White Town: Your Woman

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1997, 4:20 min

corpsy

Na začiatku roku 1997 táto skladba ovládla Britské ostrovy, aby sa nakoniec stala kultovou aj mimo nich. Sprevádza ju videoklip, ktorý ako tu kolega PKD píše, dostáva divákov ( hlavne tých znalých ) atmosférou nemých snímkov a mňa ako veľkého fanúšika toho obdobia, dostal. No proste určitý tvorcovia vedia, ako na to a zavďačiť sa aj iným, než sterilným MTV konzumentom. ()

PKD

Tento song jsem si zamiloval (a to prosím v mém tehdy silně začínajícím metalovém období, které v plné síle trvalo asi od 1997-2011, tedy ne, že by úplně skončilo) prakticky ihned a to až natolik, že jsem si pak pořídil celé album a nikdy toho nelitoval, páč bych řekl, že jsou tam ještě větší fláky. I když tento singl u mě bude navždy srdcovka, jako např. Scatman. Klip sám je squellá pocta němým filmům a má vtipnou i zároveň melancholickou náladu. Video samotné má u mě stejnou úroveň jako song. Stejně je tomu např. u Last Cup of Sorrow od FNM. Chloe Treed je pěkná a sympatická a hraje jak o život. Někdy skoro doslova;) A to včetně scény, která jest neskrytou poctou Andaluskému Pejskovi z r.1928. Pak je tam ještě 1 účastnice závodu (nikoli zájezdu) která se snaží svou sokyni disquallifikovati tím, že ji háže slupky od banánů do cesty. A docela mě dostalo, jak u všech ukazatelů, na imdb přisli na to, že ten chlápek je marxista. Já to tedy nikdy nepoznal.:))) ()