Romy et Alain, les éternels fiancés

(TV film)
  • Francie Romy et Alain, les amants terribles (neoficiální název) (více)
Francie, 2022, 52 min

Romy Schneider (a.z.), Alain Delon (a.z.)

Rakúska legendárna herečka Romy Schneiderová a francúzsky nemenej slávny herec Alain Delon boli kedysi nielen zbožňovanou filmovou dvojicou, ale aj skutočnými milencami. Aj neskôr udržiavali priateľský i pracovný vzťah - až do herečkinej smrti v roku 1984. (RTVS)

Arsenal83

Lepšie ukázať ich vzťah a turbulencie i návraty asi nešlo. Naozaj tam bola akási večná láska, ktorú Delon  nedokázal dodržať, lebo z času na čas, alebo skôr asi dosť často, musel skákať po iných. A napriek tomu, že dokument jasne vedie k tomu, že je to jeden z najlepších vzťahov vo filmovom svete 20. storočia, Delon pri rozlúčke s herectvom nespomenul len Romy, ale aj Mireille Darc. Len tieto dve. Pre neho sa pojem "životná láska" zdupľoval. ()

nascendi

S veľkým záujmom som si pozrel tento dokument, a to nielen preto, že obaja aktéri patria medzi mojich obľúbencov, ale aj preto, že ich vzťah patrí medzi tie osudové vzťahy, ktoré vypovedajú o limitoch ľudských citov. A tiež preto, že dokument je veľmi dobre nakrútený a poskytol mi viacero informácií, ktoré som o tejto dvojici a ich turbulentnom vzťahu nevedel. ()