Harmonický život rodiny podnikatele Vituly je náhle zastřen nejčernějšími mraky. Bezohlední vyděrači si jej vytipují jako vhodný zdroj snadného příjmu. Nešťastný muž se obrátí na polici, aby zjistil její praktickou bezmocnost v tomto oboru trestné činnosti. Proto se obrátí na Martina Tomsu. Vyděrači to však odhalí a jenom to posílí jejich zastrašovací agresivitu. Martin si uvědomí, že metoda “na hrubý pytel hrubá záplata” bude snad jediná účinná zbraň proti ničeho se neštítícím gaunerům a chytře využije jejich vlastních zbraní. Jak to provede, to už můžete sledovat v dnešní epizodě. (Česká televize)

Kakho-oto

Podle uvedeného obsahu si díl matně vybavuji, ale hlavně si vybavuji dobrý dojem, který ve mně zanechal. Snad v tomto díle gauneři Tomsu svázali, polili benzínem a do úst mu dali zapálenou cigaretu... Díl jsem měl kdysi nějakou dobu dokonce nahrán na VHS. Bohužel, jedná se o jeden z šesti "trezorových" dílů seriálu, které Česká televize vysílala jen v premiéře (a později ještě TV Markíza, která dávala celý seriál v jednom zátahu). ()