Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (14 840)

plakát

WR - mystéria organismu (1971)

Sucasne chapanie sexuality ani ne v sovietskom bloku, ale v byvalej Juhoslavii. Makavejev je neskutocne podceneny rezsier tuna   :  77 %

plakát

Reprezentant pod míru (1974)

Ja som to nedal ani cele , po 90 % filmu som to vypol. Filmov o futbale je uz x, tento nebol nicim vynimocny. Bo Widerberg nema rezisersky talent Bergmana - jo, ked sa povie skandinavska kinematografia, automaticky mi naskoci ten kultovy pan menom Bergman. Vladne tu kopa vatovo planych plkov, dobre dialogy rozoznam - tu ale urcite neboli 30 %

Ådalen 31 (1969)

Zas Svedsko 30. rokov - taxi myslim, ze ide o nejaky fetis rezisera Widerberga. Strajky, strajkokazi ..... a kopa dialogov. Hm, uz som pocul aj lepsie jak tomu bolo tuna  : 70 %

Elvíra Madiganová (1967)

Zo skandinavskych krajin som zvyknuty ze prichadzaju depresivne filmy a la Ingmar Bergman. Bergman toto sice nenatocil - natocil to Widerberg  a ide o lasku dvoch zamilovanych ludi. Nepouzivam slovo dusi, lebo dusa nerovna sa ludska osobnost. Taky schizofrenik s 3 - 4 osobnostami by potom musel mat  v sebe 3 - 4 duse, co je kravina. To, co povazujeme za dusu, je mozog a to, co povazujeme za mozog - je tiez mozog  : 70 %

Láska 65 (1965)

Ta scena s postihnutou holkou - to bol teda dost mimo reality zaber   :  60 %

Havraní čtvrť (1963)

Film, v ktorom sa reziser Bo Widerberg  vymedzil voci tvorbe Ingmara Bergmana. Svedsko v 30. rokoch 20. storocia a zivot prosteho ludu  - asponze sa Svedov nedotkli hrozy Europy 30. a 40. Rokov - myslim Hytlera a ten masaker, co potom rozputal   : 60 %

Kočárek (1963)

Reziser Bo Widerberg nikdy nedosiahol vysin Ingmara Bergmnana, hm a podla mna nanho ani talentom nemal. Tuctova konzervacka, ona aj tusim bola tehotna a potom riesila tieto veci. Skoda, ze hodne veci sa odohrava len v kulisach - aj tie boli ... tuctove   : 54 %

Akce Lady Marlène (1975)

Druha svetova vojna je dnes uz uplny folklor. No a takychto tuctovych filmov  tiez vzniklo do aleluja. Aj ako dobrodruzna vojnova komedia je to len reziserska rutina   : 62 %

Ravissante (1960)

Robert Lamoureux je pred i za kamerou. Slusna francuzska komedia, casto este lepsia ako nizkorozpoctove francuzske ludove komedie s DeFunesom - natocene pred rokom 1964   : 60 %

plakát

Cruz del diablo, La (1975)

Spatne  po vsetkych strankach, o kvalite filmu svedci aj to, ze reziser Gilling po tomto snimku uz nic nenatocil a a nezohnal ani znamejsie mena. Hoci roku 1975 by mu uz viacero ludi kyvlo na spolupracu : taky Connery bral v 70s vsetko co prislo pod ruku    : 3 %