Putování mladého skladatele

Komedie / Drama

Sovětský svaz, 1984, 105 min

Giorgi Šengelaja

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(17.5.2006)

Názov neklame, film je o putovaní mladého skladateľa krajinou. On by chcel v kľude zbierať ľudové piesne, lenže to by nesmel mať na krku Leka, ktorý je v obrom aj zlom typickým predstaviteľom gruzínskeho naturščika, alebo sa aspoň o to Šengelaja snažil. Jedná sa o klasický film s protagonistom a jeho antagonistom, kde ten druhý je o poznanie zaujímavejší ako hlavný hrdina. Mladík sotva prehovorí a necháva sa strhávať chovaním okolia a udalosťami širšieho významu. Spočiatku viac menej komédia s rázovitými figúrkami prejde v závere do dosť brutálnej drámy, takže ak sa film chystáte vidieť, pozor na to.(17.7.2015)

• Martin741

Unyla nudna sovietska sucharina, nic sa tam dohromady nedeje : 30 %(18.7.2015)

• Autogram

Nemôžem ináč, ale aj napriek akčnej vložke pred záverom, je to film z iného sveta. Už to nie sú statické obrazy, ale aj tak nepozerateľné. Naviac som si spomenul, že som to už raz skúšal pozerať a nechal bez hodnotenia, tentokrát už radšej nenechám, aby som sa znovu nenachytal.(9.1.2016)