Dashcam

Noc hudebnice, kterou sledujeme v jejím živém přenosu, nabírá nebezpečný směr poté, co souhlasí s tím, že pomůže převézt starší ženu z města. (mikki089)

B3n

Patrím k fanúšikom found footage žánru, ktorý občas takto mutuje do dokumentárneho žánru. Ale tu prakticky nie je čo hodnotiť. Roztrasená kamera nerobí found footage. Kričiaca hlavná hrdinka takisto nie. Nápad bol úplne zabitý týmito dvomi vecami. ()

Miroslav.Zac

Chvílemi to bylo zajímavé, chvílemi docela nechutné, celkově je to ale podprůměrný film, který nenabízí nic nového ani zajímavého a proto si ho historie nebude pamatovat. ()

Meraxes

Rob Savage evidentne nie je veľkým fanúšikom corony a tlieskam mu za to, že má odvahu to dať takto najavo. Scéna, kde vysvetľuje predavačovi, že jej rúško je neviditeľné, je toho dôkazom. Fakt som chvíľu rozmýšľal, že tomu dám plné len kvôli tomu ako jasne sa Savage stavia prostredníctvom Dashcam k (snáď už) nedávnej psychiatrii vo svete. Ale to by som nehodnotil film, ktorý je vlastne vcelku inovatívnou (live chat), miestami príjemne hrozivou a na pomery žánru a formy nijak nadštandardne debilnou (teda fakt dosť) found footage. Obzvlášť v tom live chate boli mnohé hlášky veľmi vtipné a nasmial som sa viac, než bál a to som určite mnohé prešvihol, hoci som sa ich snažil čítať maximum. Škoda, že značné časti filmu, hlavne v závere, boli offline, takže sa originalita vytratila. Zopár intenzívne hrozivých scén to má, aj niekoľko solídnych lakačiek, ale bohužiaľ veľmi málo. Naopak Dashcam prekypuje vylievaním totálneho kečupu a niektorými šialenými scénami, ktoré ukazujú, čo sa vám stane, keď budete pridlho nosiť náhubky a ešte sa necháte zaočkovať proti tomu smrteľnému vírusu. Hlavná hrdinka je síce naozaj extrémne otravná, ale v Hoste bolo takýchto hrdiniek päť a tu len jedna, pričom Heather bola určite otravnejšia, takže vlastne nič nové. Preto celkom nechápem tú, podľa mňa nie úplne opodstatnenú, vlnu kritiky (ibaže by ste nesúhlasili s politickým podtónom), obzvlášť v kontexte s taktiež nie úplne opodstatnenou vlnou nadšenia z Hostu. Je pravda, že sa Dashcam dlhšie rozbieha, fest hrozivých scén je tu málo a celkovo je to skôr politicky nekorektná sranda, ale stále priemerný found footage horor so všetkým, čo k tomu patrí, tentokrát vrátane typicky zbesilého trasenia kamerou. Snažím sa byť čo najobjektívnejší, ale predsa len možno trošičku politicky nadržiavam. 3* 62% ()