Copak je to za vojáka... (1987)

Tenhle film fakt nemám rád. Stejně jako Holky z porcelánu a jiné podobné voloviny bez nápadité zápletky či děje a zvláště bez solidních dialogů a scénáře. Jednu hvězdičku dávám za to, že se tomuto filmu podařilo přesně vystihnout můj pocit z české (československé) armády... prostě šeď, hněď, prázdná hlava a naprostá vážnost.

Holky z porcelánu (1974)

Tenhle film (ptákovina) má nejspíš kvalitu 2 hvězdiček. Ale nemůžu si pomoct, musím jednu odečíst, protože Holky z porcelánu fakt nemám rád. Možná že je dokonce nesnáším. :-)

Dům k pověšení (1988)

Naprosto souhlasím s uživatelem dzej dzej. ;-) Je to Emirův možná nejlepší film.

Taková normální holka (1999)

Přirozeně krásná umělkyně s osobitým vkusem a výrazem vyhýbající se nástrahám a stupiditám amerických středních škol, kde je tím nejdůležitějším kritériem oblíbenost, se zamiluje do velmi oblíbeného studenta. Tak nějak by se dala popsat první půlka filmu, která se mi opravdu líbila, a přiznávám se, že jsem Rachael Leight Cook a jejím nádherným očím držel palce. Nakonec vše dopadlo jak mělo - tedy dobře. Ale přesto mě to neuspokojilo. Naopak, celá druhá půlka (nebo možná poslední třetina) filmu mě více než znechutila. Ta dívka, která si celý život ponechávala svůj osobitý styl, ta, která pohrdala make-upem, nafintěnými slečinkami a stupidními spolužáky, se nekonec stala jednou z těch namalovaných stupidních středoškolaček, pro které je důležitá jen ta oblíbenost. Pro mne je to velké zklamání z toho, kam se tento příběh ubíral. Za první půlku dávám 4, za hlavní hrdinku 1 hvězdičku a za druhou půlku -2,5. Celkově 2,5 - tedy 3 hvězdičky. :-(

Láska nebeská (2003)

Plně souhlasím s uživatelem Jufonka. V tomto filmu se snad sešel veškerý kýč, růžové brýle, šťastné konce, hezké tvářičky, naprostá nereálnost, romantické trapasy a jen opětované lásky na první pohled. Opravdu valím oči, jaký film dostal na CSFD tak vysoké hodnocení. Dost jsem se na něj těšil, ale zklamání bylo obrovské. U většiny hrdinů se objevily známky zamyšlení a řešení nějakého problému či citového pouta (což bylo OK - a třeba bych díky tomu hodnotil i 4 hvězdičkami). Postupen času se ale vše naprosto banalizovalo. Všichni si všechno uvědomili a rozhodli se jít za "svým srdcem". A vše dokonale pohřbyl konec, který se rovnal fenomenálnímu, nekonečnému Happy Endu. Části, které vnášely do děje dramatičnost a živost (ne jen strojenou maškarádu, jakožto ódu na lásku a skvělý svět, kde se všem vyplní jejich sny) byly nekompromisně potlačeny. Hlavní problém bych neviděl v tom, co obsahoval tento snímek a jakou formou byl vyprávěn. Zásadní problém byl v tom, že se tváří, že přesně TAK JE TO SPRÁVNĚ. Tak se chovejte. Toto ať jsou vaše prioritní cíle a úlohy ve společnosti... Všechno je to jen pokritecký sangvinismus, který říká: "Dělejte to, co se od vás očekává (co je společensky "správné") a jakou máte ve společnosti úlohu, a vše nakonec v globálu dobře dopadne". To ale neznamená, že to dobře dopadne pro vás. Dobře se nakonec budou mít jen ti "Krásní a bohatí". :-) Ti méně šťastní budou jen křovím v jejich životě. Pokuď si všimnete, tak všem, kteří nevypadali jako modelky a modelové (případně nebyli premiéři :-) ), se jejich vztahy né zcela vyvedly? Postarším chlápkům musely stačit "jen" přátelé, nemocným jejich nemoc, chudým jejich chudoba, silným dívkám jen sladké cukrovinky (protože zůstaly na ocet), manželům povinosti k jejich nepovedeným polovičkám a rodičům jen "radost" ze svých dětí... A ptám se: "Proč se nenatočí film, ve kterém tlustá a nehezká holka najde modela, jež se do ní zamiluje"? ... Dávám 2 hvězdičky, za některé povedené vtípky a pár dobrých hereckých výkonů.

Zakletá Ella (2004)

Celkově to je vševykrádající brak, ve kterém vše skončí tak jak má. krásná Ella, krásný princ - vlastně vše co je dobré je krásné nebo vesele ulítlé. Vše, co je špatné je hnusné a infantilní. Šílený klišé. :-( Stejné jako všechny ty Deníky princezny a podobné bláboly, kde se vše točí okolo hlavní hrdinky. Přiznávám, občas jsem se i trochu pousmál a tak dávám 1 hvězdičku.

Jak ukrást Dagmaru (2001)

Já nevím, ale dle mého je Byl jednou jeden polda III mnohem horší sračka. Tohle je tak velká kravina až jsem se jí i zasmál - a to bylo účelem. Takže dám tu jednu hvězdičku. :-)

Appleseed (2004)

Ach bože, něco tak povrchního jsem dlouho neviděl. Dialogy opravdu jendoduché a bez potřebných informací, charakterová hloupka postav nulová (což má při mém hodnocení animy katastrofální důsledky). Pěkně naanimované interiery a exteriery to nemůžou zachránit. Nikde nedostanete vysvětlení toho, co se ve filmu odehrává (to, co nám postavy v průběhu děje řeknou, nepovažuji za vysvětlení ale za prachsprosté plkání o trivialitách). Z mé strany to bylo velké zklamání a proto dávám 1 hvězdičku (30%), ačkoli by si tento film zasloužil nejspíš 2.