Reklama

Reklama

Českem nejen za sportem

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární / Sportovní
Česko, 2021, 3 h 24 min (Minutáž: 25–26 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Druhá řada sportovního, adrenalinového, gastronomického a poznávacího cestopisu Českem nejen za sportem navazuje na první sérii Alpami nejen za sněhem, která byla s velkým diváckým úspěchem uvedena na obrazovkách České televize v lednu loňského roku. Autentickými a neotřelými průvodci po populárních alpských střediscích i přírodních krásách Rakouska, Itálie a Slovinska byla velmi oblíbená dvojice – olympijská medailistka ve snowboardcrossu a mezinárodní hvězda tohoto sportu Eva Samková a mnohonásobný mistr světa ve skicrossu Tomáš Kraus, který je zároveň Eviným manažerem. Seriál úspěšně čerpal z popularity zmíněných sportovců, kteří v něm poutavě a bez bulvarizace přiblížili svůj postoj ke sportu i osobní zájmy a koníčky. Diváci měli možnost s nimi prožít dramatické sjezdy z horských vrcholků a vyzkoušet si řadu sportovních disciplín, které byly pro Evu a Tomáše nové a neobvyklé, ale i nahlédnout pod pokličku lokální gastronomie a dozvědět se řadu zajímavostí z historie. Alpami nejen za sněhem přineslo divákům zážitky nabité cestování po vyhlášených i zatím méně známých střediscích a zároveň jim umožnilo poznat hvězdy sportovního světa v nečekaných situacích... Českem nejen za sportem tento koncept v osmi epizodách druhé série rozvíjí dál, avšak tentokrát se dějištěm událostí stane naše rodná země. V této sérii vyměníme léto za zimu a tomu také přizpůsobíme aktivity protagonistů. Lyže vyměníme za horská kola, snowboard za longboard či túry na skialpech za pěší norwalking túry a budeme se snažit zachovat pestrost a atraktivitu všech aktivit. Nad rámec sportovního a gastronomického cestopisu tento pořad přiblíží divákům způsoby trávení aktivní dovolené v prostředí, které je na jednu stranu důvěrně známé, na stranu druhou do jisté míry nepoznané. Věnujeme se zdravému stravování a životnímu stylu, které jsou Evě Samkové a Tomáši Krausovi vlastní... Jelikož díky koronaviru se minimálně pro následující roky změnil způsob trávení dovolené, na který jsme doposud byli zvyklí, může seriál posloužit jako zajímavá inspirace pro cestovatelské plány na aktivní odpočinek v našich končinách. Devizou seriálu opět bude obsahová pestrost. Seriál zaujme mimo sportovních nadšenců i milovníky dobrého jídla, vína, fauny i flory, lokální historie a zároveň představí kamarády a blízké osoby, kteří ovlivnili život našich protagonistů. Svým širokým záběrem tedy dokáže oslovit jak mladé diváky, tak i starší generace. Eva Samková a Tomáš Kraus se chystají prožít letní Česko všemi smysly a vydat se daleko za hrany svých lyží a snowboardu, byť na vodě či umělém povrchu. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Takovéto cestopisy jsou ve většině případů dosti fajn, a tento to dokazuje. Občas je tu příliš okatý PP, ale budiž, když se jedná o hezké a zajímavé místo, tak se to dá překousnout. Česko je krásná země, a má toho opravdu dost co nabídnout. Možná by pro případné příští série neuškodilo trochu rozšířit spektrum činností, těch vodních činností bylo někdy až moc. ()

Chundys 

všechny recenze uživatele

Ach to Česko nádherné! Jak Čech co bydlí v Česku, nemůže mít rád Česko? To mi hlava nebere! Já rád objevuju jiné kouty země, ale v životě bych se neodstěhoval z Čech a to mam kamarády, kteří suverénně říkají že se odstěhují! Tom a Evka cestovatelským pořadem tak klidně a hezky všech osm epizod provázejí, že nejde hodnotit jinak. Mam rád cestovatelské pořády mimojiné už jen tím, že mi to dává další tipy na navštívená místa nebo vidět ta místa z jiné perspektivy a i se něco dozvědět. Doufám že bude nějaká třetí série, protože od natočení, sympatickou dvojici po hudbu je to prostě pecka! ()

Reklama

Galerie (111)

Reklama

Reklama