Reklama

Reklama

Doba obrů

(TV film)
  • Česko Svět za času obrů (více)
Francie / Japonsko, 2020, 90 min (Alternativní 52 min)

Režie:

Pascal Cuissot

Obsahy(1)

Za posledních 20 let se počet objevů nových druhů dinosaurů znásobil a vědci nyní věří, že mají o dinosaurech přesnější přehled. Jedinečné fosílie odhalily více podrobností o jejich chování a vlastnostech. Mezi dinosaury bychom často našli peří, které muselo usnadňovat jejich adaptaci na extrémní podnebí, jakým je Arktida. Ve stejném období byly oceány plné mořských příšer, plazů, kteří šli pravděpodobně svou vlastní evoluční cestou z linie z dinosaurů. Tento dokument představí taktiky pro přežití těchto obrů, vzrušující vizi zcela odlišnou od světa z filmu Jurský park. (Viasat)

(více)

Recenze (5)

Zetwenka 

všechny recenze uživatele

Dokument ukáže tři symbolické zástupce pravěkého světa (deinocheirus -tropické (dnešní) Mongolsko, mosasaurus- vodní svět, troodon - Arktida ), + pár běžných dinosaurů,  dále je představeno ( pro mě) pár nově objevených dinosaurů jako např. Nanuqsaurus, Zanabazar, Turiasaurus, kteří jejich příběhy probíhají a doplňují je. Nové metody v bádání v oblasti paleontologie a nového přístupu k  nim (růst kostí, vejcorodost, analýza skořápek atd.). Zobrazení  opeřených teropodů, odklon od zastaralého zobrazení holých studenokrevných ještěrek a naopak příklon k ptačí říší ( jejichž potomci  nám tu dodnes létají, běhají) a k teplokrevným, ukázky hnízd s vejci, pečovatelského rodinného chování, inteligence.  Tradiční část vývoje plazů zachována u mosasaura ale  doplněna o objev vejcoživorodosti +evoluční mosty.. Grafika byla velmi pěkná, avšak u severní části  si nejsem jista, jestli nebylo vypůjčeno od Putování dinosaurů (TV film) (2011). Viděna alternativní verze 52 min, co je v té 90, by mě zajímalo, neb šlo poznat nenavazující  události a určitá zkratkovitost. ()

rivah 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film o evoluci dinosaurů, jejich nálezech, chování a výchově mladých. Působivá animace. ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to encyklopedicky vycet obru. Spis by me zajimalo co jedli, jak se chovali, jejich spatne zvyky,zajimavosti apod. Naznak byla zahada hromadne smrti skupiny s mladaty, ale vysumelo to do ztracena. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Novinkou, kterou tento dokument podává, je vnitřní rozlišování dinosaurů, jasné vymezení jejich bezpečně doložené teplokrevnosti i zjištění skupinového soužití a soustavné péče o mláďata s doložením srovnatelných jevů mezi současnými plazy. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama