Ambiciózní neapolský DJ a jeho dva bratři začnou v 80. letech kupčit s padělky audionahrávek a stanou se z nich překvapivě vlivní producenti, kterým jde po krku policie. (Netflix)

Arsenal83

Už len fantastický soundtrack robí z tohto filmu dobrú záležitosť. Atmosféra sedemdesiatok, fúzatí páni v smiešnom oblečení, staré káry na cestách a v pozadí hity ako Sweet Dreams (Are Made of This) od Eurythmics či Relax od Frankie Goes to Hollywood a mnoho ďalších. Film je uvoľnený, miestami zábavný, pirátski bratia kreatívni, na strane druhej film až príliš bagatelizuje zločin a robí z hlavných protagonistov postavy, ktorým treba fandiť. ()

Aljak

Takéto filmy o šikovných "podnikateľoch" mám celkom rád. A tento Erryho príbeh z 80tych rokov bol skutočne výborný. Začalo to úplne nevinne, zopár "lovesong" kazetami, a postupne sa z Mixed by Erry stal celotalianský fenomén. Skončilo to tak, ako sa dalo čakať - človek na vzostupe bohatstva a prosperity nevie, kedy je dosť... Vždy ma to zarazí, že hoci títo ľudia vedia, že sa rútia do priepasti a právo nie je ani náhodou na ich strane, tak pokračujú vo svojich aktivitách. Filmové spracovanie tohto príbehu bolo výborné, a bola to jedna z najlepších dramédií, aké som v poslednej dobe videl. Erry sa stal symbolom "pirátstva", a vďaka nemu sa dostala hudba naozaj k širokému spektru ľudí (aj tým, ktorí by si ju inak nemohli dovoliť). Btw. Prihliadať z basy na zmenu lír na €, zatiaľ čo máte kdesi schované milióny, to musí byť fakt na porazenie. ()

Rathalos

Myslim,ze oznacenie filmu ako komedia je trosku zavadzajuce,skor sa jedna o zivotopisny film o troch bratoch,ktori sa slavne(neslavne) preslavili v Taliansku v Neapole kopirovanim hudobnych kaziet,vdaka comu zarobili kopec penazi,no a ako to cele skoncilo a dopadlo,to neprezradim,treba si pozriet tuto celkom vydarenu zalezitost podla skutocnych udalosti,ktora vynika skvelou hudbou...:⁠-⁠) ()

BOURQUE

True-based príbeh bratov Frattasiovcov, ktorí v Itálii (predovšetkým v okolí Neapolu) vybudovali najväčšiu sieť ilegálne distribuovaných hudobných kaziet. Retro-feeling, slušné hudobné motívy a mnohokrát pocit autentického prostredia. Príbeh však predvídateľný, podobne ako herecké výkony hercov. Film bez výraznejších dialógov a scén. P.S.: „Dobrý deň, tu finančná správa – kontrola!“  “Nie, ďakujeme, nič nekupujeme!“ Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Massaro74

Skutečný příběh o třech bratrech, kteří se dostali od výroby whisky z čaje k miliardám lir za výrobu a distribuci pirátských audiokazet. Využili doby, kdy policie sledovala spíše obchod s drogami a pašování cigaret, a toto se neřešilo. Navíc lidé měli doslova hlad po mixech hudby od různých interpretů. Vzpomeňme na to, jak jsme jezdili pro podobné věci do Polska 😂 Samozřejmě, že každé ucho se jednou utrhne a tak i bratři skončili ve vězení. ()

• Natáčanie filmu trvalo osem týždňov a prebiehalo medzi Rímom, Neapolom a San Remom. (Arsenal83)
  • V závěrečné scéně se vězňové hrozí změny liry na eura. Bojí se zbytečně. Staré bankovky se mění například v ČR ve státní bance po neomezenou dobu, v jiných zemích je to obvykle minimálně 20 nebo 25 let. (piglit)