Italia: Ultimo atto?

• USA Could It Happen Here? (neoficiální název) (více)
všechny plakáty

Zvláštní drama o skupině teroristů pokoušející se uskutečnit svou úlohu. Ne zas tak akční film pojatý jako lidské drama o dvojím životě terorístů, kteří musí řešit své city bez ohledu na příkaz dokončit svůj plán. (Karlos80)

Karlos80

Od tohohle poliziesca jsem si docela hodně sliboval, už je podle názvu a obsazení hvězdného Luca Merendy, jednoho z předních herců žánru. Jenže tenhle film, bohužel, jak jsem si naivně myslel není skoro vůbec akční, nevidíme tu typické automobilové honičky, bitky, násilí, apod, naopak je tu spousta keců, všelijakých teorií, které nemají příliš velkou váhu a film navíc velmi hodně nudí. Vůbec děj filmu mě v tomto případě nic neřekl a za větší pozornost tu nestojí skoro nic. Tři teroristé se snaží zabít ministra vnitra! Jenomže došlo k nepatrné změně plánu, která způsobí nějaké ty problémy v teroristické buňce. Film se hodně zaobírá dvojím životem terororistů a jejich city. Celkově film nezachrání ani jinak výtečný a tady hodně civilní Merenda (který tu vypadá úžasně) ani herečka Marcella Michelangeli, kterou jsem tu ani nemohl poznat ani ta spousta dokumentárních scén (revoluce, tanky na silnicích apod). Můj požitek z filmu je tedy skoro nepatrný, film bych nedoporučil snad ani skalním fandům žánru, natož všem ostatním (možná jen jako historickou záležitost). ()