Tajemství Jacka Rozparovače

• Velká Británie Ripper Untold
Velká Británie, 2021, 85 min

Detektiv a soudní lékař spojí své síly, aby vyřešili sérii hrůzných vražd ve viktoriánském Londýně – ale jedna z nich skrývá smrtelné tajemství. (JasonCZ)

*CARNIFEX*

V prvom rade treba povedať, toto nie je žiadny horor. Je to absolútne priemerná, možno na nižšej úrovni spracovaná, dobová kriminálka, ktorá nemá žiadne páky nato, aby diváka plnohodnotne uspokojila. Ono vlastne, už aj ten poster pôsobí tak nejak lacno, čiže nejaké mimoriadne očakávania treba úplne hodiť za hlavu. ()

Untentrauer

Velmi nízko rozpočtový film. Mám rád viktoriánský Londýn, ale zde si ho neužijete, neboť z něj uvidíte 2 zdi, 4 interiéry, krátký záběr na Big Ben, jedno schodiště a cca 10 herců. Film nabízí vcelku zajímavou a jedinečnou teorii o osobě Jacka Rozparovače a jeho motivech. ()

oveckaoa

Těchto filmů o Jackovi rozparovačovi bylo už více a v daném tématu jsou rozhodně lepší kousky než tohle. Anglie 1888 policie nalezla mrtvolu prostitutky a vyšetřuje kdo to udělal film se věnuje starém dědkovi co to má na starost ten jen sedí na prdeli a občas dojde do bordelu si pokecat s bordelmámou. Vražd přibývá a pak  najde náhodou pachatele , ale ten to nebyl a jelikož to byl vlivný člověk tak dědka vyhodí. Dědek si najde  jinou práci vezme bordelmámu sebou a máme konec. Mezitím se nám ukáže kdo je ´´vrah,, což jediné je originální tuším nikde to ještě nebylo a za to dám tu jednu hvězdičku. 20 procent   na film pak navazuje Ripper  Revenge co vyšlo v roce 2023. ()

Astaroth12

Keď v úvode zaznelo, že Londýn v roku 1888 už som vedel ktorá bije a , že tu mám zas jeden z mnohá filmov o Jackovi Rozparovačovi. Ale rozhodne je jeden s tých slabších spracovaní, ktoré som mohol vidieť. Hlavne asi preto, že tá dobová atmosféra Londýna tu nebola vobec, hlavne tie uličky a zakutia tohto historického miesta tu neboli dostatočne využite. Podľa mna v tomto filme nebolo nič využite tak, ako by si tento príbeh zaslúžil. Prostitútky sú ukázane už mŕtve a na jedine na čo sa film zameria sú chabé vyšetrovacie metódy detektíva a divné pohnútky doktora. Chyba tu väčšia efektnosť aj temná atmosféra, lebo pri podobne ladených filmoch ide predovšetkým o toto a nie pozerať sa celý film na dvoch zúfalcov, ktorí nemajú páru ako vyriešiť tento prípad a tak je samozrejme, že jedna nudná scéna nahrádza ešte nudnejšiu. Slabé 2* ()

veverysiak

Ale no, akýže horor, je to inscenácia z obdobia temného Londýna, za povšimnutie stojí pointa príbehu, ktorý je značne odlišný od ževraj skutočnosti, nezaškodilo by viac špiny a hmly a pochmúrnosti, to všetko ku kulisám tejto éry patria, takže 35%. ()