• Krátkometrážní

Cirque du Soleil: Dralion (2001) (divadelní záznam)

Tradičně skvělé, vrcholově profesionální, dokonalé představení.

Smrtící bumerang (1996)

Skvělý Billy Bob Thornton, který si napsal, zrežíroval a zahrál - všechno mimořádně - co chtěl povědět.

Fargo (2014) (seriál)

Už filmu jsem dal 5*, zde bych rád ještě přidal, ale už není co. Všech deset epizod má vtip, napětí, brutalitu, která není ošklivá, výtečné dialogy, překvapivé zvraty ve vyprávění... - a hlavně: Martina Freemana a zvláště Billy Bob Thorntona.

Dobrodružstvo pri obžinkoch (1968) (TV film)

Černobílé národní obrození s přehrávajícími herci a naivními a omšelými zápletkami.

Germinal (1993)

Docela dobře natočené realisticky působící sociální drama, jak je Zola napsal. Dnes ovšem působí trochu jako "proletáři všech zemí, spojte se!" Příběhu pomálu a s Gérardem Depardieu coby vyhladovělým, zuboženým horníkem a jeho dvěma sty kily dostává i realizmus notně na frak.

Město divů (2012) (seriál)

Tenhle seriál dělá nádherná výprava, díky níž, i když se chvílemi v ději moc neděje, pořád je na co koukat. Nicméně i samo vyprávění člověka udrží ve střehu včetně jeho jednotlivých epizod. Zkrátka moc dobře se na to kouká a nic nevadí, že se moc až tak závažného nedovíte.

Fantom Morrisvillu (1966)

Jedna z nejpovedenějších českých komedií té doby.

Černá listina (2013) (seriál)

Samozřejmě, že je to chvílemi přepálené, fantazie autorů mnohdy předbíhá uvěřitelnost, některé epizody jsou překombinované, nicméně všechno přebíjí skvělý blazeovaný arogantní James Spader, na kterého jsem si chvíli musel zvykat, ale po několika dílech jsem už vyhlížel sekvence, v nichž se objeví.

Sága rodu Forsytů (1967) (seriál)

Kvalita je předem dána kvalitou předlohy. Tato skoro o padesát let starší verze mi stále ještě připadá povedenější. Oběma jsem nakonec dal 5*, ale jen proto, že této s Richardem Pearsonem nemohu dát ještě šestou*.

Batesův motel (2013) (seriál)

Pustit se do soutěže s Hitchcockem obvykle nedopadá dobře, ale zde se věc skutečně podařila. Přistupoval jsem k tomu s velikou nedůvěrou a skepsí, ale postupně a vlastně velmi rychle jsem se pokorně poddal rytmu vyprávění. O zpočátku zdánlivě vychytralé všeho schopné potvoře, která se během první série zvolna proměňuje v onu ženskou, "která vydrží víc než kůň" a je milující matkou bojující vším co má - tu sexem, tu vraždou - proti celému světu za svou rodinu .