I guappi non si toccano

• USA Don't Trust the Mafia

Karlos80

Slabší a chudé eurocrimi, plné chyb a jiných technických nedostatků, kde navíc převažuje nuda, čekal jsem přeci jen trochu víc, protože příběh nebyl vůbec špatný, akce tady nebyla také kdovíjaká-spíše pak pomalá a místy směšná, po herecké stránce byl film dobře obsazen, ale samotné herecké výkony byli spíše podprůměrné, no ono se tomu nelze ani divit, v takovém filmu, nešlo očekávat nějaké zázraky. S Tintim (manžel známé herečky "Black Emanuelly" Laury Gemser) v hlavní roli, jsem se tady prostě nějak nedokázal stotožnit, další takový tady byl Pino Mauro. Malé plus jen za jednu docela ukázkovou přestřelku v polovině filmu, překvapivé vyvrcholení, a veterána žánru Palladina (13 filmů) ve větší úloze. Ten bastard se nikdy neokouká. Od Bianchiho jsem v tuto chvíli viděl už všechny čtyři jeho eurocrimi, kdy nakonec v tomto případě to dopadlo ještě dobře, "Provincia violenta", je opravdu slaboučký film, který zařazuji až na samý konec všech režisérových počinů v rámci žánru. Jen pro fanoušky a sběratele. 2,5/5*. ()