The Sleepless Unrest: The Real Conjuring Hom

Trevor

Svojho času, približne pred 15 rokmi nastal obrovský boom filmov ako Paranormal activity. Nie žeby duchárske filmy dovtedy neexistovali ale práve v tomto období sa sústredili predovšetkým na zábery zo skrytých kamier a na výpovede členov tímu. A tam niekde ostal zaseknutý aj tento film, niekde pred 15 rokmi. Na čare mu nepridalo ani to že sa má dej odohrávať v dome na základe ktorého bola natočená jedna z epizód Conjuringu, svojich fanúšikov to možno mňa, ja sa však k nim rozhodne nepoťítam. ()

DyingAngel

V poslednú dobu sa mi dosť zapáčili paranormálne aktivity v hororčekoch a nepriamo sa prejsť po skutočnom pôsobisku démonickej aktivity bolo fajn... ale ten záver všetko pokazil. Týpkovia idú preskúmať dom hrôzy, takže tomu všetkému zrejme asi tak trochu aj veria. No na konci si z neho dovezú domov malý suvenír ako nejakí amatéri a ešte sa potom čudujú, že sa okolo nich deje niečo zvláštne. ()

B3n

O Conjuring House som videl minulý rok hneď niekoľko videí na youtube, keďže Cory Heinzen so svojou manželkou Jennifer, ktorí kúpili tento dom v Burrillville, RI v roku 2019, sa rozhodli po nejakých investíciách ho zrejme komerčne využívať a prenajímajú ho rôznym paranormálnym vyšetrovateľom, alebo aj fanúšikom filmovej série Conjuring. Ak máte záujem, tak nachádza sa na sever od Burrillville, na ceste č. 96 (Round Top Road),  takmer na hraniciach so štátom Massachusetts (po ceste je Massachusetts asi 350 m, vzdušnou čiarou asi 170 m). Keďže mám o tomto dome niečo trochu napozerané a v relatívne čerstvej pamäti, tak som v podstate zážitky majiteľov plus mínus poznal z ich rozprávania z iných dokumentov, ak sa teda dajú dokumentami nazvať videá youtuberov. Tým sa majitelia zdajú super sympatickí, čo ja teda povedať nemôžem, niečo mi na nich nesedí. Keď žijem z turistického ruchu, tak by som mal mať aspoň dobré komunikačné schopnosti. A možno je to vplyv toho domu, kde väčšina ľudí sa posere od strachu už v prvú noc a oni tam bývajú už dva a pol roka. Čo sa týka tohto filmu, dva páry si prenajmú Conjuring House na dva týždne, rozložia kamery, detektory pohybu, atď. proste kinky pomôcky každého investigatívca a pokúsia sa natočiť nejakú ťažko vysvetliteľnú aktivitu. Prvá polovica filmu je naťahovaná nuda, zbytočné dialógy, zbytočne roztrasená kamera, toto naozaj nemuselo trvať 40 minút. Nečudujem sa, že má tento film toľko odpadov, hoci ja taký prísny nebudem. Dokumentárny štýl takémuto typu filmu sedí, lenže aj dokument má svoje pravidlá. Prvá aktivita príde až po hodine filmu, to je na film, ktorý má 80 minút, dosť tristné. Samotná aktivita je blikanie svetla v lese, zaznamenané na kameru s nočným videním s rozlíšením snáď 144p a keby k tomu nebola hudba, ktorá diváka upozorní, že sa niečo deje, asi by som si to nevšimol. Potom nejaké klopanie na stromy, okamžite nasledované nadšenými výkrikmi tvorcov, ktorí to jednoducho prekričali. Ale radosť z toho, že aspoň niečo natočili, bola silnejšia. Ak sa chcete o niečo lepšie pobaviť a dozvedieť sa viac o histórii tohto domu, siahnite radšej po jednom z viacerých youtube videí, tento film naozaj nepotrebujete vidieť. A je smutné, že youtuberi robia zaujímavejšie videá ako filmoví tvorcovia. Toto je slabota. Tvorcom takéhoto, alebo podobných skvostov by som rád odkázal, aj keď si to neprečítajú a ak by si aj prečítali, aj tak by tomu neverili. Ale predsa skúsim - v dome, ktorý ma 200 rokov, sa dá očakávať nejaké pukanie v stenách a dverách. Robia to aj oveľa mladšie domy a dokonca aj novostavby. Netreba okamžite začať nadšene výskať, sú to normálne zvuky. V lese, v ktorom žijú zvieratá, sa dajú očakávať zvuky. Kto strávil aspoň jednu noc v živote v lese, ten to vie. Takisto praskanie vetvičiek, šuchotanie listov alebo klopanie na stromy, sú úplne normálne zvuky. Opäť netreba rovno vrieskať od radosti na celý les. Nie je to nič paranormálneho a vy vyznievate podivne. ()

• „Je to něco úplně jiného než to, co jsme dělali v minulosti. Je to vzrušující a dobrodružné. Nechybí hrůza, menší hororové prvky či několik lekaček. Je zahrnut dokumentární aspekt, který je ze sta procent pravdivý – a myslím, že to je mnohem děsivější než cokoli dopředu připraveného. Až tedy uvidíte, co se ve filmu děje, budete se muset sami sebe ptát: ‚Moment, tohle je reálné? To není hollywoodský scénář?‘ A řekl bych, že to je ta nejděsivější věc ze všech,“ prohlásil režisér Kendall Whelpton. (Duoscop)
  • „Být v tom domě zavřený dva týdny, to opravdu zametlo s psychikou celého týmu. Třetí den jsme začali mít obavy, čtvrtý den už nemůžete spát, protože se dějí divné věci. V tom domě je hromada aktivity. Když pak jdete domů, tak máte stále pocit, že jste na tom místě, jste k domu přimknutí. Obklopí vás vtíravý pocit, že se tam musíte vrátit. Je to něco jiného, než na co jsem zvyklý. Prošel jsem přes 500 lokací, přičemž jsem déle zůstal pouze ve čtyřech z nich, ale zdržet se někde takovou dobu je úplně odlišná zkušenost,“ prohlásil režisér Kendall Whelpton. (Duoscop)