná o takovou koláž známého a viděného, ale to podle mě není nic, čím by fanoušek musel pohrdat, pokud se dobře baví. A to já zase jo. Dokonce jsem byl i napnutej a měl mírně nepříjemný pocity. A po zásadním zvratu už jsem se jenom bavil ve společnosti řeznickýho fotříka. Jistě se nejedná o nic světobornýho, ale já byl spokojenej a kromě neoriginality nemám nic, co bych kritizoval.