Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Druhá Annabelle se fakt povedla. Mix těch nejprovařenějších hororových propriet funguje parádně. Akorát se vše musí dát dohoromady s citem a umem. A to se tady podařilo. Sirotčinec, panenky, strašák, stodola, nefungující výtah, studna, zamčená místnost pod schodama, ječící holčičky, jeptiška (nebo kdo), kletba, tajemná znetvořená osoba atd. Film má perfektní atmosféru, doporučuju rozhodně sledovat potmě. Lekačky taky ušly. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších letošních kousků a fanouškům hororu by rozhodně neměl ujít. Sandberg pod dohledem Wana opravdu umí.

Život a doba soudce A. K. - Patláci (2017) (epizoda)

Netušil jsem, že nejlepší díl bude zrovna taková sranda. Miroslav Hanuš je dokonalý blb (teda v této roli) a jeho parťák je na tom podobně. Smál jsem se nahlas, a ne jednou. No a teď zase vážně, jo?

Já, padouch 3 (2017)

Nechtěl jsem být zklamaný, a tak jsem nic nečekal. A udělal jsem dobře. Třetí pokračování Padoucha je nudné, nápady okoukané a celé je to hlavně úplně zbytečné. Oživení nepřichází ani s novou postavou (Dru, bratr Grua), která děj nikam moc neposouvá a je taktéž k uzoufání nezajímavá. Kdybych šel do kina, byl bych hodně nasraný, tak jsem jenom zabil nedělní odpoledne, které jsem mohl strávit třeba u Vražd v Midsomeru, které se mi neomrzí ani na poosmé. Já padouch 3 se mně omrzel napoprvé.

The Remains (2016)

No tak to byla slabota. Začátek celkem ušel, ale pak tempo slušně řečeno zvolnilo, aby se film rozběhl až v závěrečné desetiminutovce. Herci se celkem snažili, občas nějaká ta lekačka, ale co je to na plat, když se člověk nedočká jediného zvratu nebo originální myšleky a nápadu. Hrozně bezpohlavní a sterilní. A nuda.

Chuckyho kult (2017)

Další zbytečná recyklace. Panenka je sice sympatická, v několikerém provedení a trousí solidní vtípky, ale celý děj je odfláknutý, prostředí psychiatrické léčebny není vůbec tajemné a temné, ale vypadá ve světle zářivek jako kanceláře a chování postav je hloupé. snad jenom, kdybych přistoupil na varantu, že blázni jsou všichni včetně personálu. Závěr (i potitulková scéna) maznačuje, že by mohlo vzniknout dalších trilion dílů. Nic proti, ale chce to sakramentsky zapracovat na zápletce, jinak to snad ani nemá cenu.

Leatherface - zrození (2017)

Známí úchylové z Francie se chopili série o koženém ksichtu a natočili další díl, který je ale ve výsledku trochu zklamáním. Největší průser je scénář, který je strašně jednoduchý, předvídatelný a bez sebemenšího překvapení. Připadalo mi to jako další nepovedená epizoda z Wrong Turn. Celé to ale zachraňuje bezchybná řemeslná stránka a gore, které je opravdu šťavnaté, doprovázené výborným soundtrackem. Podtrženo sečteno, nový Leatherface určitě stojí za vidění, ale díru do světa neudělal. Škoda.

Thor: Ragnarok (2017)

Jak říkal Jan Werich: "To je blbý, to se bude líbit." U Marvelu pochopili, že se musí vydat trochu jinou cestou. Vykašlali se proto na nějaký složitý, komplikovaný příběh a filozofické kydy a vrhli se na přebarevný a vtipný scénář a propojení s populárními Avengery. Trefa do černého. Vtípky jsou opravdu dobré, několikrát jsem se dokonce smál nahlas (třeba Zlatovláska). K tomu kupa odkazů na kdeco včetně Star Treku. Kdyby bylo na mně, film bych tak o dvacet minut zkrátil, aby rychlej odsýpal, ale jinak jsem spokojen. Nový Thor se povedl.

Dej si pozor! (2016)

Velice hravý film. Ze začátku si myslíte, že jde asi o nějakou hru na zabijáka, abyste postupem času zjistili, že si s vámi tvůrci jenom tak hrají. Zahrané je to perfektně, ten hlavní týpek bude jednou fakt dobrej herec. Napjaté momenty vám budou hrát na nervy a vy chvílemi nebudete vědět, kdo je kdo v této hře na kočku a na myš. Celé to připomíná počítačovou hru, kde neustále hádáte, co se stane v následující chvíli. Ale stejně zase prohrajete a budete se muset snažit znovu. Moc jsem si to užil a hrál rád tuto hru až do zdařilého konce. Konce hry.

Jigsaw (2017)

Tak jsme se konečně dočkali a v Mountfieldu můžou roztočit kolo štěstí o slevy na nové motorové pily. V Jigsaw je hrozně moc pozitiv. Asi nejlepší je pochopitelně tvář Johna Kramera, kde tvůrci pochopili, že Kostěný Mandylor a zbytek party prostě to charisma nemá. Vše okolo Johna dokonce dává celkem smysl a na další díly je našlápnuto. Dalším plusem je scénář, kde scény na sebe rychle navazují, film běží svižně a nemá v podstatě hluchých míst. Než se nadějete, je tady květinka na rozloučenou. Horší je to se samotnýma pastičkama. Podle mě jsou lehce "nedotažené". Už to není špárání v dutině břišní a hledání klíčku, obětem stačí relativně málo, aby vyvázly. Je pravda, že pak je čeká většinou pastička další, což chudákům na klidu nepřidá, ale zase se lze "vykroutit" docela snadno. Jistě, nějaká ta končetina to odnese, ale furt je to málo. No a poslední, brokovnicová, zkouška je už docela průhledná. Ale když do toho nebudeme příliš "vrtat", je Jigsaw dobrý film a hlavně perfektní pokračování této, doufám, nesmrtelné série. Bavil jsem se od začátku do konce a už se těším na reprízu. A nebo rovnou za rok na Halloween. Tak zatím, Johne!

Temná věž (2017)

Nerozumím, jak si mohli tvůrci myslet, že několika tisícovou ságu dokáží přehledně zpracovat v rámci hodiny a půl. Výsledek tomu, bohužel, odpovídá. Je to chaotické, některé scény logicky nenavazují, motivace a hloubka postav neexistuje. Škoda. Temná věž si zaslouží minimálně dvanáctidílný seriál, který by naplno rozkryl všechny kličky, odbočky a motivace. Toto byl marný pokus a zasloužený propadák. (Já nepíšu komentář rukou, já píšu hlavou. Kdo nepíše hlavou, ten zapomněl tvář svého otce. :-))