• Pohádka

100 dní v Palermu (1984)

Sebevražedná mise v Palermu podle skutečné události. Víte jak to skončí, ale stejně se musíte dodívat, excelentní Ventura, ostatně jako vždycky.

Takeshis' (2005)

Jen pro skalní fanoušky Beat Takeshiho

Most (2011) (seriál)

Best of the best - všechny 3 série za 100%, možná ta druhá "jen" za 99%...už se těším na čtvrtou závěrečnou, akorát mi bude chybět Hans Petterson

Tobě hrana zvonit nebude (1975)

To je tak blbý, až je to vtipný. Bábu honí po městě rozzuřenej dav živlů, ale nemůžou jí za boha dohonit, i když soudružka vyklusává... Asi nejlepší scénka je ta, když Mixa bere telefón - anonyn, i když vypíchnout z týhle zhovadilosti jen jednu scénku je hřích, to se musí vidět celý: "Tady ing.Roneš." "To je ta mrcha?" "Pojdˇsi to vzít, to je pro tebe" a předá sluchátko manželce. Soudružka Ronešová - přesvědčivá Petrovická, nakonec překoná všechny lapálie doma i na pracovišti, všichni obžalování se jí při záverečným procesu sesypou, navzájem se udají, ke všemu přiznají a socialistické dobro tak nakonec zvítězí nad kapitalistickým zlem a tak by to mělo být.

Hlídač (1970)

Skvost, úžasnej film, úžasnej Hrzán, úžasná hudba...je jen škoda, že pan Renč nenatočil víc hranejch filmů a jeho syn se víc nepotatil

Sardinky aneb Život jedné rodinky (1986) (TV film)

Poměrně podhodnocená komedie se skvělým věčně nalitým tatíčkem Hrůšou: "Bobku zpívej!!!" Dal bych 4 hvězdy, ale vzhledem k nízkýmu hodnocení dávám 5.

Nelítostný souboj (1975)

Film jsem zkouknul ve svým Venturáckým období, kdy jsem dal během dvou měsíců asi dvacet jeho filmů a tenhle se mi líbil skoro nejvíc. Klasická francouzská kriminálka ze 70ejch let - akce, vtip, napětí a Lino. Navíc jsem díky tomuhle filmu objevil i Patricka Dewaerea...škoda ho.

Chalupáři (1975) (seriál)

Není moc seriálů, který jsem viděl sedmkrát, osmkrát a vím, že se v létě budu dívat zase.

Bakaláři - Hodinář (1985) (epizoda)

Poměrně neznámá a zároveň jedna z nejvtipnějších povídek Bakalářů, jakou jsem kdy viděl. "Němej" Bródˇa předvádějící udivenýmu a rozespalýmu Bláhovi zpoždˇující se hodinky nemá chybu.