• Krátkometrážní

Elvis! Elvis! (1976)

Jímavý, teskný, smutný film o dětství, které je vždycky trápením, i když si dospělí o svých dětem myslí, že jim dávají všechno, aby byly šťastné.

Harry a Walter jedou do New Yorku (1976)

Už od natočení uplynul nějaký čas a je to na tom znát. Hercům nelze nic vyčítat, ale chvílemi už se mi to zdálo trapné až hloupé. Spousta podobných filmů to již převálcovala a dnes to působí lehce vyčpěle.

Hračka (1976)

Pierre Richard není zrovna můj šálek, ale tahle komedie, která má nad humorem i myšlenkovou nadstavbu, aniž by přitom mentorovala, se mi zdá opravdu povedená.

Já, Claudius (1976) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Inteligentně, úsporně, historicky věrně natočených bezmála osmdesát let starořímského cířařství. Naprosto strhující, stěží si představit, že by se člověk ubránil vtažení do děje. Nelze si po shlédnutí neuvědomit, že moc chutná stejně u Mňačka jako u Gravese; Hitlerovi, Stalinovi nebo starověkým císařům.

Keoma (1976)

Patří nepochybně ke špičce žánru. Hvězdičku navíc bych dal, kdybych neznal o deset let staršího Djanga.

Komisař Moulin (1976) (seriál)

Jeden z mnoha povedených seriálů v řadě daného žánru. Trošku mu přidávám za Miroslava Moravce.

Krčma Pod zeleným stromom (1976) (TV film)

Povedená slovenská inscenace, vzhledem k roku vzniku mimořádně povedená. Devadesát minut v jedné hospodě jako by se odehrával celý tehdejší svět.

Krtek a karneval (1976)

Krtek je zřejmě nesmrtelný a nadčasový. Nápad, syžet y příběhů, realizace, všechno je harmonické, originální a přitom zobecňující, zkrátka geniální.

Kuťáci (1976)

Tihle dva pajduláci již vstoupili do legend. A právem - jsou opravdu skvělí a unikátní.

Leadbelly (1976)

Film je příjemný zejména muzičkou, která fandy pro country potěší. Handicapem je vlekoucí se tempo. Kdyby měl o čtvrtinu kratší stopáž, bylo by to možná akorát.