• Krátkometrážní

S úsměvem idiota (1999) (divadelní záznam)

Pořád stejně dobré, byť s postupem časem chvílemi se závany trapnosti.

Šumná Divoká Orlice (1999) (TV film)

Celý tento cyklus mi učaroval mnohem méně, než si zasluhuje podle názoru ostatních zdejších uživatelů. Jako dokument je plytký, vybírá jednotlivé artefakty značně nahodile a celkově slouží spíše k exhibici pobíhajícícho a přehrávajícího Davida Vávry než podání obrazu města či kraje, který by měl být jeho středem.

Šumný Krnov (1999) (TV film)

Tohle jsem já... (1999) (seriál)

Nerad píšu odpad, snad i toto dalo nějakou práci.

Toulavé boty (1999)

Povedená komedie někdy na hranici sladkobolnosti, což ovšem vyrovnává dravé a živočišné herectví Janet McTeer, která je přes počáteční mírnou protivnost v závěru neodolatelná.

Třistatřicettři (1999) (pořad)

Velice vydařený veřejnoprávní projekt, jehož kvalita je dána zejména osobnostmi a nasazením obou jeho pánů autorů, zejména pak Jana Lukeše.

Vánoční koleda (1999) (TV film)

Když se smíříte s tím, že je to Dickens, a že to tedy musí být romantické, sladké a hraničící s pohádkou, pak musíte připustit, že je to krásné. A samozřejmě je třeba se k tomu vracet především o vánocích.

Věšák (1999) (pořad)

Tohle se vážně moc nepovedlo. Takový pořad vyžaduje jako základní esenci humor; který zde prostě chybí.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Milý, originální film s nesnadno předvídatelným dějem. Příjmená je všudypřítomná sebeironie.