Mravenec Z (1998)

Pekný príbeh zasadený najmä do prostredia mraveniska. A hoci mi nie sú animovaný mravenci spočiatku celkom sympatický, postupom času si získajú divákom správaním a prepracovaným obrazom ich života. Viac ako na 4 hviezdy to však nie je.

Obchodník se smrtí (2005)

Už len to putovanie guľky naznačilo, akým smerom pôjde tento film. A že sa mu to aj podarilo! Vo viacerých smeroch výnimočný film si zakladá na výbornom výkone Cagea, skvelom scenári, úchvatnej kamere, precíznej režisérskej práci Niccola no a to najdôležitejšie je téma - námet. Predstava toho, čo sa práve odohráva niekde v Afrike, tento film posadila v mysliach divákov ešte vyššie. Škoda len že sa tvorcovia s takýmto rozpočtom a podobným námetom väčšinou rozhodnú pre Afriku, z ktorej sme už videli viac podobných filmov. Nezaškodilo by sa obzrieť aj po iných kútoch Zeme (Kolumbia, Tibet) a upozorniť na dianie v nich.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Nadupaná akcia, o ktorej sa vie nielen podľa názvu ešte skôr ako sa rozbehne. Myslím, že prvé dve časti kuriéra boli oproti tomuto len slabší odvar. Uvidíme čo nám prinesie dvojka. Ešte by som chcel vyzdvihnúť energy music, ktorá tomu dodala tie správne grády.

Neprůstřelný mnich (2003)

Trápny film s hrozným scenárom, slabými trikmi a niekedy až smiešnymi hereckými výkonmi. Na podobných filmoch sa viem na tej stupidite aspoň pobaviť, pri tomto som toho však nedosiahol.

Okrsek 13 (2004)

To sa asi dalo čakať od dvojice kaskadérov, naviac Belle ešte aj s čiernym pásom v Kung-fu. Skvelá akcia, nad ktorou sa netreba zbytočne zamýšľať, len si užívať výkony týchto dvoch chlapíkov. S lepším scenárom to mohlo ísť ešte vyššie.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Dobrý akčný thriller na jedno pozretie. Scenár tentokrát zachraňuje kamera, ktorá vytvorila nonstopke slušnú atmosféru.

Protivný sprostý holky (2004)

Možno jedna z lepších teenagerovských komédií, ktorú prekvapivo potiahla Lindsay Lohan. Nebyť záveru a veľmi podobných zápletok z iných komédií (čo sa ale dalo čakať), mohlo to poskočiť ešte o niečo vyššie.

Osamělý mstitel (2003)

Ďalší akčný film, ktorý ničím neprekvapil. Za Diesela dávam o hviezdu viac.

Mission: Impossible (1996)

Priemerný akčný film, ktorý potiahlo pár premyslených akcií a nezabudlo sa naň hlavne kvôli pokračovaniu ďalšími dvomi dielmi.

Bourneovo ultimátum (2007)

Nie je veľa čo komentovať. Stačí len napísať: dokonalý akčný film. Napadlo ma: ak niekedy vznikli bondovky, prečo by po tejto časti nemohli vzniknúť bourneovky? Problém je, že ďalší diel by to mal s prekonaním tohto veľmi ťažké ak nie nemožné...