Reklama

Reklama

Kdo přežije - Ostrov vykoupení

(série)
  • USA Redemption Island
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2011

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Rob Mariano, Russell Hantz, Andrea Boehlke

Obsahy(1)

Tvrdá hra o přežití, kde každý doslova bojuje o místo v kmeni. Kdo se nepřizpůsobí, kdo nevyhraje imunitu, ten bude vyloučen.
Hráči poté co je kmen vyloučí nejsou vyřazeni ze hry, nýbrž putují na Ostrov vyhnanství, kde budou mít šanci se v určitý čas a po vyhrání soubojů s ostatními vyřazenými do hry opět vrátit. 
Soutěžící se musí vypořádat nejenom s tvrdými podmínkami na ostrově, ale i s nedostatkem vody a jídla. 39 dní, osmnáct soutěžících a pouze jeden se stane posledním přeživším, který vyhraje jeden milion dolarů.
Poznejte krásy tohoto prostředí: Karibského moře, Tichého oceánu a nakonec Jížní Ameriky. Toto všechno vám přináší dvacátá řada Survivor. (reich)

(více)

Recenze (99)

jajush 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILERY Na tuhle řadu jsem se především těšila díky Robovi a Rusellovi a koncept Ostrova vykoupení jsem nějak nebrala v potaz (a teď už můžu říct, že se mi ani moc nelíbil a nepotřebuju vidět další takovéhle série). Od začátku jsem věděla, že budu fandit Robovi a to nejen proto, že nenávidím Rusella. Ukázalo se, že zkusil nový způsob hry a vypadalo to pro něj opravdu slibně. Určitě jsou lidi, co si řeknou, proč když hrál tak nefér atd. Hrál výborně. Byl v táboře plným tak jednoduchých lidí, že by bylo škoda toho nevyužít. Nedělal z lidí blbce- už byli a on to zkrátka viděl. Chvíle, kdy mě opravdu naštval bylo, když podruhé vyřadil Matta (byl to dříč, fakt by si zasloužil vrátit se podruhé zpět), ale co už.... Blbost lidí z Omettepe v jejich milované "šestce" mě nejvíc šokovala, když byli všichni děsně překvapení, že někdo musel jít domů. Haló? Je vás šest, postupuje pět, tak přestaňte mlít o vaší "šestce"- jednoduchá matika. Někdo jít musel a každej by byl děsně zaskočenej a ublíženej. Finálová trojka Nejlépe to shrnul David na závěrečné řadě. A dostalo mě, jak Phillip a Natalie během své závěrečné řeči jen říkali, jak je Rob skvělej a ne proč oni jsou tam. Rob byl jasná volba a já mu to fakt přála. Oblíbenci: Rob, Matt, Grant, Mike Neoblíbení hráči: Phillip, Ashley, Natalie P.S.: Kmen Zapatera udělal nejlíp, že se zbavil Russella a když byli Omettepe tak hloupý a neudělali to samý Robovi, jejich smůla a dobře pro něj. ()

PabloFuentes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery: Asi takhle. Můžeme říct, že se jedná o dokonalou čistou hru Boston Roba. On snad za celou dobu neudělal jedinou chybičku a všichni byli podělaní strachy cokoliv proti němu podniknout. Trochu mě zklamalo, když měl Matt možnost pomstít se na kmenu Ometepe a přidat se k Zapaterům a neudělal to. Jasný důkaz, že za blbost se platí. Každopádně díky této čisté hře byla ta série vlastně velmi nudná, protože šlo jen o to, v jakém pořadí kdo vypadne. Nic víc. Nejlepší moment: Vyřazení Russella :) ()

Reklama

longercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, když jsem viděl, jak si kmeny staví pohodlné přístřešky s pomocí kladiva a hřebíků, tak jsem byl slušně řečeno naštvanej. To má být Survivor? Kde jsou propadající se sotva držící při sobě promáčené chatrče a kde je rybaření a opékání krys? Neříkám, že to je nějaká pohodička, ale tohle rozhodně nebylo v duchu geniální soutěže minulého desetiletí. Další věc co mi rozhodně chybí je to, že se třeba už úvodní znělka moc neodlišuje podle toho, v jaké oblasti se zrovna natáčí nebo taky to, že se jednotlivé místa dostaly obecně na druhou kolej. Stačí, když si vzpomenu na krásně pozměněnou znělku z Thajska nebo Amazonská soutěž čistě o chytání ryb. Výzvy by se dle mého názoru rozhodně měli více zaměřovat na věci, které se více váží k onomu místu a k místní kultuře a tradicím, a rozhodně by se měli více zaměřit na samotné přežívání. Dívat se na to jak soutěžící závodí ve svislém bludišti, je sice zajímavé, ale pro mě bylo třeba to samotné chytání ryb (jak už jsem zmínil) mnohem zajímavější, vhodnější a jednoduše lepší. Pro mě tady tyto věci, plus třeba výzvy o vydržení nebo pojídání pochoutek z pralesa, dělali ze Survivoru lepší pořad, chybí mi a myslím, že nejsem jediný. Nechápejte mě špatně, pořád to byla super zábava, ale asi se holt budu muset smířit s tím, že ze Survivoru je ultimátní tahanice o hlasy a samotné přežívání se posunulo na druhou kolej. Jenom doufám, že z toho nebude časem Big Brother pod otevřenou střechou. Spoilery! Dalším rozporem je pro mě tady to, jak spravedlivé je, že Boston Rob dostal ne 2 nebo 3, ale 4 šance na to aby hrál tuhle hru a Russel 3. šanci ze 4 posledních řad. Oba jsou to sice jedni z nejlepších hráčů historie, ale to už je podle mě jednoduše moc a nemělo by se to povolovat. Ano, Rob hrál výborně, ale tak co jiného by se od něj mělo při tolika účastech čekat? Zvlášť při tomhle castingu… Rozhodně měl štěstí, že si ve světě nevytvořil zástupy nepřátel a kmen se ho nezbavil jako Russella už na začátku (což sledovat byl pro mě rozhodně nejsilnější zážitek z celé hry), každopádně, teď už si myslím, že si noví soutěžící dají dobrý pozor na jakékoliv další navrátilce, a ti už to nebudou mít tak "snadné". Tak jako tak celou řadu jsem shlédl za pár dní a hodnotím ji kladně, i když si tedy pamatuju hlavně Boston Roba a šílence ze staré školy Phillipa, bývalého zvláštního agenta, kterého je obrovská zábava sledovat, o hře a myslím, že obecně jednoduše o lidských vztazích ale ten člověk nic neví a nevěřím tomu, že být otravnej byla jeho strategie, rozhodně ne na začátku. Ještě bych neměl zapomenout na Davida Murphyho, který jako asi jediný další vyčníval a nevadilo by mi ho vidět znovu. Jo a mimochodem, ti co jste řadu už viděli, zkuste se zamyslet, jak by to dopadlo, kdyby se na začátku Rob a Russell rozdělili do kmenů opačně a Phillip by byl v kmenu s Russelem?!? Mít tak možnost vidět i tuhle druhou variantu, to by byl teprve nářez… :) ()

Trixinka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery. Škoda, že Russell vypadl tak brzy. Mohlo to být zajímavější. Jinak Rob s přehledem vítěz, pěkně si všechny povodil jak potřeboval. Jako zajímavý prvek hodnotím ostrov vykoupení, příjemná změna. Jen škoda, že tolik soutěží o imunitu bylo zaměřených na skládačky a výdrž. Chtělo to něco akčnějšího :) ()

Crazynka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dle mého názoru jedna z přeceňovaných sérií v této soutěži, hlavně kvůli vítězi. Pro mě velké zklamání, jak vlastně lidi dokážou být omezení a manipulativní. Navíc se zde opakuje spousta soutěží z předchozích řad a málo nápaditosti. Nejoblíbenější hráč Matt. SPOILER : už proto jakým způsobem s ním bylo naloženo v průběhu hry, nemůžu tuto sérii obdivovat. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (12)

  • Zařazení ostrova vykoupení do systému hry je nápad Jeffa Probsta. (Pepinec)
  • V této sérii se poprvé objevil ostrov vykoupení. (AlohaAnty)
  • Rob Mariano se stal prvním a ještě do 27. série pořadu jediným hráčem, který se objevil v pořadu celkem 4krát. (AlohaAnty)

Reklama

Reklama